Kamil Małecki w CCC Team

Kamil Małecki w sezonie 2020 dołączy do polskiej grupy WorldTour, CCC Team.

Ekipa poinformowała o pozyskaniu 23-latka w specjalnym komunikacie. Małecki będzie piątym Polakiem w składzie grupy prowadzonej przez Jima Ochowicza.

Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team. Kamil będzie miał możliwość uczenia się od naszych najbardziej doświadczonych zawodników, co pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć

– tłumaczył doświadczony manager.

To siódmy zaciąg polskiej grupy, która wcześniej pozyskała Rosjan Ilnura Zakarina i Pavla Kochetkova, Niemca Georga Zimmermanna, Czecha Jana Hirta, Włochów Fausto Masnadę oraz Matteo Trentina i Michała Palutę.

Małecki, który w latach 2015-2018 reprezentował pro-kontynentalną ekipę CCC Sprandi Polkowice, ostatni sezon spędził w CCC Development Team. Na koncie w jej barwach zapisał zwycięstwa w CCC Tour i Bałtyk - Karkonosze Tour, przed rokiem na 2. miejscu zakończył Tour de Hongrie a na 4. młodzieżowe Ronde van Vlaanderen.

Poza zwycięstwami na etapach i w generalce polskich wyścigów rangi 2.2, wliczając w to sponsorowany przez CCC, CCC Tour – Grody Piastowskie, Kamil pokazał też, że dobrze radzi sobie w wyścigach jednodniowych. W Volta Limburg był tuż za pierwszą dziesiątką i nie możemy się doczekać przyszłego sezonu, by zobaczyć na co go stać

– dodał Ochowicz.

Małecki to także drugi kolarz zaplecza ekipy CCC, ktory awansuje na poziom Worldtour: wcześniej grupa poinformowała o podpisaniu kontraktu z mistrzem Polski Michałem Palutą.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09