Daniel - odzież kolarska

Tour Down Under 2020. Caleb Ewan i Joey Rosskopf wygranymi drugiego etapu

Caleb Ewan

Caleb Ewan nie wróci do domu z pustymi rękoma. Po zwycięstwie w niedzielnym pokazowym kryterium Schwalbe Classic, dziś na mecie drugiego etapu Santos Tour Down Under sięgnął już po konkretny łup.

Wyraźne zwycięstwo dało malutkiemu sprinterowi dużo satysfakcji i koszulkę lidera wyścigu.

Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej. Wczoraj nam nie poszło zgodnie z planem. Porozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić lepiej. Dziś koledzy wypadli koncertowo, wykonali wszystko o co prosiłem, wyprowadzając mnie na metę na doskonałej pozycji

– komentował Ewan w Stirling, gdzie na kresce pokonał Daryla Impeya i Nathana Haasa.

Końcówka w tym miejscu nie jest oczywista, może tu wygrać sprinter, jak i ktoś pokroju Daryla. Dziś pierwsza dziesiątka wymieszała się, podium również.

– dodał zawodnik Lotto Soudal.

Swoje cele w Tour Down Under ma Joey Rosskopf. Amerykanin ponownie zabrał się w odjazd, by pozbierać punkty do klasyfikacji górskiej.

Cieszę się, że zdobyłem koszulkę dla najlepszego górala, na którą tak ciężko pracowałem. Jestem zadowolony, że moja jazda w ucieczce przyniosła zamierzony efekt. Wczoraj na premiach górskich można było zdobyć po 6 punktów, dziś po 10. Wiedziałem więc, że jeśli dziś wygram obie premie, będę w stanie utrzymać koszulkę dla najlepszego górala na dłużej. Teraz wszytko będzie zależeć od tego, jak rozegra się walka na takich podjazdach jak Paracombe, Victor Harbor czy Willunga

– powiedział w komunikacie prasowym.

Chcieliśmy walczyć dziś o koszulkę dla najlepszego górala, niezależnie do którego zawodnika od nas by trafiła. Mieliśmy wolną rękę. To, że tuż przed rozpoczęciem wyścigu, okazało się, że Paddy Bevin nie przystąpi do rywalizacji, było dla nas dużym ciosem. Zmieniła się też nasza taktyka, mamy więc wolną rękę w takich przypadkach jak np. walka o koszule. Oczywiście, naszymi głównymi zadaniami są wspieranie Simona Geschke w walce o dobre miejsce w generalce oraz Szymona Sajnoka w walce o etapy. Obaj na razie radzą sobie dobrze. Szymon to młody chłopak i ma olbrzymi potencjał

– mówił reprezentant CCC Team.

W czwartek kolarze zafiniszują na Torrens Hill Road (1,2 km; 9,3%), a zatem w głównych rolach pokażą się kandydaci do końcowego triumfu  w Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: