Tom Dumoulin wysyłany na Giro d'Italia

Tom Dumoulin zakłada różowe wdzianko

Tom Dumoulin w przyszłym sezonie powróci na Giro d'Italia. Według "La Gazzetta dello Sport" nowa twarz w Jumbo-Visma musi zapracować sobie na status niekwestionowanego lidera holenderskiego zespołu.

Ten należy obecnie do Primoza Roglica, a pragnieniem słoweńskiego kolarza jest zwycięstwo w Tour de France. W Roglica wierzy kierownictwo ekipy, które również chce za wszelką cenę odebrać Team Ineos "Wielką Pętlę".

"Motyl z Maastricht" musi więc skoncentrować się na "Corsa Rosa". Z majowym Wielkim Tourem łączą go słodko-gorzkie wspomnienia. W 2017 odniósł efektowne zwycięstwo, a w kolejnym roku dał się wyprzedzić Chrisowi Froome. Ostatni start przerwała kontuzja, po której nie pozbierał się do końca sezonu.

Odpuszczenie Touru może wyjść Dumoulinowi na zdrowie, gdyż będzie mógł spokojnie przygotować się do walki o złoto w jeździe indywidualnej Igrzysk w Tokio.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: