Vuelta a San Juan 2020. Bodnar i Poljański rozpoczynają sezon

Paweł Poljański i Maciej Bodnar znaleźli się w składzie Bora-hansgrohe na Vuelta a San Juan (26 stycznia - 2 lutego).

Dwóch Polaków w barwach niemieckiej ekipy zacznie tym samym sezon w Argentynie.

Wyścig oznaczony jest w tym roku kategorią 2.Pro i składa się z siedmiu etapów. Sporo szans dostaną sprinterzy, acz zapał kolarzy z Ameryki Łacińskiej do organizowania ucieczek powinien urozmaicić tę rozgrywkę. O układzie klasyfikacji generalnej zadecyduje etap trzeci, 16-kilometrowa jazda indywidualna na czas, oraz etap piąty, zakończony wspinaczką na Alto Colorado.

Niemiecka ekipa do Argentyny wysyła Petera Sagana, któremu pomóc mają Daniel Oss, Matteo Fabbro i Oscar Gatto. Bodnar powinien być silnikiem napędowym tego składu, a swoją szansę dostanie na czasówce, na trasie której zmierzy się m.in. z Remco Evenepoelem i Julianem Alaphilippem (Deceuninck-Quick-Step), Nelsonem Olveirą (Movistar) oraz Tomem Bohlim (UAE Team Emirates).

Poljański spróbować powinien na Alto Colorado: przy dobrym dniu nie powinien mieć problemów ze znalezieniem się w czołówce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: