Ekipa Ale Cipollini wsparta przez BTC

Włoska grupa Ale Cipollini poinformowała, że w sezonie 2020 będzie wspierana przez nowego sponsora, BTC City.

Ekipa w roku 2020 występowała będzie pod nazwą Ale BTC Ljubljana, a ambicją kierownictwa jest awans do grona ekip Women's WorldTour. Tych w przyszłym roku będzie pięć, a przynależność do tego grona wiązała się będzie z wymogiem zapewnienia zawodniczkom większego niż dotychczas zabezpieczenia społecznego, w tym pensji minimalnej i urlopu macierzyńskiego.

Ekipa Ale Cipollini odniosła w tym sezonie 13 zwycięstw: etap Madrid Challenge wygrała Chloe Hosking, etapy Vuelta a Burgos Feminas i Premondiale Giro Toscana wygrała za to Soraya Paladin.

BTC City to jedno z największych centrum handlowych i parków rozrywki w Europie, zlokalizowane w słoweńskiej Lublanie. Kompleks w ostatnich latach wspierał słoweńską grupę, która ścigała się pod nazwą BTC City Ljubljana.

Ekipy Ale Cipollini i BTC City Ljubljana nie podały szczegółów tego, co oznaczał będzie ruch głównego sponsora. Słoweńska ekipa za pomocą mediów społecznościowych wyraziła zadowolenie z tego obrotu spraw, mówiąc o "nawiązaniu współpracy", które umożliwić ma Słowenkom rywalizację na najwyższym poziomie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: