Daniel - odzież kolarska

Groupama wspiera Marca Madiota

kolarze Groupama-FDJ na trasie

Francuska firma ubezpieczeniowa Groupama do końca 2024 roku sponsorowała będzie zespół Marca Madiota, Groupama-FDJ.

Ekipa poinformowała o podpisaniu prolongaty kontraktu, który zapewni jej funkcjonowanie przez kolejne cztery sezony. Na pokładzie, w roli sponsorów tytularnych, pozostają FDJ oraz Groupama.

Zespół prowadzony przez doświadczonego managera Marca Madiota przy wsparciu FDJ funkcjonuje od 1997 roku. Groupama dołączyła do grona sponsorów w sezonie 2018, podpisując trzyletnią umowę.

W 2019 roku kolarze Madiota wygrywali 24 razy, na koncie zapisując m.in. etapy Giro d'Italia i Tour de France. W tym ostatnim po podium zmierzał Thibaut Pinot, którego z rywalizacji wykluczyła jednak kontuzja.

Przy okazji podpisania umowy zespół potwierdził cele swoich liderów.

Moje przygotowania skupiają się na Tour de France. Chcę powalczyć o jak najlepszy wynik, myślę, że możemy stworzyć coś wspaniałego. Byłem blisko w 2019 roku. Wycofanie się było strasznym zawodem, ale ekipa i sponsorzy wspierali mnie w tych trudnych chwilach. Chciałbym się odwdzięczyć wynikami, które proporcjonalnie oddają ich zaangażowanie

– zapowiedział Pinot.

W 2020 chcę zmian, chcę wygrywać częściej. Przedłużenie współpracy ze sponsorami to także nowe wyzwania. Ich wsparcie pozwoliło nam się spokojnie rozwijać i stać się jedną z najlepszych ekip świata. Teraz czekają nas nowe wyzwania

– tłumaczył za to Arnaud Demare.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: