Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) wygrał w Newcastle trzeci etap Tour of Britain.
Holender pokonał na kresce swojego rodaka Mathieu van der Poela (Corendon-Circus) oraz Włocha Davide Cimolai (Israel Cycling Academy).
Liderem zmagań pozostał Włoch Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).
Deszcz i chmury przywitały peleton trzeciego dnia Tour of Britain. Kolarze wyruszyli z położonego nad Morzem Północnym Berwick-upon-Tweed, miejscowości w hrabstwie Northumberland i kierowali się na południe, do Newcastle. Na pierwszych 50 kilometrach wyrastały trzy niewielkie górskie premie, ale odcinek faworyzował sprinterów.
W ucieczce dość szybko znaleźli się Robert Scott (Team Wiggins Le Col), Jacob Scott (Swift Carbon), Rory Townsend (Canyon DHB p/b Bloor Homes), Dries De Bondt (Corendon-Circus), Harry Tanfield (Katusha-Alpecin) oraz Christophe Noppe (Sport Vlaanderen-Baloise). Grupka zyskała nieco ponad 3 minuty nad peletonem i dzieliła się punktami na górskich premiach i lotnym finiszu.
Peleton prowadzony przez grupę Mitchelton-Scott jechał spokojnie, na tyle spokojnie, że na 40 kilometrów przed metą przewaga wciąż pozostawała na poziomie 4 minut, zmuszając ekipy sprinterów do szybkiej organizacji.
Pościg wspomogła grupa Jumbo-Visma, ale prowadząca szóstka ani myślała poddać się bez walki. Mniej znani zawodnicy pracowali zgodnie i na 20 kilometrów przed metą wciąż mieli ponad 2 minuty przewagi.
Do pracy włączyli się też kolarze Israel Cycling Academy, ale 5 kilometrów przed metą wciąż do odrobienia pozostawało 40 sekund. Dopiero wysiłek zawodników Lotto Soudal w finale zdołał przechylić szalę na stronę peletonu na 1200 metrów przed metą i w Newcastle doszło do sprintu.
Kolarze Jumbo-Visma prowadzili Mike’a Teunissena i Dylana Groenewegena, a zawodnicy Mitchelton-Scott Matteo Trentina. Prowadząca nieco pod górę ostatnia prosta okazała się sporym wyzwaniem, które jako pierwszy wziął na siebie Groenwegen. Holenderski sprinter ruszył jako pierwszy i zyskał kilka metrów. Koło złapać próbował Mathieu van der Poel, ale zawodnik Jumbo-Visma wytrzymał do kreski i wygrał drugi etap tegorocznej edycji
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 4:37:53 |
2. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
3. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
4. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
5. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
6. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
7. | Matthew Walls | Great Britain | |
8. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
9. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
10. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
11. | Boris Vallée | Wanty-Gobert Cycling Team | |
12. | Simon Clarke | EF Education First | |
13. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
14. | Ben Swift | Team Ineos | |
15. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
16. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
17. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
18. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
19. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
20. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
21. | Andrey Amador | Movistar Team | |
22. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
23. | Moreno Hofland | EF Education First | |
24. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
25. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
26. | Julien Vermote | Dimension Data | |
27. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
28. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 00:08 |
29. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
30. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
31. | Brent Van Moer | Lotto Soudal | |
32. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
33. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
34. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
35. | Carlos Verona | Movistar Team | |
36. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
37. | Dylan Van Baarle | Team Ineos | |
38. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
39. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
40. | Tanel Kangert | EF Education First | |
41. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | |
42. | Eduardo Sepúlveda | Movistar Team | |
43. | Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
44. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
45. | Carlos Barbero | Movistar Team | |
46. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
47. | Luis Villalobos | EF Education First | |
48. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
49. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
50. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
51. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
52. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
53. | Connor Swift | Great Britain | |
54. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
55. | Chad Haga | Team Sunweb | |
56. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
57. | Ethan Vernon | Great Britain | |
58. | Steve Cummings | Dimension Data | |
59. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
60. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
61. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
62. | Mikel Landa | Movistar Team | |
63. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
64. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | |
65. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
66. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
67. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
68. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
69. | Cees Bol | Team Sunweb | |
70. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
71. | Bernhard Eisel | Dimension Data | |
72. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
73. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:24 |
74. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 00:27 |
75. | Jim Brown | Great Britain | 00:31 |
76. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
77. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:36 |
78. | Roy Curvers | Team Sunweb | 00:38 |
79. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:40 |
80. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
81. | James Fouché | Team Wiggins Le Col | 00:45 |
82. | Jake Stewart | Great Britain | |
83. | Florian Stork | Team Sunweb | |
84. | Mark Cavendish | Dimension Data | 00:47 |
85. | Rhys Britton | Great Britain | 00:51 |
86. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 00:55 |
87. | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | |
88. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 01:00 |
89. | Erick Rowsell | Madison Genesis | 01:12 |
90. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 01:22 |
91. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 01:26 |
92. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:28 |
93. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 01:29 |
94. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:33 |
95. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 01:38 |
96. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
97. | Dries De Bondt | Corendon-Circus | 01:40 |
98. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
99. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 02:10 |
100. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 00:00 |
101. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 05:04 |
102. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
103. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
104. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
105. | Joey Walker | Madison Genesis | 05:43 |
106. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | |
107. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
108. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | |
109. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 05:51 |
110. | Sacha Modolo | EF Education First | |
111. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
112. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 09:20 |
113. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
114. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
115. | Michael Cuming | Madison Genesis | 09:35 |
116. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 12:12 |
117. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:20 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 13:13:18 |
2. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 00:07 |
3. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | 00:11 |
4. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:13 |
6. | Simon Clarke | EF Education First | 00:16 |
7. | Ben Swift | Team Ineos | 00:17 |
8. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
9. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
10. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
11. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
12. | Andrey Amador | Movistar Team | |
13. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
14. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
16. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
17. | Julien Vermote | Dimension Data | |
18. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
19. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
20. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
21. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
22. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 00:25 |
23. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
24. | Tom Van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
25. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
26. | Brent Van Moer | Lotto Soudal | |
27. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
28. | Tanel Kangert | EF Education First | |
29. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
30. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
31. | Connor Swift | Great Britain | |
32. | Carlos Verona | Movistar Team | |
33. | Dylan Van Baarle | Team Ineos | |
34. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
35. | Cees Bol | Team Sunweb | |
36. | Eduardo Sepúlveda | Movistar Team | |
37. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
38. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
39. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
40. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
41. | Carlos Barbero | Movistar Team | |
42. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
43. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
44. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
45. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
46. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
47. | Chad Haga | Team Sunweb | |
48. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
49. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
50. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
51. | Steve Cummings | Dimension Data | |
52. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
53. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
54. | Mikel Landa | Movistar Team | |
55. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
56. | Florian Stork | Team Sunweb | 01:02 |
57. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 01:43 |
58. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:45 |
59. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 02:22 |
60. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 03:28 |
61. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | 03:48 |
62. | Boris Vallée | Wanty-Gobert Cycling Team | |
63. | Matthew Walls | Great Britain | |
64. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
65. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
66. | Moreno Hofland | EF Education First | |
67. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 03:55 |
68. | Ethan Vernon | Great Britain | 03:56 |
69. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
70. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
71. | Luis Villalobos | EF Education First | |
72. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
73. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
74. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 04:12 |
75. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
76. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 04:15 |
77. | Jim Brown | Great Britain | 04:19 |
78. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:26 |
79. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
80. | Jake Stewart | Great Britain | 04:33 |
81. | Mark Cavendish | Dimension Data | 04:35 |
82. | Rhys Britton | Great Britain | 04:39 |
83. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 04:43 |
84. | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | |
85. | Erick Rowsell | Madison Genesis | 05:00 |
86. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 05:10 |
87. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 05:15 |
88. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 05:25 |
89. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 05:26 |
90. | Mark Renshaw | Dimension Data | 05:28 |
91. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 05:58 |
92. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 06:28 |
93. | James Fouché | Team Wiggins Le Col | 07:56 |
94. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 08:04 |
95. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 08:06 |
96. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | 08:08 |
97. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 08:23 |
98. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 08:25 |
99. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | 08:36 |
100. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 08:52 |
101. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
102. | Joey Walker | Madison Genesis | 09:31 |
103. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 09:37 |
104. | Sacha Modolo | EF Education First | 09:39 |
105. | Michael Cuming | Madison Genesis | 09:52 |
106. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | 10:13 |
107. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 10:42 |
108. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | 12:28 |
109. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 12:36 |
110. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 13:08 |
111. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:37 |
112. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 13:43 |
113. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | 13:51 |
114. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | 15:27 |
115. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 16:46 |
116. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 18:57 |
117. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 19:58 |