Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć się mają m.in. Paweł Bernas i Michał Podlaski.

Były prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) od końca listopada za pomocą mediów społecznościowych informuje o podpisaniu kontraktów z kolejnymi kolarzami. Póki co na pokładzie znaleźli się Paweł Bernas (w 2019 roku zawodnik CCC Team), Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak, którzy w 2019 roku reprezentowali ekipę Hurom BDC Development, a także Michał Podlaski (Wibatech Merx Wrocław).

Nazwa nowego zespołu, jego pełny skład ani sponsorzy nie są póki co znani.

Banaszek w 2019 roku pełnił rolę dyrektora sportowego ekipy Hurom BDC Development, co stanowiło cichy powrót do polskiego peletonu po roku przerwy.

Były kolarz, który na przestrzeni kilkunastu lat prowadził liczne polskie zespoły, od grudnia 2016 roku do końca stycznia 2018 roku sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol), a do rezygnacji w atmosferze skandalu zmusiła go presja ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT). Struktury centralne i sponsorzy odmówili współpracy z prowadzonym przez niego Związkiem, który nie poradził sobie w obliczu walk o wpływy i wyjścia na jaw zarzutów o możliwość popełniania przestępstw seksualnych przez prominentnego byłego dyrektora sportowego Związku.

Banaszek w sezonie 2019 zorganizował także wyścig Tour Bitwa Warszawska 1920, który w przyszłym sezonie znajdzie się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Impreza zaplanowana jest na sierpień i oznaczona będzie kategorią 2.2.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Mario

  4 grudnia 2019, 20:55 o 20:55

  ciekawe jak wyjdą na tym od strony eeeeee zarządczo-ekonomicznej. Buehehehee

  • reko

   5 grudnia 2019, 14:19 o 14:19

   normalnie...swoją kasą zarządza się lepiej niż cudzą. Po drugie tutaj będzie działał w osamotnieniu i pod presją sponsorów,a tam działał przy współudziale innych destrukcyjnych pierdzistołków. Ja kibicuje...

 2. Mr E

  8 grudnia 2019, 07:45 o 07:45

  Też kibicuję i życzę sukcesów. Rywalizacja nawet tylko na krajowym podwórku może pomóc ponieść poiziom.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: