Duńczyk Magnus Cort Nielsen (EF Pro Cycling) wygrał w Poulx drugi odcinek wyścigu Etoile de Besseges.
27-latek w końcówce ulokowanej na łagodnym wzniesieniu (3,1 km; 3,6%) pokonał na kresce Norwega Edvalda Boassona Hagena (NTT Pro Cycling). Skandynawscy zawodnicy finiszowali łeb w łeb i sędziowie zwycięstwo przyznali dopiero po analizie zapisu kamery umieszczonej na mecie.
Podium dnia dopełnił Belg Tom Devriendt (Circus-Wanty Gobert).
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał zwycięzca 1. etapu, Alexis Brunel (Groupama-FDJ).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 3:47:46 |
2. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
3. | Tom Devriendt | Circus-Wanty Gobert | |
4. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
5. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
6. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
7. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | |
8. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
9. | Roy Jans | Alpecin-Fenix | |
10. | Biniyam Ghirmay | Nippo Delko One Provence | |
11. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
12. | Jonas Koch | CCC Team | |
13. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
14. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
15. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | |
16. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
17. | Roman Maikin | Cambodia Cycling Academy | |
18. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
19. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
20. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
21. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
22. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
23. | Boy van Poppel | Circus-Wanty Gobert | |
24. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
25. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
26. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
27. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
28. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | |
29. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
30. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
31. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
32. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
33. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
34. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
35. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | |
36. | Arthur Vichot | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
37. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
38. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
39. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
40. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
41. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
42. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
43. | Michał Paluta | CCC Team | |
44. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
45. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
46. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
47. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
48. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
49. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
50. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
51. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
52. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
53. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
54. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
55. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
56. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
57. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
58. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
59. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
60. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
61. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
62. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
63. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | |
64. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 00:08 |
65. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
66. | Jordan Levasseur | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 00:11 |
67. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | 00:13 |
68. | Romain Le Roux | Team Arkéa Samsic | |
69. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 00:30 |
70. | Filippo Baroncini | Beltrami TSA Marchiol | 00:32 |
71. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 00:37 |
72. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
73. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 00:49 |
74. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 01:01 |
75. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | 01:07 |
76. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:17 |
77. | Florian Dumourier | Cambodia Cycling Academy | |
78. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:27 |
79. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 01:28 |
80. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
81. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
82. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
83. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
84. | Thomas Pesenti | Beltrami TSA Marchiol | |
85. | Nicolò Parisini | Beltrami TSA Marchiol | |
86. | Sebastian Langeveld | EF Pro Cycling | |
87. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
88. | Alfdan de Decker | Circus-Wanty Gobert | 01:43 |
89. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 02:02 |
90. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 02:10 |
91. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
92. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
93. | Atsushi Oka | Nippo Delko One Provence | |
94. | Kamil Małecki | CCC Team | |
95. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
96. | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | |
97. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
98. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
99. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
100. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
101. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
102. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
103. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 03:47 |
104. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
105. | Jay Robert Thomson | NTT Pro Cycling | 04:01 |
106. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
107. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
108. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
109. | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | 04:02 |
110. | Kamil Gradek | CCC Team | |
111. | Jasper de Plus | Circus-Wanty Gobert | |
112. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
113. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
114. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 04:20 |
115. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 06:37 |
116. | Massimo Orlandi | Beltrami TSA Marchiol | |
117. | Matúš Stocek | Beltrami TSA Marchiol | 07:28 |
118. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 08:30 |
119. | Logan Owen | EF Pro Cycling | |
120. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
121. | Gregorio Ferri | Beltrami TSA Marchiol | 08:33 |
122. | Florian Hudry | Cambodia Cycling Academy | |
123. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | 09:49 |
124. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
125. | Marco Grendene | Beltrami TSA Marchiol | |
126. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
127. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
128. | Sean de Bie | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
129. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
130. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:55 |
131. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 10:38 |
132. | Danny van Poppel | Circus-Wanty Gobert | 10:41 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 7:08:18 |
2. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 00:03 |
3. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:10 |
4. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 00:16 |
5. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 00:17 |
6. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 00:19 |
7. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
8. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
9. | Arthur Vichot | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
10. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 00:24 |
11. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 00:34 |
12. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
13. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 00:42 |
14. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 00:46 |
15. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 00:52 |
16. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Jordan Levasseur | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 00:55 |
18. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 00:58 |
19. | Michał Paluta | CCC Team | 01:01 |
20. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 01:05 |
21. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 01:10 |
22. | Roy Jans | Alpecin-Fenix | 01:14 |
23. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
24. | Roman Maikin | Cambodia Cycling Academy | |
25. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
26. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
27. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
28. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
29. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
30. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
31. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 01:19 |
32. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 01:23 |
33. | Jonas Koch | CCC Team | 01:24 |
34. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
35. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
36. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
37. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
38. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
39. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
40. | Georg Zimmermann | CCC Team | 01:29 |
41. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
42. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
43. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | |
44. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:32 |
45. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | |
46. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
47. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
48. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
49. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
50. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
51. | Biniyam Ghirmay | Nippo Delko One Provence | 01:39 |
52. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
53. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | 01:44 |
54. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
55. | Boy van Poppel | Circus-Wanty Gobert | 01:51 |
56. | Filippo Baroncini | Beltrami TSA Marchiol | 01:56 |
57. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 02:07 |
58. | Sebastian Langeveld | EF Pro Cycling | 02:08 |
59. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | 02:32 |
60. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 03:02 |
61. | Jakub Mareczko | CCC Team | 03:03 |
62. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 03:04 |
63. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 03:23 |
64. | Kamil Małecki | CCC Team | 03:24 |
65. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 03:34 |
66. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
67. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
68. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 03:38 |
69. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 04:00 |
70. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 04:12 |
71. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 04:32 |
72. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 04:48 |
73. | Alfdan de Decker | Circus-Wanty Gobert | 04:49 |
74. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 04:54 |
75. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 05:04 |
76. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 05:34 |
77. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:41 |
78. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | 06:00 |
79. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 06:21 |
80. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | 06:58 |
81. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 07:12 |
82. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 07:14 |
83. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
84. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 07:16 |
85. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | 07:22 |
86. | Romain Le Roux | Team Arkéa Samsic | |
87. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 07:33 |
88. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 07:41 |
89. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 07:46 |
90. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 07:53 |
91. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 08:04 |
92. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 08:25 |
93. | Florian Dumourier | Cambodia Cycling Academy | 08:35 |
94. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 08:49 |
95. | Jay Robert Thomson | NTT Pro Cycling | |
96. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
97. | Nicolò Parisini | Beltrami TSA Marchiol | |
98. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 08:50 |
99. | Kamil Gradek | CCC Team | 08:55 |
100. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | 09:05 |
101. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 09:06 |
102. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 09:23 |
103. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 09:31 |
104. | Atsushi Oka | Nippo Delko One Provence | 09:37 |
105. | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | 09:46 |
106. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 11:09 |
107. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 11:10 |
108. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
109. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 11:21 |
110. | Danny van Poppel | Circus-Wanty Gobert | 11:29 |
111. | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | 11:35 |
112. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 11:37 |
113. | Massimo Orlandi | Beltrami TSA Marchiol | 13:58 |
114. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 14:04 |
115. | Tom Devriendt | Circus-Wanty Gobert | 14:16 |
116. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 14:28 |
117. | Matúš Stocek | Beltrami TSA Marchiol | 14:46 |
118. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 14:53 |
119. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 15:30 |
120. | Thomas Pesenti | Beltrami TSA Marchiol | 15:45 |
121. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 15:48 |
122. | Gregorio Ferri | Beltrami TSA Marchiol | 16:00 |
123. | Logan Owen | EF Pro Cycling | 16:11 |
124. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 17:10 |
125. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | 17:20 |
126. | Jasper de Plus | Circus-Wanty Gobert | 18:19 |
127. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 22:47 |
128. | Florian Hudry | Cambodia Cycling Academy | 22:50 |
129. | Marco Grendene | Beltrami TSA Marchiol | 24:06 |
130. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
131. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 24:41 |
132. | Sean de Bie | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 24:43 |