Wout van Aert wraca do ścigania

Wout van Aert

Belg Wout van Aert 27 grudnia wrócić ma do ścigania po kontuzji odniesionej w lipcu i długiej rehabilitacji, która pochłonęła drugą część sezonu.

25-latek planuje start w Azencross, wyścigu przełajowym rozgrywanym w miejscowości Loenhout i zaliczanym do cyklu DVV Trophy. Jeśli Van aert otrzyma zielone światło od lekarzy i rehabilitacja przebiegnie zgodnie z planem, próba ta ma pokazać jej efekty i pozwolić na zaplanowanie kolejnych kroków.

Van Aert poinformował o postępach w rehabilitacji podczas konferencji prasowej.

Belg upadł podczas 13. etapu Tour de France i wpadł na barierkę, która rozdarła mu mięśnie uda. Zawodnik Jumbo-Visma po operacji dochodził do siebie przez kilka miesięcy i treningi na rowerze powoli rozpoczął w październiku. Ostatnio z kolegami dokonał rekonesansu trasy wyścigu Paryż-Roubaix.

Celem młodego Belga jest powrót na szosę i ściganie w wiosennych klasykach. Póki co kalendarz startów Van Aerta nie jest znany: wyścigi przełajowe w zimie w planie znajdowały się jeszcze przed upadkiem, aczkolwiek zawodnik Jumbo-Visma w tej sytuacji wybrać ma kilka startów, które pomogą mu w przygotowaniach do wiosennej kampanii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: