Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Travis McCabe

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na awans do grona najlepszych zespołów świata.

McCabe w ostatnich 12 miesiącach reprezentował amerykańską ekipę kontynentalną Floyd's Cycling. W jej barwach wygrał etap Tour de Langkawi i Tour of the Gila, bliski etapowego triumfu był na trasie Tour of California i Tour of Utah, a rywalizację w ramach tego drugiego zakończył z koszulką najlepszego sprintera wyścigu.

Kolarz z Arizony w ostatnich czterech sezonach wyrobił sobie markę solidnego sprintera na amerykańskim i azjatyckim podwórku. Wygrał w sumie cztery etapy Tour of Utah (2016, 2017 i 2018), trzy etapy Tour de Langkawi, a także etap Herald Sun Tour (2017).

Kontrakt z grupą z Izraela to spory przeskok: McCabe nie ścigał się jeszcze regularnie w Europie, a dotychczas reprezentował w większości ekipy kontynentalne, jedynie w latach 2017-18 w barwach Unitedhealthcare Pro Cycling walcząc na poziomie pro-kontynentalnym.

W barwach Israel Cycling Academy McCabe otrzymać ma szanse walki na własny rachunek, acz w sprinterskiej kolejce będzie stał obok Andre Greipela, Davide Cimolai, Ricka Zabela, Toma van Asbroecka i Normana Vahtry.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: