Voster ATS Team w najlepszej trójce ekip kontynentalnych

Mateusz Grabis

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z kalendarza UCI. W czołowej trójce europejskich zespołów kontynentalnych jest Voster ATS Team.

Swój czwarty sezon działania jako zawodowa grupa kolarska Voster ATS otworzy z trzecią lokatą w rankingu UCI. Pierwsze dwa miejsca zajmują Minsk Cycling Team oraz Elkov-Kasper. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sporo punktów UCI zgromadzili dla ekipy Paweł Franczak czy Adam Stachowiak, a z nowym sezonem do składu dołączyli m.in. Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Paweł Cieślik.

Poza atrakcyjnie wyglądającymi statystykami, miejsce w top3 rankingu UCI Continental Teams gwarantuje ekipie zaproszenia na wszystkie wyścigi UCI Europe Tour drugiej kategorii. To pomaga ułożyć kalendarz zgodnie z planami kierujących zespołem.

Tak informację komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych drużyn kontynentalnych w Europie. Teraz celem będzie walka o punkty, by obecny sezon również zakończyć na wysokim miejscu w rankingu. Kalendarz startów mieliśmy praktycznie opracowany już przed ogłoszeniem topowej trójki w zestawieniu UCI, ale nie wykluczam wprowadzenia niedużych korekt, jeśli dostaniemy jeszcze jakieś interesujące zaproszenia. Wkrótce podamy nasz plan startowy na najbliższe miesiące, ale mogę obiecać, że będzie ciekawie, a w kalendarzu mamy między innymi siedem wyścigów pierwszej kategorii.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Ocana

  24 stycznia 2020, 21:41 o 21:41

  Gratulacje Voster. A Wibatech Merx Hurom do składu wzioł turystę jakiegoś Sitarza, a trąbią że się rozwijają.

  • reko

   24 stycznia 2020, 23:58 o 23:58

   jeden wuj....składy się wyrównały, w tym roku wibatech niby trochę stracił, ale to i tak jedno i to samo jeśli chodzi o poziom.

 2. Ocana

  25 stycznia 2020, 11:44 o 11:44

  Szefostwo Wibatechu ma prawo robić co zechce, oczywiście w ramach zapisów UCI. Wspomniałem o nich dlatego, bo czytałem ostatnio jak to oni się rozwijają, a biorą do składu na sztukę człowieka który jeździ na rowerze rekreacyjnie, który w Sobótce zrobi kraksę. A kilku młodych musi kończyć bo nie ma drużyny. Jak już tak robię to nie chwalę się rozwojem, i nie mataczę na pokaz rzeczywistości.

  • Amaro

   25 stycznia 2020, 14:14 o 14:14

   Nie jedni turyści kręcą na poziomie Continetal w Polsce kwestia .. znajomości a to nie jest turysta bez druzyny więc jakieś info masz z internet explorera nie pieprz głupot bo ciśniesz chłopa który ma 19 lat co robi swoje, nie no faktycznie stary dziad na emeryture go wyslij juz co za chory trend teraz nadchodzi że 20 lat to już stary ręce opadaja to Roglić zaczynał jak 24 lata miał a poza tym to tylko 1 zawodnik a ty się prujesz jakby to Real Madryt był, przez takich ludzi jak Ty jest jak jest zamiast wspierać to tylko mącisz ...

 3. Ocana

  25 stycznia 2020, 16:35 o 16:35

  To samo nazwisko widnieje w tej drużynie w 2018, to chyba się nie sprawdził? powiem tak jeśli ten kolarz ukończy choć jeden wyścig w limicie w tym roku, to ty masz rację. A na pewno nie będzie miał wiele okazji, bo widać że w Wibatechu on jest tylko na świadka. I nie mam nic do niego, jeśli jest sportowcem to taka opinia powinna jego tylko zmobilizować do ciężkiej pracy. A jeśli chodzi o wspieranie to wspieram tych co ciężko pracują.

  • reko

   26 stycznia 2020, 15:28 o 15:28

   przywaliłeś się do młodego, tylko nie wiem po co...chyba po to żeby coś napisać albo to jakaś osobista uraza za synka, brata, siebie itp. Kibicuj w takim razie Vosterowi, a Wibatech zostaw w spokoju. Może jeździ bo dalsza rodzina, może tatuś wykupił miejsce, a może ktoś widzi potencjał...ich sprawa.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: