Arctic Race of Norway 2019: etap 1. Mathieu van der Poel ku mistrzostwom globu

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał pierwszy etap 7. wyścigu Arctic Race of Norway.

Holender na finiszu pokonał swojego rodaka Danny'ego van Poppela (Jumbo-Visma) oraz Włocha Andreę Pasqualona (Wanty-Gobert).

Zasadniczo płaski etap prowadził na archipelagu Lofoty z wioski o nazwie Å do Leknes. 20 kilometrów przed metą leżała górska premia Hagskaret (1,8 km; 5,1%).

W ucieczce dnia znalazło się aż 33 zawodników, w tym Alexey Lutsenko (Astana), Steven Cummings (Dimension Data), Brandon McNulty (Rally UHC), Warren Barguil (Arkea-Samsic), Ilnur Zakrain (Katusha-Alpecin), Lilian Calmejane (Total Direct Energie), Mathieu vna der Poel (Corendon-Circus) czy Christophe Laporte (Cofidis).

Grupka dzieliła się między sobą lotnymi finiszami i górskimi premiami – na pierwsze polował Lutsenko, a punkty w klasyfikacji górskiej zbierał Cummings. Dwie minuty przewagi okazały się wystarczajace by na czele utrzymać się przez wiekszość etapu i na ostatnich 10 kilometrach rozpocząć walkę o etapowe zwycięstwo.

Cummings nie oglądał się na rywali i ruszył 9 kilometrów przed metą. Brytyjczykowi szło bardzo dobrze i udało mu się rozpocząć samotnie ostatni kilometr, ale pościg był blisko. Jego akcję powstrzymano dopiero na ostatnich 250 metrach, a z naciągniętej czołówki natychmiast wystrzelił Mathieu van der Poel. Wracający z wyścigów MTB zawodnik bez problemu objął prowadzenie i etap wygrał pewnie, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 1. etapu Arctic Race of Norway 2019 (2.HC), Å – Leknes (181 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu van der PoelCorendon-Circus3:45:14
2.Danny van PoppelJumbo-Visma
3.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
4.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
5.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
6.Jordi WarlopSport Vlaanderen-Baloise
7.Enrico GasparottoDimension Data
8.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
9.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
10.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
11.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
12.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
13.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
14.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
15.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
16.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
17.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
18.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
19.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
20.Brandon McnultyRally UHC Cycling
21.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
22.Magnus CortAstana Pro Team
23.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
24.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
25.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
26.Floris de TierJumbo-Visma
27.Steve CummingsDimension Data
28.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
29.Hugo HouleAstana Pro Team00:06
30.Pascal EenkhoornJumbo-Visma00:32
31.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie03:02
32.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin05:23
33.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
34.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin16:44
35.Jonas GregaardAstana Pro Team
36.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
37.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team
38.Tom-Jelte SlagterDimension Data
39.Danilo WyssDimension Data
40.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
41.Nathan HaasKatusha-Alpecin
42.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
43.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
44.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
45.Stijn DevolderCorendon-Circus
46.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
47.Adam de VosRally UHC Cycling
48.Julien MortierWallonie-Bruxelles
49.Dmitry StrakhovKatusha-Alpecin
50.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
51.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
52.Yuriy NatarovAstana Pro Team
53.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
54.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
55.Enzo BernardTeam Total Direct Energie
56.August JensenIsrael Cycling Academy
57.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
58.Juri HollmannKatusha-Alpecin
59.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
60.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels
61.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
62.Jérémy LecroqVital Concept-B&B Hotels
63.Daniil FominykhAstana Pro Team
64.Trond TrondsenTeam Coop
65.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
66.Brenton JonesDelko Marseille Provence
67.Bernhard EiselDimension Data
68.Guy SagivIsrael Cycling Academy
69.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway
70.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
71.Simon CarrDelko Marseille Provence
72.Kristian AasvoldTeam Coop
73.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
74.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
75.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
76.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits
77.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
78.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
79.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
80.Pit LeyderCofidis, Solutions Crédits
81.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
82.Olav HjemsaeterTeam Coop
83.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias
84.Romain CombaudDelko Marseille Provence
85.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
86.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
87.Jay Robert ThomsonDimension Data
88.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
89.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
90.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias
91.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias
92.Tom LeezerJumbo-Visma
93.Alan RiouTeam Arkéa Samsic
94.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
95.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway
96.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
97.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
98.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
99.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
100.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team
101.Louis BendixenTeam Coop
102.Hakon AalrustTeam Coop
103.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
104.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
105.Otto VergaerdeCorendon-Circus
106.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
107.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
108.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
109.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
110.Herman DahlJoker Fuel of Norway
111.Jimmy JanssensCorendon-Circus
112.Ryan AndersonRally UHC Cycling
113.Svein TuftRally UHC Cycling
114.Colin JoyceRally UHC Cycling
115.Erlend BlikraTeam Coop
116.Dries de BondtCorendon-Circus
117.Aksel AasheimJoker Fuel of Norway24:06
DNFRobin CarpenterRally UHC Cycling
DNFBeñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu van der PoelCorendon-Circus3:45:04
2.Alexey LutsenkoAstana Pro Team00:03
3.Danny van PoppelJumbo-Visma00:04
4.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team00:05
5.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team00:06
6.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma00:07
7.Magnus CortAstana Pro Team00:08
8.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy00:09
9.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise00:10
10.Jordi WarlopSport Vlaanderen-Baloise
11.Enrico GasparottoDimension Data
12.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
13.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
14.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
15.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
16.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
17.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
18.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
19.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
20.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
21.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
22.Brandon McnultyRally UHC Cycling
23.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
24.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
25.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
26.Floris de TierJumbo-Visma
27.Steve CummingsDimension Data
28.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
29.Hugo HouleAstana Pro Team00:16
30.Pascal EenkhoornJumbo-Visma00:42
31.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie03:12
32.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin05:33
33.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
34.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin16:54
35.Jonas GregaardAstana Pro Team
36.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
37.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team
38.Tom-Jelte SlagterDimension Data
39.Danilo WyssDimension Data
40.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
41.Nathan HaasKatusha-Alpecin
42.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
43.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
44.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
45.Stijn DevolderCorendon-Circus
46.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
47.Adam de VosRally UHC Cycling
48.Julien MortierWallonie-Bruxelles
49.Dmitry StrakhovKatusha-Alpecin
50.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
51.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
52.Yuriy NatarovAstana Pro Team
53.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
54.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
55.Enzo BernardTeam Total Direct Energie
56.August JensenIsrael Cycling Academy
57.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
58.Juri HollmannKatusha-Alpecin
59.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
60.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels
61.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
62.Jérémy LecroqVital Concept-B&B Hotels
63.Daniil FominykhAstana Pro Team
64.Trond TrondsenTeam Coop
65.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
66.Brenton JonesDelko Marseille Provence
67.Bernhard EiselDimension Data
68.Guy SagivIsrael Cycling Academy
69.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway
70.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
71.Simon CarrDelko Marseille Provence
72.Kristian AasvoldTeam Coop
73.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
74.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
75.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
76.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits
77.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
78.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
79.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
80.Pit LeyderCofidis, Solutions Crédits
81.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
82.Olav HjemsaeterTeam Coop
83.Daniel Viejo JoséEuskadi Basque Country-Murias
84.Romain CombaudDelko Marseille Provence
85.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
86.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
87.Jay Robert ThomsonDimension Data
88.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
89.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
90.Julen IrizarEuskadi Basque Country-Murias
91.Ander BarrenetxeaEuskadi Basque Country-Murias
92.Tom LeezerJumbo-Visma
93.Alan RiouTeam Arkéa Samsic
94.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
95.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway
96.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
97.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
98.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
99.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
100.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team
101.Louis BendixenTeam Coop
102.Hakon AalrustTeam Coop
103.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
104.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
105.Otto VergaerdeCorendon-Circus
106.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
107.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
108.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
109.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
110.Herman DahlJoker Fuel of Norway
111.Jimmy JanssensCorendon-Circus
112.Ryan AndersonRally UHC Cycling
113.Svein TuftRally UHC Cycling
114.Colin JoyceRally UHC Cycling
115.Erlend BlikraTeam Coop
116.Dries de BondtCorendon-Circus
117.Aksel AasheimJoker Fuel of Norway24:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: