Jan Bakelants zakotwiczył w Circus-Wanty Gobert

Jan Bakelants

Belg Jan Bakelants podpisał roczny kontrakt z ekipą Circus-Wanty Gobert.

33-latek to 26. kolarz zespołu z Belgii i wzmocnienie dla drugoligowej formacji. Bakelants w wyścigach rozgrywanych na pagórkowatych trasach powinien wesprzeć kolarzy takich jak Xandro Meurisse, Odd Christian Eiking czy Timothy Dupont.

To świetna opcja dla mnie. Chcę być znowu kolarzem, jakim zwykłem być, w środowisku, w którym agresywny styl jazdy jest preferowany. Program startów zespołu wygląda bardzo atrakcyjnie, nie mogę się doczekać ścigania i dzielenia się doświadczeniem z kolegami na trasach Katalonii czy klasyków ardeńskich

zapowiedział w komunikacie prasowym ekipy.

Bakelants sezon 2019 spędził w grupie Sunweb, na koncie zapisując tylko 5. miejsce w ZLM Tour. W przeszłości występował w barwach AG2R La Mondiale (2015-2018) oraz Omega Pharma-Quick-Step (2014) czy Radioshack (2012-2013).

Belg najlepiej czuje się w pagórkowatym terenie, co potwierdził sukcesami w Giro dell'Emilia i Giro del Piemonte (2015), a także wygranym etapem Tour de France (2013), który pozwolił mu na nałożenie na jeden dzień koszulki lidera wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: