Kamil Małecki w CCC Team

Kamil Małecki w sezonie 2020 dołączy do polskiej grupy WorldTour, CCC Team.

Ekipa poinformowała o pozyskaniu 23-latka w specjalnym komunikacie. Małecki będzie piątym Polakiem w składzie grupy prowadzonej przez Jima Ochowicza.

Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team. Kamil będzie miał możliwość uczenia się od naszych najbardziej doświadczonych zawodników, co pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć

– tłumaczył doświadczony manager.

To siódmy zaciąg polskiej grupy, która wcześniej pozyskała Rosjan Ilnura Zakarina i Pavla Kochetkova, Niemca Georga Zimmermanna, Czecha Jana Hirta, Włochów Fausto Masnadę oraz Matteo Trentina i Michała Palutę.

Małecki, który w latach 2015-2018 reprezentował pro-kontynentalną ekipę CCC Sprandi Polkowice, ostatni sezon spędził w CCC Development Team. Na koncie w jej barwach zapisał zwycięstwa w CCC Tour i Bałtyk - Karkonosze Tour, przed rokiem na 2. miejscu zakończył Tour de Hongrie a na 4. młodzieżowe Ronde van Vlaanderen.

Poza zwycięstwami na etapach i w generalce polskich wyścigów rangi 2.2, wliczając w to sponsorowany przez CCC, CCC Tour – Grody Piastowskie, Kamil pokazał też, że dobrze radzi sobie w wyścigach jednodniowych. W Volta Limburg był tuż za pierwszą dziesiątką i nie możemy się doczekać przyszłego sezonu, by zobaczyć na co go stać

– dodał Ochowicz.

Małecki to także drugi kolarz zaplecza ekipy CCC, ktory awansuje na poziom Worldtour: wcześniej grupa poinformowała o podpisaniu kontraktu z mistrzem Polski Michałem Palutą.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Recent Posts

Voster ATS Team rozpoczyna sezon 2020

Ekipa Voster ATS przedstawia swój zmodyfikowany kalendarz startów na najbliższe tygodnie.

13 lipca 2020, 10:44

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28