BinckBank Tour 2019: etap 1. Deszczowe otwarcie dla Sama Bennetta

Sam Bennett (Bora - hansgrohe) wygrał w holenderskiej miejscowości Hulst pierwszy etap BinckBank Tour i został liderem wyścigu.

Irlandczyk z Bory ograł na ostatnich metrach Edwarda Theunsa (Trek - Segafredo) i Mike'a Teunissena (Team Jumbo - Visma). Wiceliderem klasyfikacji generalnej został Łukasz Wiśniowski (CCC Team), który uciekając na etapie zgarnął cenne bonifikaty czasowe na "złotym kilometrze".

Piętnasta edycja wyścigu BinckBank Tour rozpoczęła się w belgijskim Beveren, a peleton kierował się na północ, finiszując w przygranicznej miejscowości Hulst, w Holandii. Na 167-kilometrowej trasie organizatorzy ujęli sześć odcinków bruku, acz żaden z nich nie miał potencjału zaważenia na losach etapu.

W ucieczkę dnia zabrali się Łukasz Wiśniowski, Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen - Baloise) oraz Lars Ytting Bak (Team Dimension Data). Czwórka harcowników, pomykając przez zlane deszczem drogi, wypracowała kilka minut przewagi nad peletonem.

Kilometry mijały, a prowadząca czwórka kręciła swoje. Gdy na 13 kilometrów przed metą nadal miała ona w zapasie minutę przewagi nad peletonem, można było zastanawiać się, czy na pewno da on radę skasować akcję przed finiszem. Jednak trzy kilometry dalej do pracy włączyły się kolejne ze sprinterskich teamów i różnica zaczęła błyskawicznie topnieć.

8 kilometrów przed kreską na czele pozostali już tylko Wiśniowski z Bakiem, a 5 kilometrów dalej nie było już śladu po ucieczce. Na czele był już tylko rozpędzony peleton, szykujący się do finałowej rozgrywki na 1. etapie BinckBank Tour.

Na ostatnich metrach na czele widoczne były przede wszystkim koszulki Jumbo - Visma i Trek - Segafredo, jednak to nie ich sprinterzy okazali się najszybsi. Najlepiej moment do sprintu wyczuł Sam Bennett (Bora - hansgrohe), który poszedł lewą stroną i pewnie sięgnął po etapowe zwycięstwo.

Wyniki 1. etapu BinckBank Tour 2019 (2.WT), Beveren – Hulst (167,7 km)

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe3:42:57
2.Edward TheunsTrek-Segafredo
3.Mike TeunissenJumbo-Visma
4.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
5.Phil BauhausBahrain-Merida
6.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
7.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
8.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
9.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
10.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
11.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
12.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
13.Julien DuvalAG2R La Mondiale
14.Mads PedersenTrek-Segafredo
15.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
16.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
17.Casper PedersenTeam Sunweb
18.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
19.Ryan GibbonsDimension Data
20.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
21.Stan DewulfLotto Soudal
22.Nikolas MaesLotto Soudal
23.Jakub MareczkoCCC Team
24.Roberto FerrariUAE Team Emirates
25.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
26.Jesper AsselmanRoompot-Charles
27.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
28.Simon ClarkeEF Education First
29.Valentin MadouasGroupama-FDJ
30.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
31.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
32.Greg van AvermaetCCC Team
33.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
34.Jürgen RoelandtsMovistar Team
35.Stefan KungGroupama-FDJ
36.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
37.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
38.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
39.Marco MarcatoUAE Team Emirates
40.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
41.Robert StannardMitchelton-Scott
42.Jay MccarthyBora-hansgrohe
43.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
44.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
45.Jan BakelantsTeam Sunweb
46.Sep VanmarckeEF Education First
47.Łukasz WiśniowskiCCC Team
48.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
49.Dion SmithMitchelton-Scott
50.Martijn TusveldTeam Sunweb
51.Artyom ZakharovAstana Pro Team
52.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
53.Tim WellensLotto Soudal
54.Jasha SutterlinMovistar Team
55.Senne LeysenRoompot-Charles
56.Alex KirschTrek-Segafredo
57.Josef CernyCCC Team
58.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
59.Davide BalleriniAstana Pro Team
60.Brian van GoethemLotto Soudal
61.Leonardo BassoTeam Ineos
62.Jack BauerMitchelton-Scott
63.Maxime MonfortLotto Soudal
64.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
65.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
66.Marc HirschiTeam Sunweb
67.Fabio FellineTrek-Segafredo
68.Chris LawlessTeam Ineos
69.Lars Ytting BakDimension Data
70.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
71.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
72.Manuele BoaroAstana Pro Team
73.Boy van PoppelRoompot-Charles
74.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
75.Julius van Den BergEF Education First
76.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
77.Lluís MasMovistar Team
78.Logan OwenEF Education First
79.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
80.Mitchell DockerEF Education First
81.Heinrich HausslerBahrain-Merida
82.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
83.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
84.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
85.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
86.Miles ScotsonGroupama-FDJ
87.Willie SmitKatusha-Alpecin
88.Mark RenshawDimension Data
89.Timo RoosenJumbo-Visma
90.Frederik FrisonLotto Soudal
91.Romain CardisTeam Total Direct Energie
92.Julien VermoteDimension Data
93.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
94.Dorian GodonAG2R La Mondiale
95.Laurens de PlusJumbo-Visma
96.Roy CurversTeam Sunweb
97.Olivier Le GacGroupama-FDJ
98.Gijs van HoeckeCCC Team
99.Filippo GannaTeam Ineos
100.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
101.Michael ScharCCC Team
102.Jempy DruckerBora-hansgrohe
103.Dylan van BaarleTeam Ineos
104.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
105.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
106.Paul MartensJumbo-Visma
107.Kevin GenietsGroupama-FDJ
108.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
109.Michael ValgrenDimension Data
110.Rémy MertzLotto Soudal
111.Michał GołaśTeam Ineos
112.Oscar GattoBora-hansgrohe
113.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
114.Rasmus TillerDimension Data
115.Nico DenzAG2R La Mondiale
116.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
117.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
118.Stijn SteelsRoompot-Charles
119.Tom BohliUAE Team Emirates
120.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
121.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
122.Grega BoleBahrain-Merida
123.Meiyin WangBahrain-Merida
124.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
125.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
126.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
127.Cameron MeyerMitchelton-Scott
128.Christian KneesTeam Ineos
129.Moreno HoflandEF Education First
130.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
131.Lars BoomRoompot-Charles
132.Marcel SiebergBahrain-Merida00:25
133.Jos van EmdenJumbo-Visma00:31
134.Alex FrameTrek-Segafredo00:57
135.Daniel OssBora-hansgrohe01:09
136.Reto HollensteinKatusha-Alpecin01:12
137.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:16
138.Laurens de VreeseAstana Pro Team01:33
139.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
140.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
141.Marcus BurghardtBora-hansgrohe01:46
142.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie01:53
143.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team01:57
144.Carlos VeronaMovistar Team
145.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
146.Maarten WynantsJumbo-Visma02:00
147.Matteo MoschettiTrek-Segafredo02:06
148.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
149.Rui OliveiraUAE Team Emirates02:27
150.Héctor CarreteroMovistar Team02:33
151.Jaime CastrilloMovistar Team
152.Sacha ModoloEF Education First02:35
153.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles02:44
154.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:03
155.Callum ScotsonMitchelton-Scott03:12
156.Arnaud DemareGroupama-FDJ05:25
157.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
158.Pim LigthartTeam Total Direct Energie,

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe3:42:47
2.Łukasz WiśniowskiCCC Team00:02
3.Lars Ytting BakDimension Data00:03
4.Edward TheunsTrek-Segafredo00:04
5.Mike TeunissenJumbo-Visma00:06
6.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates00:10
7.Phil BauhausBahrain-Merida
8.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
9.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
10.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
11.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
12.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
13.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
14.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
15.Julien DuvalAG2R La Mondiale
16.Mads PedersenTrek-Segafredo
17.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
18.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
19.Casper PedersenTeam Sunweb
20.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
21.Ryan GibbonsDimension Data
22.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
23.Stan DewulfLotto Soudal
24.Nikolas MaesLotto Soudal
25.Jakub MareczkoCCC Team
26.Roberto FerrariUAE Team Emirates
27.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
28.Jesper AsselmanRoompot-Charles
29.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
30.Simon ClarkeEF Education First
31.Valentin MadouasGroupama-FDJ
32.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
33.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
34.Greg van AvermaetCCC Team
35.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
36.Jürgen RoelandtsMovistar Team
37.Stefan KungGroupama-FDJ
38.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
39.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
40.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
41.Marco MarcatoUAE Team Emirates
42.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
43.Robert StannardMitchelton-Scott
44.Jay MccarthyBora-hansgrohe
45.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
46.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
47.Jan BakelantsTeam Sunweb
48.Sep VanmarckeEF Education First
49.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
50.Dion SmithMitchelton-Scott
51.Martijn TusveldTeam Sunweb
52.Artyom ZakharovAstana Pro Team
53.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
54.Tim WellensLotto Soudal
55.Jasha SutterlinMovistar Team
56.Senne LeysenRoompot-Charles
57.Alex KirschTrek-Segafredo
58.Josef CernyCCC Team
59.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
60.Davide BalleriniAstana Pro Team
61.Brian van GoethemLotto Soudal
62.Leonardo BassoTeam Ineos
63.Jack BauerMitchelton-Scott
64.Maxime MonfortLotto Soudal
65.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
66.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
67.Marc HirschiTeam Sunweb
68.Fabio FellineTrek-Segafredo
69.Chris LawlessTeam Ineos
70.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
71.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
72.Manuele BoaroAstana Pro Team
73.Boy van PoppelRoompot-Charles
74.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
75.Julius van Den BergEF Education First
76.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
77.Lluís MasMovistar Team
78.Logan OwenEF Education First
79.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
80.Mitchell DockerEF Education First
81.Heinrich HausslerBahrain-Merida
82.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
83.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
84.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
85.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
86.Miles ScotsonGroupama-FDJ
87.Willie SmitKatusha-Alpecin
88.Mark RenshawDimension Data
89.Timo RoosenJumbo-Visma
90.Frederik FrisonLotto Soudal
91.Romain CardisTeam Total Direct Energie
92.Julien VermoteDimension Data
93.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
94.Dorian GodonAG2R La Mondiale
95.Laurens de PlusJumbo-Visma
96.Roy CurversTeam Sunweb
97.Olivier Le GacGroupama-FDJ
98.Gijs van HoeckeCCC Team
99.Filippo GannaTeam Ineos
100.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
101.Michael ScharCCC Team
102.Jempy DruckerBora-hansgrohe
103.Dylan van BaarleTeam Ineos
104.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
105.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
106.Paul MartensJumbo-Visma
107.Kevin GenietsGroupama-FDJ
108.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
109.Michael ValgrenDimension Data
110.Rémy MertzLotto Soudal
111.Michał GołaśTeam Ineos
112.Oscar GattoBora-hansgrohe
113.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
114.Rasmus TillerDimension Data
115.Nico DenzAG2R La Mondiale
116.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
117.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
118.Stijn SteelsRoompot-Charles
119.Tom BohliUAE Team Emirates
120.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
121.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
122.Grega BoleBahrain-Merida
123.Meiyin WangBahrain-Merida
124.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
125.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
126.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
127.Cameron MeyerMitchelton-Scott
128.Christian KneesTeam Ineos
129.Moreno HoflandEF Education First
130.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
131.Lars BoomRoompot-Charles
132.Marcel SiebergBahrain-Merida00:35
133.Jos van EmdenJumbo-Visma00:41
134.Alex FrameTrek-Segafredo01:07
135.Daniel OssBora-hansgrohe01:19
136.Reto HollensteinKatusha-Alpecin01:22
137.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:26
138.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles01:40
139.Laurens de VreeseAstana Pro Team01:43
140.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
141.Marcus BurghardtBora-hansgrohe01:56
142.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie02:03
143.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team02:07
144.Carlos VeronaMovistar Team
145.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
146.Maarten WynantsJumbo-Visma02:10
147.Matteo MoschettiTrek-Segafredo02:16
148.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
149.Rui OliveiraUAE Team Emirates02:37
150.Héctor CarreteroMovistar Team02:43
151.Jaime CastrilloMovistar Team
152.Sacha ModoloEF Education First02:45
153.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles02:54
154.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:13
155.Callum ScotsonMitchelton-Scott03:22
156.Arnaud DemareGroupama-FDJ05:35
157.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
158.Pim LigthartTeam Total Direct Energie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: