Gianluca Brambilla w węgierskim zespole?

Nasz bratanek nie próżnuje. Po zapewnieniu sobie startu przyszłorocznego Giro d’Italia z Budapesztu, obecnie organizuje zespół, który ma wystartować w tej trzytygodniówce.

Według włoskich mediów w składzie ekipy o nazwie EPowers Factory Team ma się znaleźć około 20 zawodników, w tym Davide Rebellin, Gianluca Brambilla, Damiano Cima i Eduardo Sepulveda. Sztab techniczny, kierowany przez Sandro Lericiego, w przeważającej części będzie włoski, a główna baza znajdzie się w Ligurii.

Sponsorem EPowers Factory Team jest węgierska firma E-Powers Drive System, specjalizująca się w produkcji silniczków i rowerów elektrycznych. Główną tam personą jest kontrowersyjny inżynier Istvan Varjas, o którym głośno zrobiło się w 2015 roku. Varjas twierdził wówczas, że przez lata z jego innowacyjnej konstrukcji korzystali zawodowi kolarze, a technologia nawet została sprzedana jednemu zespołowi. Żadnych konkretów jednak nie podał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: