Bauke Mollema patrzy na Tour de France i mistrzostwa świata

Bauke Mollema będzie liderem zespołu Trek-Segafredo na Tour de France w roku 2020.

W rozmowie z holenderskim dziennikiem "Algemeen Dagblad" Mollema potwierdził, że do Francji pojedzie z Richie Portem, podczas gdy Vincenzo Nibali skoncentruje się na Giro d'Italia.

Amerykańska grupa sponsorowana jest przez włoskiego producenta kawy, Segafredo, a pozyskanie Nibalego dość naturalnie ułożyło plan startowy włoskiej gwiazdy wokół Giro d'Italia i igrzysk olimpijskich. Porte natomiast nie był w stanie nawiązać do swoich najlepszych dni i od 2016 roku nie gościł w pierwszej dziesiątce Grand Touru.

Mollema za sobą ma z kolei sezon życia. 33-latek wygrał Il Lombardia i zajął 5. miejsce w Giro d'Italia, a do tego triumfował w Japan Cup i wraz z reprezentacją Holandii zdobył złoto mistrzostw Europy i mistrzostw świata w sztafecie mieszanej.

Holender w przeszłości Tour kończył już 6. (2013), 7. (2015) i 11. (2016), a w wyścigach trzytygodniowych bywał już 3. w Vuelta a Espana (2011) i 7. w Giro d'Italia (2017). W sezonie 2020 kolarz z Groningen dostanie swoją szansę na trasie "Wielkiej Pętli", tym razem bez obowiązku wspierania innego lidera.

Mollema zapowiedział także, że skupi się bardziej na wyścigach jednodniowych, a celem tej kampanii będzie tytuł mistrza świata na górskiej trasie w Szwajcarii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: