Kategorie: Zespoły

Voster ATS Team w najlepszej trójce ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z kalendarza UCI. W czołowej trójce europejskich zespołów kontynentalnych jest Voster ATS Team.

Swój czwarty sezon działania jako zawodowa grupa kolarska Voster ATS otworzy z trzecią lokatą w rankingu UCI. Pierwsze dwa miejsca zajmują Minsk Cycling Team oraz Elkov-Kasper. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sporo punktów UCI zgromadzili dla ekipy Paweł Franczak czy Adam Stachowiak, a z nowym sezonem do składu dołączyli m.in. Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Paweł Cieślik.

Poza atrakcyjnie wyglądającymi statystykami, miejsce w top3 rankingu UCI Continental Teams gwarantuje ekipie zaproszenia na wszystkie wyścigi UCI Europe Tour drugiej kategorii. To pomaga ułożyć kalendarz zgodnie z planami kierujących zespołem.

Tak informację komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych drużyn kontynentalnych w Europie. Teraz celem będzie walka o punkty, by obecny sezon również zakończyć na wysokim miejscu w rankingu. Kalendarz startów mieliśmy praktycznie opracowany już przed ogłoszeniem topowej trójki w zestawieniu UCI, ale nie wykluczam wprowadzenia niedużych korekt, jeśli dostaniemy jeszcze jakieś interesujące zaproszenia. Wkrótce podamy nasz plan startowy na najbliższe miesiące, ale mogę obiecać, że będzie ciekawie, a w kalendarzu mamy między innymi siedem wyścigów pierwszej kategorii.

inf. prasowa

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Gratulacje Voster. A Wibatech Merx Hurom do składu wzioł turystę jakiegoś Sitarza, a trąbią że się rozwijają.

    • jeden wuj....składy się wyrównały, w tym roku wibatech niby trochę stracił, ale to i tak jedno i to samo jeśli chodzi o poziom.

  • Szefostwo Wibatechu ma prawo robić co zechce, oczywiście w ramach zapisów UCI. Wspomniałem o nich dlatego, bo czytałem ostatnio jak to oni się rozwijają, a biorą do składu na sztukę człowieka który jeździ na rowerze rekreacyjnie, który w Sobótce zrobi kraksę. A kilku młodych musi kończyć bo nie ma drużyny. Jak już tak robię to nie chwalę się rozwojem, i nie mataczę na pokaz rzeczywistości.

    • Nie jedni turyści kręcą na poziomie Continetal w Polsce kwestia .. znajomości a to nie jest turysta bez druzyny więc jakieś info masz z internet explorera nie pieprz głupot bo ciśniesz chłopa który ma 19 lat co robi swoje, nie no faktycznie stary dziad na emeryture go wyslij juz co za chory trend teraz nadchodzi że 20 lat to już stary ręce opadaja to Roglić zaczynał jak 24 lata miał a poza tym to tylko 1 zawodnik a ty się prujesz jakby to Real Madryt był, przez takich ludzi jak Ty jest jak jest zamiast wspierać to tylko mącisz ...

  • To samo nazwisko widnieje w tej drużynie w 2018, to chyba się nie sprawdził? powiem tak jeśli ten kolarz ukończy choć jeden wyścig w limicie w tym roku, to ty masz rację. A na pewno nie będzie miał wiele okazji, bo widać że w Wibatechu on jest tylko na świadka. I nie mam nic do niego, jeśli jest sportowcem to taka opinia powinna jego tylko zmobilizować do ciężkiej pracy. A jeśli chodzi o wspieranie to wspieram tych co ciężko pracują.

    • przywaliłeś się do młodego, tylko nie wiem po co...chyba po to żeby coś napisać albo to jakaś osobista uraza za synka, brata, siebie itp. Kibicuj w takim razie Vosterowi, a Wibatech zostaw w spokoju. Może jeździ bo dalsza rodzina, może tatuś wykupił miejsce, a może ktoś widzi potencjał...ich sprawa.

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

CCC Development Team gotowy na rozpoczęcie sezonu

Za CCC Development Team kilka tygodni treningów w hiszpańskim Calpe, gdzie zawodnicy przygotowywali się do…

19 lutego 2020, 10:13

Giulio Ciccone udanie rozpoczął olimpijski sezon

Giulio Ciccone w niedzielne popołudnie triumfował w wyścigu jednodniowym Trofeo Laigueglia.

18 lutego 2020, 18:52

Drogą hiszpańskiego słońca. Prezentacja Vuelta a Andalucia 2020

Ciekawą trasę przygotował organizator 66. wyścigu Vuelta a Andalucia - Ruta Ciclista Del Sol (2.Pro),…

18 lutego 2020, 15:42

Volta ao Algarve 2020. Geraint Thomas: "nie będę walczył o zwycięstwo"

Geraint Thomas na trasie Volta ao Algarve spokojnie rozpocznie sezon 2020.

18 lutego 2020, 14:50

Pavel Sivakov pokonany przez "Olbrzyma Prowansji"

Owładnięty myślą o Tour de France przedobrzył. Pavel Sivakov nie popisał się na Tour de…

18 lutego 2020, 09:59

Kolarz z pomysłem na siebie. Georg Zimmermann wkracza do WorldTouru

Georg Zimmermann to jeden z ciekawszych młodych zawodników w składzie CCC Team.

18 lutego 2020, 09:26