Daniel - odzież kolarska

CCC Team potwierdza transfer Fausto Masnady

Fausto Masnada

Fausto Masnada podpisał dwuletnią umowę z CCC Team. Włoski zawodnik zadebiutuje na poziomie WorldTour.

25-latek zanotował znakomitą pierwszą część sezonu 2019, m. in. wygrywając dwa etapy Tour of the Alps oraz triumfując na szóstym odcinku Giro d’Italia. Wyniki te zaowocowały podpisaniem kontraktu z polską grupą.

Dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz, podkreśla że dołączenie Masnady do zespołu zwiększy siłę drużyny w górach, a co za tym idzie w wyścigach etapowych i Wielkich Tourach.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Fausto Masnadę w CCC Team i że razem z nami zadebiutuje w grupie WorldTour. Obserwowaliśmy tego kolarza od pewnego czasu, a tegoroczne rezultaty tylko potwierdziły, że to niezwykle utalentowany zawodnik. W wieku zaledwie 25 lat Fausto ma już na koncie sporo sukcesów i wiele jeszcze przed nim. Nie możemy się doczekać początku naszej dwuletniej współpracy. Wygrana Fausto na etapie i w generalce zeszłorocznego Tour of Hainan, a także zwycięstwa w Tour of the Alps pokazały, jak potrafi się on świetnie wspinać i że umie wygrywać w różnych sytuacjach. Natomiast jego występ i triumf na etapie Giro d’Italia, a także dwa miejsca w pierwszej piątce oraz kilka aktywnych dni w ucieczkach są zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać po nim w rywalizacji z najlepszymi kolarzami na świecie. Z optymizmem patrzymy na sezon 2020, gdyż nasza drużyna wzmacnia się takimi kolarzami jak Fausto, czy też innymi, których transfery już ogłosiliśmy.

– tłumaczy Ochowicz.

Masnada jest gotowy do awansu na szczebel WorldTour po trzech sezonach spędzonych w Androni - Sidermec.

Uważam, że CCC Team to dla mnie bardzo dobre miejsce ponieważ znam część sztabu - Marco Pinottiego, Gabrielle Missaglię - czy też włoskich kolarzy, Jakuba Mareczko i Alessandro De Marchi'ego. To w jaki sposób przywiązuje się tu wagę do szczegółów, poziom organizacji, czy też sprzęt i rowery Giant robią duże wrażenie. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu, ścigania w WorldTour oraz moich dalszych postępów

– twierdzi zawodnik.

CCC Team pozyskała już również Ilnura Zakarina (Katusha-Alpecin), Matteo Trentina (Mitchelton-Scott) i Georga Zimmermanna (Tirol KTM).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    20 sierpnia 2019, 10:56 o 10:56

    i ja to bardzo szanuje, bardzo dobry transfer....jeszcze tylko Hirta niech potwierdzą

  2. Karol

    20 sierpnia 2019, 17:11 o 17:11

    Drugi dobry transfer, po Trentinie. Z Zakarinem zobaczymy, bo jak będzie jeździł tak jak w tym sezonie to lipa. Oby Trentin i Masnada nie zapomnieli jak się jeździ.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: