Czech Cycling Tour 2019: etap 3. Dainese wygrał finisz, Aniołkowski 3.

Alberto Dainese (SEG Racing Academy) wygrał w Uničovie trzeci odcinek wyścigu Czech Cycling Tour.

Włoch pokonał Dusana Rajovica (Adria Mobil) oraz Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team).

Trasa trzeciego odcinka wiodła z Ołomuńca do Unicova. Podczas 175-kilometrowego etapu kolarze zmierzyli się z czterema górskimi i trzema lotnymi premiami. Mimo to, ostatnie 30 kilometry prowadziły po płaskim terenie, a do mety dotarł peleton.

Tuż po starcie kolarze ochoczo zabrali się do rywalizacji i pojawiło się wiele prób odjazdów. Finalnie w ucieczce dnia jechali Piotr Konwa i Antoni Budiak (Wibatech Merx), Patryk Stosz (CCC Development Team), Danny van der Tuuk (Metec-TKH) i Patrick Schelling (Team Voralberg Santic).

W najlepszym momencie harcownicy mieli 2 minuty przewagi. Czołówka kręciła przed peletonem przez około 100 kilometrów, a po ostatniej górskiej premii została doścignięta przez podzieloną grupę zasadniczą.

Na metę w Unicovie wpadł jednak dosyć spory peleton, z którego rozegrał się finisz. Na 3. etapie najszybszy był Alberto Dainese (SEG Racing Academy), wyprzedzając Dusana Rajovica (Adria Mobil) oraz Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team).

Liderem wyścigu pozostał Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Wyniki 3. etapu Czech Cycling Tour 2019 (2.1), Ołomuniec – Uničov (175,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alberto DaineseSEG Racing Academy4:01:02
2.Dušan RajovićAdria Mobil
3.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team
4.Shane ArchboldBora-hansgrohe
5.Jason Van DalenMetec-TKH
6.Erik BaškaBora-hansgrohe
7.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
8.Marijn van Den BergMetec-TKH
9.Dominik NeumannElkov-Author
10.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic
11.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
12.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
13.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
14.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
15.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
16.Atsushi OkaReprezentacja Japonii
17.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
18.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
19.Patryk StoszCCC Development Team
20.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
21.Maarten De JongeMonkey Town-à Bloc
22.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
23.Kamil MałeckiCCC Development Team
24.Stef KrulMetec-TKH
25.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
26.Jens van Den DoolMetec-TKH
27.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
28.Maciej PaterskiWibatech Merx
29.Szymon TraczCCC Development Team
30.Colin StüssiTeam Vorarlberg Santic
31.Paweł CieślikWibatech Merx
32.Felix GroßschartnerBora-hansgrohe
33.Jack HaigMitchelton-Scott
34.Jan BártaElkov-Author
35.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic
36.Brent BookwalterMitchelton-Scott
37.Christopher Juul-JensenMitchelton-Scott
38.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
39.Rok KorošecLjubljana Gusto Santic
40.Radoslav RoginaAdria Mobil
41.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
42.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
43.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè
44.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Wessel KrulSEG Racing Academy
46.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
47.Piotr KonwaWibatech Merx
48.Sjoerd BaxMetec-TKH
49.Jan MaasLeopard Pro Cycling
50.José Manuel DíazTeam Vorarlberg Santic
51.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
52.Michael KukrleElkov-Author
53.Petr RikunovGazprom-RusVelo
54.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
55.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
56.Dylan BouwmansMetec-TKH
57.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
58.Piotr BrożynaCCC Development Team
59.Michał PalutaCCC Development Team
60.Ziga GrošeljAdria Mobil
61.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
62.Giuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
63.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
64.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team
65.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
66.Adam StachowiakVoster ATS Team
67.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc
68.Karel HníkElkov-Author
69.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
70.Jakub OtrubaElkov-Author
71.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
72.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
73.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
74.Anatoliy BudyakWibatech Merx
75.Mateusz GrabisVoster ATS Team
76.Danny van Der TuukMetec-TKH
77.Sven BurgerSEG Racing Academy00:13
78.David PerAdria Mobil
79.Adam HartleySEG Racing Academy00:16
80.Matej ZahálkaElkov-Author00:22
81.Ziga RučigajLjubljana Gusto Santic00:26
82.Michael HepburnMitchelton-Scott00:31
83.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe00:37
84.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels03:57
85.Juraj SaganBora-hansgrohe
86.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
87.Matic GrošeljLjubljana Gusto Santic
88.Viktor PotočkiLjubljana Gusto Santic
89.Paweł FranczakVoster ATS Team
90.Roberto Carlos GonzálezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
91.Viktor FilutasPannon Cycling Team
92.Gergő OroszPannon Cycling Team
93.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling
94.Damian PapierskiCCC Development Team
95.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
96.František SisrElkov-Author Cycling Team
97.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
98.Marek RutkiewiczWibatech Merx
99.János PelikánPannon Cycling Team
100.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
101.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
102.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
103.Igor BoevGazprom-RusVelo
104.Keigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè
105.Georgios StavrakakisSEG Racing Academy
106.Aljaž OmrzelAdria Mobil
107.Gašper KatrašnikAdria Mobil
108.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
109.Szymon KrawczykVoster ATS Team
110.Bartosz WarchołWibatech Merx
111.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
112.Mateusz TaciakVoster ATS Team
113.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc
114.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
115.Empel Etienne VanNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
116.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii
117.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
118.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè
119.Tiago AntunesSEG Racing Academy
120.Minne VerboomSEG Racing Academy04:01
DNFNariyuki MasudaReprezentacja Japonii-
DNFShoi MatsudaReprezentacja Japonii
DNFSindre KulsetUno-X Norwegian Development Team
DNSFilip MaciejukLeopard Pro Cycling

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Daryl ImpeyMitchelton-Scott8:49:12
2.Lucas HamiltonMitchelton-Scott00:13
3.Christopher Juul-JensenMitchelton-Scott00:15
4.Jack HaigMitchelton-Scott
5.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
6.Brent BookwalterMitchelton-Scott00:24
7.Jan BártaElkov-Author00:29
8.Dominik NeumannElkov-Author00:31
9.Michael KukrleElkov-Author
10.Jakub OtrubaElkov-Author
11.Karel HníkElkov-Author
12.Erik BaškaBora-hansgrohe00:32
13.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:34
14.Christoph PfingstenBora-hansgrohe00:36
15.Felix GroßschartnerBora-hansgrohe
16.Szymon TraczCCC Development Team00:59
17.Kamil MałeckiCCC Development Team01:02
18.Piotr BrożynaCCC Development Team
19.Michał PalutaCCC Development Team
20.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic01:06
21.Marijn van Den BergMetec-TKH
22.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
23.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
24.Stef KrulMetec-TKH01:09
25.Jens van Den DoolMetec-TKH
26.Sjoerd BaxMetec-TKH
27.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic01:12
28.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo01:13
29.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
30.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
31.Jan MaasLeopard Pro Cycling01:16
32.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
33.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
34.Colin StüssiTeam Vorarlberg Santic01:19
35.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:22
36.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
37.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic01:24
38.Radoslav RoginaAdria Mobil01:25
39.Ziga GrošeljAdria Mobil
40.José Manuel DíazTeam Vorarlberg Santic01:26
41.Adam StachowiakVoster ATS Team01:32
42.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels01:36
43.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
44.Maciej PaterskiWibatech Merx01:37
45.Paweł CieślikWibatech Merx
46.Piotr KonwaWibatech Merx
47.Anatoliy BudyakWibatech Merx
48.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team01:42
49.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
50.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
51.Michael HepburnMitchelton-Scott01:47
52.Maarten De JongeMonkey Town-à Bloc01:54
53.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè01:56
54.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
55.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc02:00
56.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè02:11
57.Dylan BouwmansMetec-TKH02:28
58.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:06
59.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe05:10
60.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc05:57
61.Leszek PlucińskiVoster ATS Team06:06
62.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii
63.Patryk StoszCCC Development Team06:13
64.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:18
65.Danny van Der TuukMetec-TKH06:20
66.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling06:27
67.Dušan RajovićAdria Mobil06:30
68.Giuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:33
69.Rok KorošecLjubljana Gusto Santic06:35
70.Alberto DaineseSEG Racing Academy06:41
71.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team06:43
72.Mateusz GrabisVoster ATS Team
73.David PerAdria Mobil06:49
74.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team06:51
75.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:57
76.Ziga RučigajLjubljana Gusto Santic07:01
77.Atsushi OkaReprezentacja Japonii07:05
78.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
79.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
80.Petr RikunovGazprom-RusVelo08:12
81.Jason Van DalenMetec-TKH08:13
82.Marek RutkiewiczWibatech Merx08:21
83.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team08:55
84.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic09:18
85.Sven BurgerSEG Racing Academy
86.František SisrElkov-Author09:39
87.Igor BoevGazprom-RusVelo10:21
88.Juraj SaganBora-hansgrohe10:26
89.Viktor PotočkiLjubljana Gusto Santic10:32
90.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
91.Aljaž OmrzelAdria Mobil10:33
92.Mateusz TaciakVoster ATS Team10:40
93.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels10:44
94.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team10:50
95.Minne VerboomSEG Racing Academy
96.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè11:04
97.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels11:13
98.Bartosz WarchołWibatech Merx
99.Roberto Carlos GonzálezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM12:17
100.Paweł FranczakVoster ATS Team13:03
101.János PelikánPannon Cycling Team13:46
102.Adam HartleySEG Racing Academy14:09
103.Anton VorobyevGazprom-RusVelo17:23
104.Empel Etienne VanNeri Sottoli-Selle Italia-KTM17:32
105.Matic GrošeljLjubljana Gusto Santic17:34
106.Szymon KrawczykVoster ATS Team17:42
107.Gašper KatrašnikAdria Mobil19:21
108.Damian PapierskiCCC Development Team19:58
109.Alexander PorsevGazprom-RusVelo20:17
110.Matej ZahálkaElkov-Author26:01
111.Tiago AntunesSEG Racing Academy29:54
112.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè30:20
113.Keigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè30:36
114.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling31:18
115.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
116.Viktor FilutasPannon Cycling Team32:52
117.Gergő OroszPannon Cycling Team
118.Wessel KrulSEG Racing Academy32:55
119.Georgios StavrakakisSEG Racing Academy36:53
120.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels45:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: