Lorena Wiebes na wojnie z Parkhotel Valkenburg

Lorena Wiebes

Najlepsza zawodniczka Rankingu Światowego za sezon 2019, Lorena Wiebes, pomimo obowiązującej umowy, chce natychmiast odejść ze swojego zespołu. Parkhotel Valkenburg mówi dwudziestolatce „nie”.

Wiebes, w rozmowie z „NOS”, powiedziała, że albo dostanie to co chce, albo wybierze blisko półroczne bezrobocie. Kontrakt z nową ekipą będzie mogła najwcześniej podpisać 1 czerwca 2020.

Chciałabym zrobić krok na przód i próbowałam przekonać do tego Parkhotel. Skończyło się tym, że relacje z kierownictwem zostały zerwane, a ja nie zamierzam więcej liderować temu zespołowi

– stwierdziła, dodając później w mediach społecznościowych, że jej odejście wyjdzie na zdrowie Parkhotel, gdyż grupa skupia się na szkoleniu młodych kolarek, a presja i oczekiwania związane z jej startami odbiłyby się negatywnie na jej koleżankach.

Parkhotel Valkenburg nie zamierza jednak iść na ustępstwa, choćby dla samych zasad.

Po bardzo udanym roku i przedłużeniu umowy z Wiebes poczyniliśmy inwestycje na nowy sezon. Fakt, że w ostatniej chwili zawodniczka zmieniła plany, jest czymś co musimy dokładnie przemyśleć, a nie sprawie łatwo odpuścić. Uważam, że ważne jest by zespół funkcjonował w oparciu o zawarte umowy

– zauważyła szefowa ekipy Esra Tromp.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: