Daniel - odzież kolarska

Women's Tour Down Under 2020: etap 2. Amanda Spratt przejmuje stery

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) zwyciężyła w Birwood na trasie drugiego etapu Tour Down Under i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Razem z Australijką na metę dojechały Ruth Winder (Trek-Segafredo) i Liane Lippert (Team Sunweb), zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce. Anna Plichta (Trek-Segafredo) ukończyła rywalizację jako 65.

Drugiego dnia organizatorzy australijskiej etapówki przygotowali nieco pagórkowaty etap, zachęcający do atakowania w końcówce. 11 kilometrów przed metą kończył się podjazd pod Christmas Tree Ridge (3,9 km; kat. 1), a po nim czekała niewielka poprawka.

Przez długą część rywalizacji nikomu nie zdołało się odskoczyć od peletonu. Mocny wiatr w plecy oznaczał wysoką średnią prędkość. Tempo dyktowały zawodniczki Team Sunweb, doprowadzając Leah Kirchmann do drugiego i pierwszego miejsca na dwóch lotnych premiach, a obecne były również kolarki Mitchelton-Scott.

Sytuacja zmieniła się dopiero 20 kilometrów przed metą, gdy australijskiej grupie w końcu udało się rozerwać stawkę. Odjechały Amanda Spratt, Lucy Kennedy, Grace Brown (wszystkie Mitchelton-Scott), Ruth Winder (Trek-Segafredo) i Liane Lippert (Team Sunweb) i uzyskały kilkusekundową przewagę. Za nimi grupę pościgową utworzyły z kolei Juliette Labous (Team Sunweb), Ella Harris (Canyon-SRAM), Julia Soek (Team Sunweb), Shara Gillow (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), Josie Talbot (Team UniSA-Australia), Ashlee Jones (Specialized Women's Racing) i Peta Mullens (Roxsolt Attaquer).

Kennedy i Brown szybko opadły z sił po wcześniejszej pracy i zostawiły swoją liderkę samą. Spratt nieskutecznie podejmowała próby ataków, a na górskiej premii najwyżej punktowała Wippert. 5 kilometrów przed kreską trójka na czele miała 50 sekund przewagi nad pościgiem i ponad minutę nad peletonem.

Liderki zwolniły w końcówce, będąc raczej pewne dojechania do mety na czele, przez co ponownie dołączyła do nich Brown. Lippert nie liczyła się w walce na mecie, zaś najmocniejszym finiszem popisała się Spratt. Jadąca w koszulce mistrzyni kraju kangurów 32-latka rozprawiła się pewnie z Winder i odniosła wyraźne zwycięstwo.

Wyniki 2. etapu Santos Women's Tour Down Under 2020 (2.Pro), Murray Bridge – Birdwood (114,9 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Amanda SprattMitchelton-Scott3:04:27
2.Ruth WinderTrek-Segafredo Women
3.Liane LippertTeam Sunweb
4.Grace BrownMitchelton-Scott00:02
5.Jaime GunningSpecialized Women's Racing00:13
6.Peta MullensRoxsolt Attaquer00:15
7.Rachel NeylanUniSA-Australia00:18
8.Ella HarrisCanyon SRAM Racing
9.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
10.Juliette LabousTeam Sunweb
11.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB00:19
12.Lucy KennedyMitchelton-Scott
13.Ruby Roseman-gannonUniSA-Australia00:24
14.Arlenis SierraAstana Womens Team
15.Leah KirchmannTeam Sunweb
16.Marcela PrietoAgolico
17.Hannah LudwigCanyon SRAM Racing
18.Jenna MerrickDoltcini-Van Eyck Sport
19.Chloe HoskingRally Cycling Women
20.Rushlee BuchananNowa Zelandia
21.Jessica PrattCanyon SRAM Racing
22.Andrea RamirezAgolico
23.Matilda RaynoldsSpecialized Women's Racing
24.Anastasiia ChursinaAlé BTC Ljubljana
25.Sarah GiganteTeam TIBCO-SVB
26.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
27.Kristabel Doebel-hickokRally Cycling Women
28.Sharlotte LucasTeam TIBCO-SVB
29.Tayler WilesTrek-Segafredo Women
30.Taryn HeatherSpecialized Women's Racing
31.Urša PintarAlé BTC Ljubljana
32.Brodie ChapmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
33.Katia RagusaAstana Womens Team
34.Emily HerfossRoxsolt Attaquer
35.Jenelle CrooksTeam TIBCO-SVB
36.Tatiana GuderzoAlé BTC Ljubljana
37.Bree WilsonRoxsolt Attaquer
38.Elizabeth StannardSpecialized Women's Racing
39.Tanja ErathCanyon SRAM Racing04:46
40.Alexis RyanCanyon SRAM Racing
41.Jessie HodgesNowa Zelandia
42.Nicole ShieldsNowa Zelandia04:48
43.Marketa HajkovaBepink
44.Mieke DocxDoltcini-Van Eyck Sport
45.Nicole FrainUniSA-Australia
46.Denisse Aracely AhumadaAgolico
47.Racquel SheathNowa Zelandia
48.Silvia ZanardiBepink
49.Anna TrevisiAlé BTC Ljubljana
50.Ariadna GutierrezAgolico
51.Simona FrapportiBepink
52.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
53.Maaike BoogaardAlé BTC Ljubljana
54.Maëlle GrossetÊteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
55.Ella BloorSpecialized Women's Racing
56.Nina KesslerTeam TIBCO-SVB
57.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
58.Jessica AllenMitchelton-Scott
59.Madeline WrightRoxsolt Attaquer
60.Heidi FranzRally Cycling Women
61.Leigh Ann GanzarRally Cycling Women
62.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
63.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
64.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
65.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
66.Lotta HenttalaTrek-Segafredo Women
67.Gracie ElvinMitchelton-Scott
68.Pfeiffer GeorgiTeam Sunweb
69.Anna HendersonTeam Sunweb
70.Julia SoekTeam Sunweb
71.Maryna IvaniukAstana Womens Team07:44
72.Georgia WhitehouseUniSA-Australia08:36
73.Marieke van de Groot-witzenburgDoltcini-Van Eyck Sport
74.Ally WollastonNowa Zelandia09:52
75.Sophie EdwardsUniSA-Australia
76.Nicole HanselmannDoltcini-Van Eyck Sport
77.Lizbeth Yareli SalazarAstana Womens Team
78.Silvia ValsecchiBepink
79.Melissa van NeckBepink
80.Josie TalbotUniSA-Australia
81.Francjasca PattaroAstana Womens Team13:35
82.Justine BarrowRoxsolt Attaquer13:38
83.Jeniffer MoralesAgolico
84.Sara PoidevinRally Cycling Women13:47
85.Erica ClevengerTeam TIBCO-SVB
OTLAnet BarreraAgolico
OTLAshlee JonesSpecialized Women's Racing
OTLMinke BakkerDoltcini-Van Eyck Sport
DNFGrace AndersonBepink
DNFJutatip ManeephanAlé BTC Ljubljana
DNFAbigail van TwiskTrek-Segafredo Women
DNFEmma ChiltonRoxsolt Attaquer
DNFBryony BothaNowa Zelandia

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Amanda SprattMitchelton-Scott6:21:19
2.Ruth WinderTrek-Segafredo Women00:04
3.Liane LippertTeam Sunweb00:05
4.Grace BrownMitchelton-Scott00:12
5.Chloe HoskingRally Cycling Women00:21
6.Jaime GunningSpecialized Women's Racing00:23
7.Leah KirchmannTeam Sunweb00:24
8.Peta MullensRoxsolt Attaquer00:25
9.Juliette LabousTeam Sunweb00:27
10.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:28
11.Ella HarrisCanyon SRAM Racing
12.Rachel NeylanUniSA-Australia
13.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB00:29
14.Anastasiia ChursinaAlé BTC Ljubljana
15.Lucy KennedyMitchelton-Scott
16.Matilda RaynoldsSpecialized Women's Racing00:30
17.Brodie ChapmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:31
18.Arlenis SierraAstana Womens Team00:34
19.Ruby Roseman-gannonUniSA-Australia
20.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
21.Jenna MerrickDoltcini-Van Eyck Sport
22.Marcela PrietoAgolico
23.Tayler WilesTrek-Segafredo Women
24.Tatiana GuderzoAlé BTC Ljubljana
25.Katia RagusaAstana Womens Team
26.Taryn HeatherSpecialized Women's Racing
27.Andrea RamirezAgolico
28.Kristabel Doebel-hickokRally Cycling Women
29.Sharlotte LucasTeam TIBCO-SVB
30.Hannah LudwigCanyon SRAM Racing
31.Urša PintarAlé BTC Ljubljana
32.Jessica PrattCanyon SRAM Racing
33.Sarah GiganteTeam TIBCO-SVB
34.Rushlee BuchananNowa Zelandia
35.Jenelle CrooksTeam TIBCO-SVB
36.Emily HerfossRoxsolt Attaquer
37.Elizabeth StannardSpecialized Women's Racing
38.Bree WilsonRoxsolt Attaquer
39.Lotta HenttalaTrek-Segafredo Women04:50
40.Gracie ElvinMitchelton-Scott04:55
41.Alexis RyanCanyon SRAM Racing04:56
42.Tanja ErathCanyon SRAM Racing
43.Jessie HodgesNowa Zelandia
44.Nina KesslerTeam TIBCO-SVB
45.Silvia ZanardiBepink04:58
46.Simona FrapportiBepink
47.Mieke DocxDoltcini-Van Eyck Sport
48.Denisse Aracely AhumadaAgolico
49.Maaike BoogaardAlé BTC Ljubljana
50.Racquel SheathNowa Zelandia
51.Marketa HajkovaBepink
52.Maëlle GrossetÊteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
53.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
54.Anna HendersonTeam Sunweb
55.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
56.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
57.Jessica AllenMitchelton-Scott
58.Nicole ShieldsNowa Zelandia
59.Ella BloorSpecialized Women's Racing
60.Pfeiffer GeorgiTeam Sunweb
61.Ariadna GutierrezAgolico
62.Madeline WrightRoxsolt Attaquer
63.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
64.Heidi FranzRally Cycling Women
65.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
66.Leigh Ann GanzarRally Cycling Women
67.Julia SoekTeam Sunweb
68.Nicole FrainUniSA-Australia07:05
69.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women08:27
70.Anna TrevisiAlé BTC Ljubljana08:42
71.Georgia WhitehouseUniSA-Australia08:46
72.Josie TalbotUniSA-Australia10:02
73.Ally WollastonNowa Zelandia
74.Lizbeth Yareli SalazarAstana Womens Team
75.Silvia ValsecchiBepink
76.Maryna IvaniukAstana Womens Team11:38
77.Marieke van de Groot-witzenburgDoltcini-Van Eyck Sport12:30
78.Francjasca PattaroAstana Womens Team13:45
79.Sophie EdwardsUniSA-Australia13:46
80.Melissa van NeckBepink
81.Sara PoidevinRally Cycling Women13:57
82.Erica ClevengerTeam TIBCO-SVB
83.Jeniffer MoralesAgolico14:47
84.Nicole HanselmannDoltcini-Van Eyck Sport16:18
85.Justine BarrowRoxsolt Attaquer18:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: