Elia Viviani szykuje się na Tour Down Under

Elia Viviani

Elia Viviani długo nie poczeka na debiut w grupie Cofidis. Francuska formacja, wracająca po 10 latach przerwy na poziom WorldTour, wystawi mistrza Europy w składzie na Tour Down Under.

Viviani po raz trzeci z rzędu rozpocznie swój sezon na drugim końcu świata. W barwach Deceuninck-Quick Step z obydwu wypadów przywiózł po jednym zwycięstwie.

Wiem, jak ważne jest dobre rozpoczęcie sezonu. Dużo pracowaliśmy nad przygotowaniem się do tego wyścigu i mam tę przewagę, że znam już Fabio i Simone. To bezcenne

– powiedział Viviani, odnosząc się do Fabio Sabatiniego i Simone Consonniego, ściągniętych do Cofidisu, specjalnie dla włoskiego sprintera.

Tour Down Under odbędzie się dniach od 21 do 26 stycznia. Jeżeli szalejące na Antypodach pożary pozwolą, to wyścig wstępnie ułoży się na trzecim etapie, z finałem w Paracombe (1,9 km; 6,7%), a rozstrzygnie ostatniego dnia, naturalnie na Willunga Hill.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: