Peter Sagan ruszy na Giro d'Italia i Tour de France

Peter Sagan zadebiutuje w Giro d'Italia a start ten w sezonie 2020 połączy z występem w Tour de France.

Słowak zazwyczaj w maju stawiał na Tour of California, będącym jednym z kluczowych punktów procesu przygotowawczego do Tour de France. Nad Sekwaną zanotował dwanaście sukcesów etapowych i siedmiokrotnie triumfował w klasyfikacji punktowej, będąc rekordzistą pod tym względem. Oprócz tego Sagan czterokrotnie przystąpił do walki w Vuelta a Espana, lecz ani razu nie wziął udziału w Giro d'Italia.

To wszystko ma się jednak zmienić jednak 9 maja 2020 roku. Przy okazji dzisiejszej prezentacji 103. Corsa Rosa 29-latek z Żyliny potwierdził, że w następnym roku stanie na starcie w Budapeszcie.

Włochy są dla mnie wyjątkowym miejscem. To tam zdobyłem moje pierwsze mistrzostwo świata w 2008 roku i tam spędziłem pierwsze lata mojej profesjonalnej kariery. Przez ostatnie dziesięć lat miałem okazję i przywilej wielokrotnie brać udział w wielu prestiżowych wyścigach w tym kraju, ale zawsze na liście brakowało Giro d'Italia.

– powiedział Sagan w komunikacie prasowym.

Na trasie wyścigu Słowak będzie miał okazję walczyć nie tylko na płaskich etapach, ale i pagórkowatych odcinkach przygotowanych przez organizatorów.

To nie będzie łatwy wyścig, ale nie mogę się go doczekać. Star i pierwsze etapy na Węgrzech dadzą mi również okazję powalczyć blisko Słowacji i jestem przekonany, że słowaccy kibice będą obecni przy trasie

– dodał.

Ralph Denk, dyrektor grupy Bora-hansgrohe potwierdził, że na Półwyspie Apenińskim głównym celem będzie maglia ciclamino, a także, że w lipcu zobaczymy 29-latka ścigającego się w Tour de France.

Mikołaj Krok

Recent Posts

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24

Trasa La Course by Le Tour de France 2020

W okolicach Nicei zostanie rozegrana 7. edycja La Course by Le Tour de France (29 sierpnia). Na kolarki czeka pagórkowata…

10 lipca 2020, 18:21

Jasper Stuyven wierny Trek-Segafredo

Jasper Stuyven jak chłop przywiązany do ziemi. Właśnie o kolejne dwa lata przedłużył kontrakt z grupą Trek-Segafredo, informują belgijskie źródła.

10 lipca 2020, 13:41

Trzy lub cztery monumenty w kalendarzu Tadeja Pogacara

Tadej Pogacar ma już za sobą dwa starty po przerwie spowodowanej pandemią, ale tak jak cały peleton przygotowuje się do…

9 lipca 2020, 15:25

Chris Froome w Israel Start-Up Nation

Chris Froome w roku 2021 reprezentował będzie zespół Israel Start-Up Nation.

9 lipca 2020, 12:11