Victor Campenaerts opuści mistrzostwa Europy i BinckBank Tour

Victor Campenaerts

Rekordzista świata w jeździe godzinnej Victor Campenaerts nie wystartuje w mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym i opuści BinckBank Tour.

Belg z ekipy Lotto Soudal odczuwa skutki bardzo intensywnej pierwszej części sezonu i wraz z zespołem postanowił dać organizmowi odpocząć. Tym samym nie będzie bronił tytułu mistrza Starego Kontynentu w jeździe indywidualnej na czas, który zdobywał w latach 2017 i 2018.

Campenaerts od września 2018 roku do kwietnia 2019 roku przygotowywał się do pobicia rekordu godzinnego. 16 kwietnia w meksykańskim Aguascalientes granicę ludzkich możliwości przesunął na 55 kilometrów i 89 metrów.

Victor Campenaerts ustanowił nowy rekord w jeździe godzinnej

27-latek w toku przygotowań startował tylko w Tirreno-Adriatico, w którego trakcie wygrał jazdę indywidualną na czas. Po udanej próbie pobicia rekordu wrócił z welodromu na szosę, na trasach Tour de Romandie i Giro d'Italia wspierając kolegów i trzy etapy jazdy na czas kończąc na drugich miejscach. W czerwcu zwyciężyć zdołał jeszcze na etapie Baloise Belgium Tour, a aktywna jazda na własnych drogach dała mu 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Campenaerts nie czuje się jednak na siłach by bronić tytułu w Alkmar. Holenderskie miasto czempionat podejmuje w dniach 7-11 sierpnia, a jazda indywidualna na czas elity mężczyzn zaplanowana jest na 8 sierpnia. Podobnie rzecz ma się z BinckBank Tour, który wyznaczony jest na dni 12-18 sierpnia.

Planowałem sezon od grudnia do krajowych mistrzostw. Mam za sobą bardzo intensywny okres. Podczas mistrzostw Belgii stało się jasne, że jestem słabszy niż zakładałem, a krótki okres odpoczynku okazał się za krótki. Nie jestem w formie by startować w mistrzostwach Europy ani BinckBank Tour

– tłumaczył Campenaerts w komunikacie zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: