ASO zabiera się za rozwój kobiecego peletonu

Amaury Sport Organisation (ASO) utworzy w swojej strukturze komórkę, która zajmie się rozwojem kolarstwa kobiecego. W planach ASO jest zorganizowanie wyścigu etapowego dla kolarek.

Anonimowy przedstawiciel ASO, w rozmowie z agencją Reuters, wykluczył jednak by impreza odbywała się w tym samym czasie co Tour de France.

Nie możemy mieć kobiecego Tour de France w tym samym terminie, ponieważ logistycznie jest to nie do ogarnięcia. Tour rozrósł się tak bardzo, że dwa wyścigi w tym samym czasie są wykluczone

– stwierdził.

ASO organizował kobiecy Tour de France w tym samym czasie, co wyścig mężczyzn z lat w latach 1984-1989, ale brak zainteresowania mediów i problemy logistyczne doprowadziły do porzucenia projektu.

Francuski organizator od przyszłego roku podejmie również współpracę z belgijką telewizją RTBF, aby wreszcie zapewnić godzinne transmisje z klasyków Liege-Bastogne-Liege i Fleche Wallonne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: