Kamil Małecki w CCC Team

Kamil Małecki w sezonie 2020 dołączy do polskiej grupy WorldTour, CCC Team.

Ekipa poinformowała o pozyskaniu 23-latka w specjalnym komunikacie. Małecki będzie piątym Polakiem w składzie grupy prowadzonej przez Jima Ochowicza.

Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team. Kamil będzie miał możliwość uczenia się od naszych najbardziej doświadczonych zawodników, co pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć

– tłumaczył doświadczony manager.

To siódmy zaciąg polskiej grupy, która wcześniej pozyskała Rosjan Ilnura Zakarina i Pavla Kochetkova, Niemca Georga Zimmermanna, Czecha Jana Hirta, Włochów Fausto Masnadę oraz Matteo Trentina i Michała Palutę.

Małecki, który w latach 2015-2018 reprezentował pro-kontynentalną ekipę CCC Sprandi Polkowice, ostatni sezon spędził w CCC Development Team. Na koncie w jej barwach zapisał zwycięstwa w CCC Tour i Bałtyk - Karkonosze Tour, przed rokiem na 2. miejscu zakończył Tour de Hongrie a na 4. młodzieżowe Ronde van Vlaanderen.

Poza zwycięstwami na etapach i w generalce polskich wyścigów rangi 2.2, wliczając w to sponsorowany przez CCC, CCC Tour – Grody Piastowskie, Kamil pokazał też, że dobrze radzi sobie w wyścigach jednodniowych. W Volta Limburg był tuż za pierwszą dziesiątką i nie możemy się doczekać przyszłego sezonu, by zobaczyć na co go stać

– dodał Ochowicz.

Małecki to także drugi kolarz zaplecza ekipy CCC, ktory awansuje na poziom Worldtour: wcześniej grupa poinformowała o podpisaniu kontraktu z mistrzem Polski Michałem Palutą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Denzelon

  21 października 2019, 11:57 o 11:57

  Świetna wiadomość. I za rok dołączy Aniołkowski...

 2. reko

  21 października 2019, 12:04 o 12:04

  Dennisa nie będzie to będzie Małecki...to tak żartem...w pierwszej połowie sezonu imponował, później gdzieś przez chorobę nie mógł jej znaleźć. Zobaczymy co pokażę....ja czekam na Valtera bo to największy talent w CCC Develop.i to byłoby wzmocnienie na góry.

 3. Piter

  21 października 2019, 12:59 o 12:59

  Ciekawe ile może zarobić Małecki?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: