Anna Plichta na dłużej w Trek-Segafredo

Anna Plichta przedłużyła kontrakt z ekipą Trek-Segafredo.

Polka w amerykańskim zespole zabawi kolejny rok, reprezentując w wyścigach jazdy indywidualnej na czas koszulkę mistrzyni Polski. 27-latka w tym roku zapisała na swoim koncie także 4. miejsce w Gracia Orlova (2.2) i 7. w WNT Madrid Challenge (WWT), ale jej głównym zadaniem była praca na rzecz zawodniczek nowopowstałej ekipy.

Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejny rok w tym zespole. Cieszy mnie atmosfera w grupie, doceniam możliwości, jakie daje nam ekipa by umożliwić nam funkcjonowanie na najwyższym poziomie. Jestem bardzo zadowolona nie tylko z tego, że mam okazję pracować z i uczyć się od najlepszych zawodniczek świata, ale również z tego, że naszymi dyrektorkami są Ina Teutenberg i Giorgia Bronzini

powiedziała Plichta.

Ten rok był udany. Zrobiłam postęp, zrealizowałam też indywidualny cel, jaki było zdobycie mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. Mogłam jeździć agresywnie, a to lubię najbardziej. Po roku ścigania się razem znamy się już lepiej i mam nadzieję, że to pomoże nam w kolejnym sezonie

dodała.

Anna Plichta

fot. SWPix.com

Grupa Trek-Segafredo w kobiecym peletonie szybko zyskała pozycję jednej z mocniejszych ekip, na koncie zapisując póki co 17 zwycięstw, w tym 6 w cyklu Women’s WorldTour.

Oprócz Polki kontrakty przedłużyły Brytyjka Abigail van Twisk, Australijka Lauretta Hanson oraz Francuzka Audrey Cordon Ragot, co amerykańskiej grupie da 14-osobowy skład.

W zespole na sezon 2020 znajdą się zatem: Brytyjki Abigail Van Twisk, Elynor Bäckstedt i Elizabeth Deignan, Holenderka Ellen van Dijk i Lucinda Brand, Francuzka Audrey Cordon-Ragot, Finka Lotta Lepistö, Włoszki Elisa Longo Borghini i Letizia Paternoster, Australijka Lauretta Hanson, Polka Anna Plichta, Amerykanki Tayler Wiles, Ruth Winder oraz Niemka Trixi Worrack.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: