[Aktualizacja] Tour de France 2019. Rohan Dennis wycofał się. Ekipa zaskoczona

Rohan Dennis

Rohan Dennis (Bahrain-Merida) wycofał się z Tour de France. Problem w tym, że nie wiadomo, dlaczego Australijczyk zrezygnował przed etapem jazdy na czas.

29-latek przed startem wyścigu celował przede wszystkim w czasówkę w Pau, która rozegrana zostanie jutro. Był w znakomitej formie – podczas Tour de Suisse, kilka tygodni temu, niespodziewanie zajął drugie miejsce po mocnej walce w górach i zwycięstwie na trasie otwierającej czasówki. Dziś, po starcie ostrym, również jechał aktywnie i starał się załapać do ucieczki dnia, ostatecznie nieskutecznie.

Nagle, mniej więcej w połowie etapu, na ekranach pojawił się komunikat, że mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas wycofał się z dalszej rywalizacji. Ekipa Bahrain-Merida nie podała przyczyny, a samo wydarzenie było dość niespodziewane, zważywszy na szanse walki Australijczyka na kolejnym odcinku.

Według dziennikarzy obecnych na mecie, Dennis dojechał do autobusu drużyny znad Zatoki Perskiej razem ze swoim agentem, Andrew McQuaidem i nie zamienił ani słowa ze zgromadzonymi reporterami. Niektóre media, w tym The Independent, sugerują, że przed wycofaniem doszło do kłótni pomiędzy nim, a jadącymi w samochodzie członkami zespołu. Thomas Voeckler, jeżdżący na motorze podczas wyścigu reporter "France Télévision", nie zdołał uzyskać dodatkowych informacji od kierownictwa.

Jedyny komunikat opublikowany przez Bahrain-Merida nic nie prostuje i wciąż pozostawia sprawę otwartą.

Naszym priorytetem jest dobrobyt wszystkich kolarzy i dlatego przeprowadzimy śledztwo. Nie będziemy jednak komentować sprawy dopóki nie ustalimy, co się stało z Dennisem. Tymczasem będziemy wspierać kolarzy jadących w wyścigu

– napisano.

Dyrektor sportowy Gorazd Stangelj stwierdził na mecie 12. etapu TdF, że zespół jest "rozczarowany" i "zaskoczony" decyzją Rohana.

W składzie ekipy Brenta Copelanda wciąż jedzie siedmiu innych kolarzy, w tym Vincenzo Nibali i zwycięzca etapowy z La Planche des Belles Filles, Dylan Teuns.

Zespół Bahrain-Merida we czwartek, w późnych godzinach wieczornych, wydał jeszcze jeden komunikat. Krótka notatka mówi o "niechętnym" wycofaniu się z Touru.

Jestem zawiedziony opuszczeniem wyścigu w tym punkcie rywalizacji. Czasówka była moim i ekipy celem, ale biorąc pod uwagę moje odczucia, wycofanie się dzień przed było dobrą decyzją

– cytuje Dennisa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. Pio

  18 lipca 2019, 21:18 o 21:18

  Dostał cynka o kontroli?

  • Tomek86

   18 lipca 2019, 21:48 o 21:48

   Celując w zwycięstwo ma świadomość, że będzie kontrola która jest wtedy obligatoryjna i żaden cynk nie jest mu tego potrzebny ;]

   • Simoni

    18 lipca 2019, 22:55 o 22:55

    Albo dostał info, że któraś jego próbka okazała się pozytywna, ale my jeszcze tego nie wiemy, więc jak się wycofa to może jakoś to zamiotą 😉

 2. ITT

  18 lipca 2019, 23:59 o 23:59

  Wakacje się zaczęły i wysyp komentarzy post licealistów. Tych samych zapewne , którzy uświadamiali kolegów z ławki co to ITT. Kim jest Dennis i BMC. Teraz podchwycili temat pewnie z jakiejś zachodniej strony i powtarzają po sobie jak papugi. Już jest Dennis be...chociaż nikt nic nie wie . Konkrety a nie pielonie . Jest na dropsach ? Ban. Co jak nie jest ? Jeden z drugim (i trzecim) już wiedzą. Już wyrok wydali.

 3. reko

  19 lipca 2019, 07:46 o 07:46

  lekko dziwna sytuacja, ale jeśli to przez kłótnie to musiało być ostro. Coś mi się wydaje, że będzie szybkie i nagłe rozstanie. Wracaj do BMC/CCC.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: