Daniel - odzież kolarska

Movistar Team Women zachowuje hiszpański trzon

koszulka Movistar Team w 2018

Katerine Aalerud i Sofia Bertizzolo wzmocnią zachowujący hiszpański trzon grupę Movistar.

Co najmniej 11 zawodniczek liczyła będzie kobieca grupa Movistar w sezonie 2020. Manager zespołu, Sebastian Unzue, w ostatnich tygodniach skompletował zespół, który w przyszłym sezonie odnieść ma więcej zwycięstw.

Hiszpański zespół, w peletonie ścigający się dopiero półtora roku, w tym sezonie na koncie ma tylko trzy triumfy, w tym dwa w krajowych mistrzostwach.

Prolongaty umów do końca sezonu 2021 podpisały Hiszpanki Alicia González, Sheyla Gutiérrez, Lourdes Oyarbide oraz Gloria Rodríguez. Roczne kontrakty otrzymały za to Eider Merino i Alba Teruel, a także Francuzka Aude Biannic.

Najbardziej widoczna z tego grona Oyarbide w tym roku zdobyła tytuł mistrzyni Hiszpanii, wywalczyła też 3. miejsce w Thüringen Ladies Tour oraz zwycięstwo na etapie Vuelta a Burgos Feminas.

Merino to z kolei dobra góralka, acz do życzenia pozostawia jej regularność. Hiszpankę wspomóc ma zakontraktowana także na dwa lata Norweżka Katerine Aalerud. 24-latka w tym roku na 7. miejscu skończyła baskijski wyścig Emakumeen Bira, przed rokiem finiszowała 9. w Tour de l'Ardeche oraz 10. na etapie Giro Rosa z metą na Monte Zoncolan.

Do zespołu dołączą też Włoszki Sofia Bertizzolo oraz Barbara Guarischi, a także Serbka Jelena Erić, co wzmocnić powinno pozycję hiszpańskiej grupy na finiszach z grupy.

21-letnia Bertizzolo to zwyciężczyni klasyfikacji młodzieżowej cyklu Women's WorldTour z roku 2018, 4. zawodniczka Ronde van Vlaanderen (2019) i 8. Strzały Walońskiej. Wspomagana przez Guarischi i Erić powinna rozwijać się jako zawodniczka radząca sobie na finiszach z okrojonego peletonu.

Grupa Movistar w komunikacie prasowym podkreśliła, że skład nie został jeszcze zamknięty.

Z zespołem pożegnała się Małgorzata Jasińska, która w 2020 roku jeździła będzie w ekipie Casa Dorada. Bez ekipy wciąż pozostają Mavi Garcia, Roxane Fournier oraz Paula Patino, natomiast karierę zakończyła Lorena Llamas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: