Chloe Hosking (Rally Cycling) wygraną w Macclesfield otworzyła zmagania w ramach 5. Tour Down Under.
Za Australijką w końcowym sprincie finiszowała Lotta Hentalla (Trek-Segafredo), zaś trzecie miejsce zajęła Matilda Raynolds (Specialized Women’s Racing). Anna Plichta (Trek-Segafredo) zajęła 81. miejsce i straciła ponad 3 minuty.
Rywalizację w kraju kangurów otworzył pofałdowany, aczkolwiek nieszczególnie wymagający odcinek łączący Hahndorf z Macclesfield. Niskie nachylenie obecnych na trasie podjazdów nie powinno było przestraszyć sprinterek, które miały walczyć o pierwszy etapowy sukces w nowym roku.
Kilka kilometrów po starcie, za pierwszą lotną premią dnia zaatakowała Marieke van Witzenburg (Doltcini-Van Eyck), skutecznie odjeżdżając od peletonu. 34-latka zapewniła sobie koszulkę najlepszej góralki dzięki punktom na Knotts Hill (48,3 km; 2,95%, kat. 2), lecz jej przewaga była nieduża i tuż za premią górską została wchłonięta przez główną grupę. Skontrowały Anastasiia Chursina (Ale BTC Ljubljana), Jenelle Crooks (Team-TIBCO Silicon Valley Bank) i Silvia Valsecchi (BePink), jednak praca Team Sunweb oznaczała, że one skapitulowały 70 kilometrów przed metą.
Stawka utrzymywała się razem przez kolejne 30 kilometrów, gdy do przodu ruszyły Nicole Hanselmann (Doltcini-Van Eyck Sport) i Brodie Chapman (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Wkrótce na czele została sama Chapman, uzyskując niemal trzy minuty przewagi. Główna grupa starała się szybko niwelować stratę, lecz skapitulowała w samej końcówce, na ostatnich zakrętach.
Jako pierwsza sprint rozpoczęła Lotta Hentalla (Trek-Segafredo), lecz zza jej pleców wyskoczyła Chloe Hosking (Rally Cycling). Australijka kręciła najszybciej z czołówki i zgarnęła etapowe zwycięstwo, a razem z nim koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Chloe Hosking | Rally Cycling Women | 3:17:02 |
2. | Lotta Henttala | Trek-Segafredo Women | |
3. | Matilda Raynolds | Specialized Women's Racing | |
4. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | |
5. | Peta Mullens | Roxsolt Attaquer | |
6. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
7. | Liane Lippert | Team Sunweb | |
8. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
9. | Arlenis Sierra | Astana Womens Team | |
10. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
11. | Simona Frapporti | Bepink | |
12. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
13. | Silvia Zanardi | Bepink | |
14. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | |
15. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
16. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
17. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
18. | Ruby Roseman-gannon | UniSA-Australia | |
19. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
20. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
21. | Katia Ragusa | Astana Womens Team | |
22. | Denisse Aracely Ahumada | Agolico | |
23. | Jenna Merrick | Doltcini-Van Eyck Sport | |
24. | Mieke Docx | Doltcini-Van Eyck Sport | |
25. | Maaike Boogaard | Alé BTC Ljubljana | |
26. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
27. | Taryn Heather | Specialized Women's Racing | |
28. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | |
29. | Marcela Prieto | Agolico | |
30. | Anna Henderson | Team Sunweb | |
31. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
32. | Racquel Sheath | Nowa Zelandia | |
33. | Rachel Neylan | UniSA-Australia | |
34. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | |
35. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | |
36. | Sharlotte Lucas | Team TIBCO-SVB | |
37. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | |
38. | Andrea Ramirez | Agolico | |
39. | Josie Talbot | UniSA-Australia | |
40. | Marketa Hajkova | Bepink | |
41. | Jaime Gunning | Specialized Women's Racing | |
42. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
43. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
44. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | |
45. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
46. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
47. | Jenelle Crooks | Team TIBCO-SVB | |
48. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
49. | Jessie Hodges | Nowa Zelandia | |
50. | Elizabeth Stannard | Specialized Women's Racing | |
51. | Pfeiffer Georgi | Team Sunweb | |
52. | Emily Herfoss | Roxsolt Attaquer | |
53. | Sarah Gigante | Team TIBCO-SVB | |
54. | Anet Barrera | Agolico | |
55. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | |
56. | Hannah Ludwig | Canyon SRAM Racing | |
57. | Jessica Pratt | Canyon SRAM Racing | |
58. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
59. | Rushlee Buchanan | Nowa Zelandia | |
60. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
61. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
62. | Ally Wollaston | Nowa Zelandia | |
63. | Madeline Wright | Roxsolt Attaquer | |
64. | Ella Bloor | Specialized Women's Racing | |
65. | Erica Clevenger | Team TIBCO-SVB | |
66. | Lizbeth Yareli Salazar | Astana Womens Team | |
67. | Francjasca Pattaro | Astana Womens Team | |
68. | Ashlee Jones | Specialized Women's Racing | |
69. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
70. | Bree Wilson | Roxsolt Attaquer | |
71. | Ariadna Gutierrez | Agolico | |
72. | Nicole Shields | Nowa Zelandia | |
73. | Julia Soek | Team Sunweb | |
74. | Georgia Whitehouse | UniSA-Australia | |
75. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
76. | Leigh Ann Ganzar | Rally Cycling Women | |
77. | Jeniffer Morales | Agolico | 00:59 |
78. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 00:00 |
79. | Nicole Frain | 02:07 | |
80. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | 02:19 |
81. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 03:29 |
82. | Sophie Edwards | UniSA-Australia | 03:44 |
83. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | |
84. | Minke Bakker | Doltcini-Van Eyck Sport | |
85. | Bryony Botha | Nowa Zelandia | |
86. | Melissa van Neck | Bepink | |
87. | Marieke van de Groot-witzenburg | Doltcini-Van Eyck Sport | |
88. | Maryna Ivaniuk | Astana Womens Team | |
89. | Justine Barrow | Roxsolt Attaquer | 04:17 |
90. | Nicole Hanselmann | Doltcini-Van Eyck Sport | 06:16 |
91. | Grace Anderson | Bepink | 11:44 |
92. | Emma Chilton | Roxsolt Attaquer | 13:20 |
93. | Jutatip Maneephan | Alé BTC Ljubljana | 14:28 |
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.