Nairo Quintana: "Celem jest powrót do walki o podium"

Nairo Quintana

Nairo Quintana i ekipa Arkea-Samsic mogą spokojnie planować sezon 2020. Zaproszenie na Tour de France ustawi pierwsze siedem miesięcy tego sezonu dla francuskiej ekipy.

Quintana w nowych barwach chce wrócić do walki o podium "Wielkiej Pętli", na które wspinał się już w latach 2013, 2015 i 2016.

Jak co roku Tour będzie moim najważniejszym celem. Tour zacznie się na południu, w rejonie, który dobrze znam. To dobra wiadomość. Trasa jest górska, a to odpowiada Warrenowi Barguilowi i mi

– powiedział francuskiej gazecie "Le Telegramme".

Zespół Arkea-Samsic otrzymał także zaproszenia na dwa główne sprawdziany formy na drodze do Touru: marcowy wyścig Paryż-Nicea oraz czerwcowe Criterium du Dauphine. Koszulki drugoligowej ekipy zobaczymy też na trasie marcowej Volta a Catalunya. Kalendarz to bogaty, a obecność w składzie Quintany oraz Nacera Bouhanniego i Warrena Barguila powinna zapewnić sporo możliwości startów z najlepszymi.

Chcę powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymaliśmy zaproszenie. Dziękuję za nie ASO, bo "Wielka Pętla" to wyścig, do którego dostosowany będzie cały sezon: dla mnie i dla zespołu

– podkreślił Kolumbijczyk.

29-letni Quintana w trzech ostatnich podejściach o walki o maillot jaune wypadał w kratkę. Na trasie miewał dni świetne, ale brak równości i dobrej współpracy w szeregach Movistaru kończył się 12. (2017), 10. (2018) i 8. (2019) miejscami w klasyfikacji generalnej.

Trasa tegorocznej edycji wyjątkowo sprzyja kolarzowi z Ameryki Łacińskiej. Na trasie organizatorzy przygotowali osiem górskich etapów, w tym cztery zakończone podjazdami. Zabrakło klasycznych czasówek, jazda indywidualna na czas to górski odcinek na La Planche des Belles Filles, przedostatniego dnia zmagań.

Czasówka na La Planche des Belles Filles będzie dość specyficzna, inna niż te z ostatnich lat. Powinna mi odpowiadać, tu nie powinienem stracić. Celem jest powrót do walki o podium, odniesienie sukcesu wspólnie z drużyną

– analizował Quintana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: