"Dzikie karty" na Giro d'Italia 2020

Firma RCS Sport wybrała ekipy, które w sezonie 2020 wystartują w organizowanych przez nią wyścigach z "dzikimi kartami".

Do 19 ekip posiadający najwyższy w hierarchii status WorldTeams na trasie Giro d'Italia (9-31 maja) dołączą Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF Faizane oraz Vini Zabu KTM.

Taki układ możliwy jest dzięki temu, że bilet występu na trasę Corsa Rosa odrzuciła ekipa Total Direct Energie.

Na liście startowej Tirreno-Adriatico (11-17 marca) zobaczymy własnie zawodników Total Direct Energie, ekipy która wygrała ranking ekip drugoligowych w ubiegłym roku i zapewnione ma bilety na wszystkie wyścigi cyklu. Zaproszenia powędrowały również do Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF Faizane, Gazprom-Rusvelo oraz Team Arkea-Samsic.

Na szutrach trasy Strade Bianche (7 marca) pojawi się tylko 17 zespołów WorldTeams (bez NTT Pro Cycling i Cofidisu) oraz Circus-Wanty Gobert, a także Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF Faizane, B&B Hotels - Vital Concept, Alpecin-Fenix i Arkea-Samsic.

Do Mediolan-San Remo (21 marca) przystapią za to Total Direct Energie i Circus-Wanty Gobert, a także Alpecin-Fenix, Gazprom-Rusvelo, Vini Zabu KTM i Arkea-Samsic.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: