Daniel - odzież kolarska

Ladies Tour of Norway 2019. Cztery Polki na starcie

Katarzyna Niewiadoma

Cztery Polki staną na starcie wyścigu Ladies Tour of Norway (22-25 sierpnia).

Listę startowa podpiszą Anna Plichta (Trek-Segafredo), Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Agnieszka Skalniak i Marta Lach (CCC-Liv).

Zaliczany do cyklu Women’s WorldTour wyścig składa się z czterech etapów i jest jednym z punktów programu przygotowań do mistrzostw świata. Dwa z czterech etapów przeznaczone są dla sprinterek, a najtrudniejszy odcinek zakończony jest wspinaczką do twierdzy Frederiksten (1,3 km, 7,3%).

Dla Plichty to pierwszy start po dłuższym okresie treningów. Dla Niewiadomej to z kolei pierwszy wyścig po przerwie po startach w Giro Rosa i La Course, natomiast Skalniak i Lach kontynuują sierpniowe starty, w ramach których udział brały w baskijskich wyścigach jednodniowych, mistrzostwach Europy w Holandii oraz zmaganiach w szwedzkiej Vargardzie.

Grupa CCC-Liv pojedzie na Marianne Vos i to na jej sukces pracować powinny Lach i Skalniak. Wracająca do ścigania Niewiadoma pomagać będzie Brytyjce Hannah Barnes, natomiast Plichta postara się pomoc Włoszce Letizi Paternoster, na której finisz liczyła będzie grupa Trek-Segafredo.

Wyścig można śledzić na platformie Eurosport Player.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: