Kazach Yevgeniy Gidich (Astana) wygrał w położonej w Dalmacji miejscowości Makarska trzeci odcinek Cro Race.
23-latek na finiszu ograł Słoweńca Gregę Bole (Bahrain-Merida) oraz Australijczyka Alexa Edmondsona (Mitchelton-Scott). 5. miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław).
Gidich z czwartej pozycji wskoczył na prowadzenie w wyścigu.
Z powodu bardzo silnego wiatru kolarze zamiast 165 kilometrów przejechali tylko ostatnie 47 z zaplanowanej trasy. 11 kilometrów przed metą przeprawili się przez Bokovo (5,3 km; 5,3%).
Wyścig z zapasem 2:20 zaczęła ucieczka, która uformowała się przed zneutralizowaniem wyścigu. Markus Wildauer (Tirol TKM), Stephan Rabitsch (Team Felbermayr-Simplon Wels), Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Lars van der Berg (Metec-TKH), Dominik Hrinkow (Team Hrinkow Advarics Cycleang) oraz Robert Jägeler (P&S Metalltechnik) na czele długo nie wytrwali, a podkręcenie tempa przez kolarzy Mitchelton-Scott doprowadziło na utworzenia większej grupki na zjeździe do mety.
Aktywnie jadący Alex Edmondson nie zdołał jednak wykończyć pracy Adama Yatesa i spółki, gdyż na ostatnich metrach lepiej poradzili sobie kolarze Astany. Gidich wygrał finisz i zdobył prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 1:32:21 |
2. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
3. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
4. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | |
5. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
6. | Sjoerd Bax | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
7. | Mattia Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
8. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
9. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
10. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
11. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | |
12. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
13. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
14. | Serge Pauwels | CCC Team | |
15. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
16. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | |
17. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
18. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
19. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
20. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
21. | Rodolfo Andrés Torres | Team Illuminate | |
22. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence | |
23. | Maxime Chevalier | Vital Concept-B&B Hotels | |
24. | Lars van Den Berg | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
25. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 00:12 |
26. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 00:22 |
27. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | |
28. | Matthieu Jeannes | Team Illuminate | |
29. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
30. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | |
31. | Bartosz Warchol | Wibatech Merx | |
32. | Stef Krul | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
33. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
34. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
35. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | |
36. | Jorge Camilo Castiblanco | Team Illuminate | |
37. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
38. | Janez Brajkovic | Adria Mobil | |
39. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
40. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
41. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 00:51 |
42. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | |
43. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 01:41 |
44. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 02:01 |
45. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | |
46. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:08 |
47. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
48. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | |
49. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
50. | Marceli Bogusławski | Wibatech Merx | |
51. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | |
52. | Danny van der Tuuk | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
53. | Eduard-Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
54. | Félix Alejandro Baron | Team Illuminate | |
55. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
56. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
57. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
58. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
59. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | 02:13 |
60. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
61. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
62. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | |
63. | Michał Podlaski | Wibatech Merx | |
64. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
65. | Alexander Cataford | Izrael Cycling Academy | 02:18 |
66. | Dylan Bouwmans | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
67. | Dominik Hrinkow | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
68. | Matteo Badilatti | Izrael Cycling Academy | |
69. | Rubén Plaza | Izrael Cycling Academy | |
70. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
71. | Nathan Earle | Izrael Cycling Academy | |
72. | Kacper Kistowski | Wibatech Merx | |
73. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 02:21 |
74. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | 03:39 |
75. | Jonathan Dinkler | P&S Metalltechnik | 05:06 |
76. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | |
77. | Jonas Sonnleitner | P&S Metalltechnik | |
78. | Barnabás Peak | Mitchelton-Scott | |
79. | Timothy Guy | Ljubljana Gusto Santic | |
80. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | |
81. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
82. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
83. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
84. | Claudio Longhitano | Team Illuminate | |
85. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | |
86. | Patrick Muller | Vital Concept-B&B Hotels | 05:11 |
87. | Andreas Hofer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
88. | Florian Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
89. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | |
90. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
91. | David Per | Adria Mobil | |
92. | Arvid de Kleijn | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
93. | James Fouche | Mitchelton-Scott | |
94. | Laurens Ten Dam | CCC Team | |
95. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
96. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
97. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
98. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | 05:51 |
99. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | |
100. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
101. | Marko Kump | Adria Mobil | |
102. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
103. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 10:39 |
104. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 10:48 |
105. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 18:24 |
DNF | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | |
DNS | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
DNS | Amaro Antunes | CCC Team | |
DNS | Ben Hermans | Izrael Cycling Academy |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 10:24:16 |
2. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 00:06 |
3. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 00:10 |
4. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence | 00:14 |
5. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 00:15 |
6. | Mattia Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:16 |
7. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
8. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
9. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
10. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
11. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
12. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | |
13. | Sjoerd Bax | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
14. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
15. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
16. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
17. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
18. | Serge Pauwels | CCC Team | |
19. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 00:28 |
20. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 00:36 |
21. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | 00:38 |
22. | Stef Krul | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
23. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
24. | Matthieu Jeannes | Team Illuminate | |
25. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | 00:46 |
26. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | 00:49 |
27. | Rodolfo Andrés Torres | Team Illuminate | |
28. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | 01:11 |
29. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
30. | Bartosz Warchol | Wibatech Merx | |
31. | Jorge Camilo Castiblanco | Team Illuminate | 01:33 |
32. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
33. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
34. | Eduard-Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 02:05 |
35. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | 02:24 |
36. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
37. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
38. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
39. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | 02:28 |
40. | Dylan Bouwmans | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 02:34 |
41. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 02:37 |
42. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | 02:54 |
43. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | 03:00 |
44. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | 03:01 |
45. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 03:02 |
46. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 03:07 |
47. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 03:17 |
48. | Marceli Bogusławski | Wibatech Merx | 03:19 |
49. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
50. | Danny van der Tuuk | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
51. | Michał Podlaski | Wibatech Merx | 03:24 |
52. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 04:04 |
53. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
54. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
55. | Maxime Chevalier | Vital Concept-B&B Hotels | 04:22 |
56. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | 04:46 |
57. | Lars van Den Berg | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 04:49 |
58. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 05:22 |
59. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
60. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
61. | Arvid de Kleijn | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 05:27 |
62. | David Per | Adria Mobil | 05:46 |
63. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | |
64. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 05:49 |
65. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
66. | Marko Kump | Adria Mobil | 05:53 |
67. | Kacper Kistowski | Wibatech Merx | 05:54 |
68. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:58 |
69. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 06:03 |
70. | Barnabás Peak | Mitchelton-Scott | 06:17 |
71. | Félix Alejandro Baron | Team Illuminate | 07:04 |
72. | Patrick Muller | Vital Concept-B&B Hotels | 07:12 |
73. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | 07:15 |
74. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 07:16 |
75. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | 07:18 |
76. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 07:19 |
77. | Rubén Plaza | Izrael Cycling Academy | 07:29 |
78. | Matteo Badilatti | Izrael Cycling Academy | |
79. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | 08:24 |
80. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 08:46 |
81. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | 08:48 |
82. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 09:01 |
83. | Dominik Hrinkow | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 09:07 |
84. | Timothy Guy | Ljubljana Gusto Santic | 09:14 |
85. | Janez Brajkovic | Adria Mobil | 09:24 |
86. | Alexander Cataford | Izrael Cycling Academy | 09:27 |
87. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 09:33 |
88. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 10:58 |
89. | Nathan Earle | Izrael Cycling Academy | 11:03 |
90. | James Fouche | Mitchelton-Scott | 11:55 |
91. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:58 |
92. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 12:16 |
93. | Samuele Rivi | Tirol KTM Cycling Team | 14:00 |
94. | Florian Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
95. | Jonathan Dinkler | P&S Metalltechnik | 14:24 |
96. | Jonas Sonnleitner | P&S Metalltechnik | 14:40 |
97. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 14:41 |
98. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | 14:47 |
99. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | 14:53 |
100. | Andreas Hofer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 21:22 |
101. | Claudio Longhitano | Team Illuminate | 22:23 |
102. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 25:08 |
103. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:11 |
104. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | 27:43 |
105. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 29:22 |
Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.
Zobacz komentarze
Widać CRO Race pasuje świeżo upieczonym tatom :-)