Peter Sagan ruszy na Giro d'Italia i Tour de France

Peter Sagan

Peter Sagan zadebiutuje w Giro d'Italia a start ten w sezonie 2020 połączy z występem w Tour de France.

Słowak zazwyczaj w maju stawiał na Tour of California, będącym jednym z kluczowych punktów procesu przygotowawczego do Tour de France. Nad Sekwaną zanotował dwanaście sukcesów etapowych i siedmiokrotnie triumfował w klasyfikacji punktowej, będąc rekordzistą pod tym względem. Oprócz tego Sagan czterokrotnie przystąpił do walki w Vuelta a Espana, lecz ani razu nie wziął udziału w Giro d'Italia.

To wszystko ma się jednak zmienić jednak 9 maja 2020 roku. Przy okazji dzisiejszej prezentacji 103. Corsa Rosa 29-latek z Żyliny potwierdził, że w następnym roku stanie na starcie w Budapeszcie.

Włochy są dla mnie wyjątkowym miejscem. To tam zdobyłem moje pierwsze mistrzostwo świata w 2008 roku i tam spędziłem pierwsze lata mojej profesjonalnej kariery. Przez ostatnie dziesięć lat miałem okazję i przywilej wielokrotnie brać udział w wielu prestiżowych wyścigach w tym kraju, ale zawsze na liście brakowało Giro d'Italia.

– powiedział Sagan w komunikacie prasowym.

Na trasie wyścigu Słowak będzie miał okazję walczyć nie tylko na płaskich etapach, ale i pagórkowatych odcinkach przygotowanych przez organizatorów.

To nie będzie łatwy wyścig, ale nie mogę się go doczekać. Star i pierwsze etapy na Węgrzech dadzą mi również okazję powalczyć blisko Słowacji i jestem przekonany, że słowaccy kibice będą obecni przy trasie

– dodał.

Ralph Denk, dyrektor grupy Bora-hansgrohe potwierdził, że na Półwyspie Apenińskim głównym celem będzie maglia ciclamino, a także, że w lipcu zobaczymy 29-latka ścigającego się w Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: