Christine Majerus (Boels Dolmans) triumfowała w klasyfikacji generalnej 22. edycji holenderskiej etapówki Boels Ladies Tour.
Ostatni etap na ulicach Arnhem wygrała Włoszka Chiara Consonni (Valcar Cylance), pokonując niespodziewanie zwyciężczynię dwóch pierwszych odcinków Lorenę Wiebes (Parkhotel Valkenburg) oraz Lucindę Brand (Team Sunweb).
Dla 20-letniej zawodniczki to pierwszy zawodowy sukces.
Najwaleczniejszą zawodniczką ostatniego odcinka została Małgorzata Jasińska (Movistar Team).
Majerus w klasyfikacji generalnej na podium stanęła przed Wiebes oraz Niemką Lisą Klein (Canyon-SRAM). 13. miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), a 20. Marta Lach (CCC-Liv).
Rywalizacja na odcinku z Nijmegen do Arnhem toczyła się początkowo na płaskiej pętli, biegnącej na zachód od dwóch kluczowych miast prowincji Geldria. Po 110 kilometrach, gdy wyścig zahaczył o park narodowy, teren stawał się bardziej pagórkowaty, a w samym Arnhem do pokonania pozostawały trzy 9-kilometrowe rundy, także delikatnie pofałdowane.
🚴♀️The highlights of the last stage Nijmegen-Arnhem @gem_Nijmegen @gemeentearnhem @provgelderland @GelderlandSport. The great win @consonni_chiara and the biggest victorie @C_Majerus by winning the GC. #BLT2019 #UCIWWT pic.twitter.com/8KRG7e1Rpo
— Boels Ladies Tour (@ladiestour) September 8, 2019
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 3:56:26 |
2. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | |
3. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
4. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | |
5. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
6. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
7. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
8. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
9. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
10. | Christine Majerus | Boels-Dolmans | |
11. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
12. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
13. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
14. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | |
15. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
16. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
17. | Marta Lach | CCC-Liv | |
18. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
19. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
20. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
21. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans | |
22. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
23. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 00:34 |
24. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | 00:58 |
25. | Lonneke Uneken | Hitec Products | 01:03 |
26. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
27. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | |
28. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
29. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | |
30. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
31. | Mareille Meijering | Reprezentacja Holandii | |
32. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | |
33. | Julia Soek | Team Sunweb | |
34. | Amy Pieters | Boels-Dolmans | 00:00 |
35. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 01:03 |
36. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:00 |
37. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans | 02:45 |
38. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
39. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
40. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 04:21 |
41. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | |
42. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
43. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
44. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
45. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
46. | Valerie Demey | CCC-Liv | 06:49 |
47. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
48. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
49. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
50. | Roxane Fournier | Movistar Team | |
51. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
52. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 07:39 |
53. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
54. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
55. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
56. | Arianna Pruisscher | Reprezentacja Holandii | |
57. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
58. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
59. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
60. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
61. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | |
62. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | |
63. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Christine Majerus | Boels-Dolmans | 17:01:17 |
2. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:26 |
3. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 00:30 |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:34 |
5. | Amy Pieters | Boels-Dolmans | 00:35 |
6. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:42 |
7. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 00:47 |
8. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:49 |
9. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:52 |
10. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 00:54 |
11. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:58 |
12. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:59 |
13. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 01:01 |
14. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 01:08 |
15. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | 01:10 |
16. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | 01:11 |
17. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 01:47 |
18. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 01:48 |
19. | Franziska Koch | Team Sunweb | 01:56 |
20. | Marta Lach | CCC-Liv | 01:57 |
21. | Lonneke Uneken | Hitec Products | 02:05 |
22. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | 02:47 |
23. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:02 |
24. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 04:05 |
25. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 04:26 |
26. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans | 04:41 |
27. | Julia Soek | Team Sunweb | 04:52 |
28. | Mareille Meijering | Reprezentacja Holandii | 05:33 |
29. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 06:13 |
30. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 09:04 |
31. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 09:46 |
32. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | 09:53 |
33. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:02 |
34. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 10:11 |
35. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 10:41 |
36. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | 10:44 |
37. | Valerie Demey | CCC-Liv | 10:49 |
38. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | 11:00 |
39. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 11:28 |
40. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | 11:45 |
41. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | 12:24 |
42. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 12:46 |
43. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 12:47 |
44. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 12:48 |
45. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 13:37 |
46. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | 14:58 |
47. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | 15:00 |
48. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 17:32 |
49. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 17:35 |
50. | Roxane Fournier | Movistar Team | 17:39 |
51. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 17:51 |
52. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | 18:16 |
53. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | 18:19 |
54. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 18:29 |
55. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 18:37 |
56. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 18:59 |
57. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | 19:15 |
58. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 19:39 |
59. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 19:59 |
60. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | 20:53 |
61. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 22:13 |
62. | Arianna Pruisscher | Reprezentacja Holandii | 26:01 |
63. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 26:32 |