Deutschland Tour 2019: etap 1. Pascal Ackermann pierwszym liderem

Pascal Ackermann

Pascal Ackermann (Bora - hansgrohe) wygrał w Halberstadt 1. etap rodzimego Deutschland Tour 2019. Niemiec objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W finałowej rozgrywce sprinterów rywale Ackermanna nie mieli nic do powiedzenia. Lider ekipy Bora - hansgrohe daleko w tyle zostawił dwójkę kolarzy UAE Team Emiarates - Alexandra Kristoffa i Simone Consonniego.

Michał Kwiatkowski (Team Ineos) zajął 90. miejsce.

Peleton ściganie w 34. edycji Deutschland Tour rozpoczął w Hanowerze, kierując się na południe, do Halberstadt. Trasa o długości 167 kilometrów zawierała jeden większy podjazd w Sternplatz (86 km; 3,1 km; 5,9%), a 11 kilometrów przed końcową kreską, w Huy-Neinstedt (1,8 km; 4,6%), namalowano premię bonusową.

W role bohaterów pierwszego dnia wcielili się Julien Bernanrd (Trek - Segafredo), Joshua Huppertz (Team Lotto - Kern Haus), Nikodemus Holler (Bike Aid) i Igor Boev (Gazprom-RusVelo). Czwórka z łatwością oderwała się od peletonu we wczesnej fazie etapu i szybko ustabilizowała przewagę na poziomie 4 minut.

Przez zdecydowaną większość dnia sytuacja w wyścigu nie ulegała szczególnym zmianom. Czołówka kręciła swoje, a peleton niespiesznie podążał za nią. 60 kilometrów przed metą różnica dzieląca obie grupy wynosiła 2 i pół minuty.

Peleton w końcu podkręcił tempo jazdy, co sprawiło, że w grupie głównej zrobiło się od razu nieco bardziej nerwowo. To z kolei doprowadziło do kilku niegroźnych kraks.

Gdy do mety pozostawało już zaledwie 20 kilometrów ucieczka - szczuplejsza o Nikodemusa Hollera, który odpadł nieco wcześniej - miała w zapasie już niespełna minutę. Najdłużej na czele utrzymywał się Bernard, którego biało-czerwona koszulka migała przed peletonem jeszcze na 12 kilometrów przed kreską.

Na ostatnich kilometrach nie brakowało prób ataków. Tuż przed metą do przodu skoczył jeszcze Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step), jednak finalnie jednak o kolejności na kresce zadecydował masowy sprint.

Wyniki 1. etapu Deutschland Tour 2019 (2.HC), Hanower - Halberstadt (167 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe3:49:30
2.Alexander KristoffUAE Team Emirates
3.Simone ConsonniUAE Team Emirates
4.Cees BolTeam Sunweb
5.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
6.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
7.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
8.Nico DenzAG2R La Mondiale
9.Nils PolittKatusha-Alpecin
10.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
11.Ben SwiftTeam Ineos
12.André GreipelTeam Arkéa Samsic
13.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
14.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
15.Roger KlugeLotto Soudal
16.Diego UlissiUAE Team Emirates
17.Timo RoosenJumbo-Visma
18.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
19.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
20.Marc HirschiTeam Sunweb
21.Jai HindleyTeam Sunweb
22.Daniel MclayEF Education First
23.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
24.Jens KeukeleireLotto Soudal
25.Enrico GasparottoDimension Data
26.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
27.Toms SkujinsTrek-Segafredo
28.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
29.Enric MasDeceuninck-Quick Step
30.Kim HeidukTeam Lotto-Kern Haus
31.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
32.Tom-Jelte SlagterDimension Data
33.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
34.Sean BennettEF Education First
35.John MandryschP&S Metalltechnik
36.Romain HardyTeam Arkéa Samsic
37.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
38.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
39.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
40.Nans PetersAG2R La Mondiale
41.Davide VillellaAstana Pro Team
42.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
43.Gijs van HoeckeCCC Team
44.Stef KrulJumbo-Visma
45.Jonas VingegaardJumbo-Visma
46.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
47.Simon GeschkeCCC Team
48.Michael GoglTrek-Segafredo
49.José GoncalvesKatusha-Alpecin
50.Koen BouwmanJumbo-Visma
51.Joey RosskopfCCC Team
52.Pavel SivakovTeam Ineos
53.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
54.Lennard KamnaTeam Sunweb
55.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
56.Justin WolfBike Aid
57.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
58.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
59.Juri HollmannKatusha-Alpecin
60.Mathias FrankAG2R La Mondiale
61.Damiano CarusoBahrain-Merida
62.Alfred WrightCCC Team
63.Simon SpilakKatusha-Alpecin
64.Mekseb DebesayBike Aid
65.Immanuel StarkP&S Metalltechnik
66.Hubert DupontAG2R La Mondiale
67.Andrey ZeitsAstana Pro Team
68.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
69.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
70.Dan MartinUAE Team Emirates
71.Jelle VanendertLotto Soudal
72.Ben GastauerAG2R La Mondiale
73.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma00:15
74.Riccardo ZoidlCCC Team00:17
75.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
76.Andrea GarosioBahrain-Merida
77.Nikolas MaesLotto Soudal
78.Chris HamiltonTeam Sunweb
79.Richie PorteTrek-Segafredo
80.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
81.Julien BernardTrek-Segafredo
82.Robert KesslerTeam Lotto-Kern Haus
83.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo00:22
84.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
85.Luke RoweTeam Ineos00:25
86.Paul MartensJumbo-Visma00:30
87.Kamil GradekCCC Team00:32
88.Alex DowsettKatusha-Alpecin00:36
89.Geraint ThomasTeam Ineos00:42
90.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
91.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
92.Max KanterTeam Sunweb00:45
93.Antonio NibaliBahrain-Merida00:47
94.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:49
95.Igor BoevGazprom-RusVelo00:54
96.Mads PedersenTrek-Segafredo01:02
97.Tom ScullyEF Education First01:33
98.Marcel SiebergBahrain-Merida02:53
99.Magnus CortAstana Pro Team
100.Mark CavendishDimension Data
101.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
102.Mika HemingDauner D&DQ-Akkon
103.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
104.Julian BraunDauner D&DQ-Akkon
105.James WhelanEF Education First
106.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
107.Dominik BauerDauner D&DQ-Akkon
108.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus
109.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
110.Lucas CarstensenBike Aid
111.Mark RenshawDimension Data
112.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik
113.Adne van EngelenBike Aid
114.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
115.Daniel BichlmannBike Aid
116.Dominik RoberP&S Metalltechnik
117.Robert JagelerP&S Metalltechnik
118.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus
119.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
120.Sven ThurauDauner D&DQ-Akkon
121.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
122.Frederik FrisonLotto Soudal04:34
123.Caleb EwanLotto Soudal
124.Hernando BohorquezAstana Pro Team06:48
125.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
126.Kilian SteignerDauner D&DQ-Akkon08:21
127.Philipp MamosDauner D&DQ-Akkon
128.Jay Robert ThomsonDimension Data
129.Marcus BurghardtBora-hansgrohe08:27
130.Nikodemus HollerBike Aid
131.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic12:36

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe3:49:20
2.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:04
3.Simone ConsonniUAE Team Emirates00:06
4.Tom-Jelte SlagterDimension Data00:08
5.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step00:09
6.Cees BolTeam Sunweb00:10
7.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
8.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
9.Nico DenzAG2R La Mondiale
10.Nils PolittKatusha-Alpecin
11.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
12.Ben SwiftTeam Ineos
13.André GreipelTeam Arkéa Samsic
14.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
15.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
16.Roger KlugeLotto Soudal
17.Diego UlissiUAE Team Emirates
18.Timo RoosenJumbo-Visma
19.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
20.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
21.Marc HirschiTeam Sunweb
22.Jai HindleyTeam Sunweb
23.Daniel MclayEF Education First
24.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
25.Jens KeukeleireLotto Soudal
26.Enrico GasparottoDimension Data
27.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
28.Toms SkujinsTrek-Segafredo
29.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
30.Enric MasDeceuninck-Quick Step
31.Kim HeidukTeam Lotto-Kern Haus
32.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
33.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
34.Sean BennettEF Education First
35.John MandryschP&S Metalltechnik
36.Romain HardyTeam Arkéa Samsic
37.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
38.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
39.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
40.Nans PetersAG2R La Mondiale
41.Davide VillellaAstana Pro Team
42.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
43.Gijs van HoeckeCCC Team
44.Stef KrulJumbo-Visma
45.Jonas VingegaardJumbo-Visma
46.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
47.Simon GeschkeCCC Team
48.Michael GoglTrek-Segafredo
49.José GoncalvesKatusha-Alpecin
50.Koen BouwmanJumbo-Visma
51.Joey RosskopfCCC Team
52.Pavel SivakovTeam Ineos
53.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
54.Lennard KamnaTeam Sunweb
55.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
56.Justin WolfBike Aid
57.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
58.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
59.Juri HollmannKatusha-Alpecin
60.Mathias FrankAG2R La Mondiale
61.Damiano CarusoBahrain-Merida
62.Alfred WrightCCC Team
63.Simon SpilakKatusha-Alpecin
64.Mekseb DebesayBike Aid
65.Immanuel StarkP&S Metalltechnik
66.Hubert DupontAG2R La Mondiale
67.Andrey ZeitsAstana Pro Team
68.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
69.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
70.Dan MartinUAE Team Emirates
71.Jelle VanendertLotto Soudal
72.Ben GastauerAG2R La Mondiale
73.Julien BernardTrek-Segafredo00:24
74.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma00:25
75.Riccardo ZoidlCCC Team00:27
76.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
77.Andrea GarosioBahrain-Merida
78.Nikolas MaesLotto Soudal
79.Chris HamiltonTeam Sunweb
80.Richie PorteTrek-Segafredo
81.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
82.Robert KesslerTeam Lotto-Kern Haus
83.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo00:32
84.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
85.Luke RoweTeam Ineos00:35
86.Paul MartensJumbo-Visma00:40
87.Kamil GradekCCC Team00:42
88.Alex DowsettKatusha-Alpecin00:46
89.Geraint ThomasTeam Ineos00:52
90.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
91.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
92.Max KanterTeam Sunweb00:55
93.Antonio NibaliBahrain-Merida00:57
94.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:59
95.Igor BoevGazprom-RusVelo01:04
96.Mads PedersenTrek-Segafredo01:12
97.Tom ScullyEF Education First01:43
98.Marcel SiebergBahrain-Merida03:03
99.Magnus CortAstana Pro Team
100.Mark CavendishDimension Data
101.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
102.Mika HemingDauner D&DQ-Akkon
103.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
104.Julian BraunDauner D&DQ-Akkon
105.James WhelanEF Education First
106.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
107.Dominik BauerDauner D&DQ-Akkon
108.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus
109.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
110.Lucas CarstensenBike Aid
111.Mark RenshawDimension Data
112.Michel AschenbrennerP&S Metalltechnik
113.Adne van EngelenBike Aid
114.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
115.Daniel BichlmannBike Aid
116.Dominik RoberP&S Metalltechnik
117.Robert JagelerP&S Metalltechnik
118.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus
119.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
120.Sven ThurauDauner D&DQ-Akkon
121.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
122.Frederik FrisonLotto Soudal04:44
123.Caleb EwanLotto Soudal
124.Hernando BohorquezAstana Pro Team06:58
125.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
126.Kilian SteignerDauner D&DQ-Akkon08:31
127.Philipp MamosDauner D&DQ-Akkon
128.Jay Robert ThomsonDimension Data
129.Marcus BurghardtBora-hansgrohe08:37
130.Nikodemus HollerBike Aid
131.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic12:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: