Giro Rosa 2019: etap 9. Niezmordowana Van der Breggen, Van Vleuten pewna swego

Anna van der Breggen

Anna van der Breggen (Boels Dolmans) wygrała po wspinaczce na Magla Montasio przedostatni etap Giro Rosa.

Holenderka na mecie zameldowała się przed liderką wyścigu Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Podium dnia dopełniła Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv).

W klasyfikacji generalnej Van Vleuten ma 3:50 przewagi nad Van der Breggen oraz 7 minut nad trzecią Spratt.

Gorszy dzień zapisał pierwsza liderka wyścigu, Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM). Polka z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej spadła na 6. pozycję.

Płaski odcinek w regionie Friuli-Wenecja Julijska zakończył trudny podjazd pod Montasio, o długości 12,5 kilometra i średnim nachyleniu 7,3%.

125-kilometrowy etap odbywał się przy ciepłej, letniej pogodzie. Ucieczka dnia sformowała się dość sprawnie, bo po 22 kilometrach, a w czołówce znalazły się Nicole Steigenga (BePink), Maaike Boogaard (BTC City Ljubljana), Hannah Barnes (Canyon-SRAM), Kelly van den Steen (Lotto Soudal Ladies), Małgorzata Jasińska (Movistar Team), Ksenia Dobrynina (Team Servetto - Piumate - Beltrami TSA) oraz Rachel Neylan (Virtu Cycling Women).

Siódemka uzyskała nieco ponad dwie minuty przewagi nad peletonem, w którym pracował zespół Mitchelton-Scott, osłaniający liderkę wyścigu Annemiek van Vleuten.

Uciekinierki podzieliły się punktami na lotnej premii, a najszybciej finiszowała Van den Steen. Całą akcję zakończono jednak na 19 kilometrów przed metą, gdy na drodze wyrosły dwa niewielkie wzgórza. Po ich pokonaniu droga delikatnie pięła się już do góry, wprowadzając peleton na ostatnią wspinaczkę.

Grupa Mitchelton-Scott w dyktowaniu tempa pomoc otrzymała od zespołów CCC-Liv i Sunweb. 9 kilometrów przed metą, na stromej sekcji podjazdu, na czele pozostały Van Vleuten, Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Lucinda Brand (Team Sunweb), Katie Hall (Boels Dolmans) oraz Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv).

Kilometr dalej do grupki udało się wrócić Annie van der Breggen, natomiast czołówkę opuściła Hall. Brakowało Niewiadomej, która etap rozpoczęła jako trzecia zawodniczka wyścigu, w czołówce nie było też Elisy Longo Borghini (Trek-Segafredo).

7 kilometrów przed metą Van Vleuten została tylko z Van der Breggen na kole, a kolejne zawodniczki traciły od kilku do kilkunastu sekund. Taki podział miejsc okrzepł przed drugą trudną sekcją, na 5 kilometrów przed metą. Prowadząca dwójka w tym punkcie nad Spratt notowała 10 sekund przewagi, nad Moolman-Pasio za to 29 sekund. 48 sekund traciły w tym punkcie Brand i Hall.

Van der Breggen sprawdziła rywalkę, ale liderka wyścigu nie miała problemu z odpowiedzią. Dwójka ostatnie 4 kilometry rozpoczęła jeszcze razem, ale atak Van Vleuten wkrótce pokazał mistrzyni świata jej miejsce. Za ich plecami Moolman-Pasio złapała Spratt, ale dwójka traciła do prowadzącej około 40 sekund i nie miała widoków na walkę o etapowe zwycięstwo.

Van der Breggen nie zrezygnowała i 2,5 kilometra przed metą miała tylko 17 sekund straty, a w głowie fakt, że ostatni kilometr jest o wiele łatwiejszy. Dwie Holenderki na ostatnim tysiącu metrów dzieliło niewiele, a mistrzyni świata dojechać do rywalki udało się na 800 metrów przed metą.

Zawodniczka Boels Dolmans w końcówce okazała się lepsza, natomiast spokojna Van Vleuten przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Giro.

Wyniki 9. etapu Giro Rosa Iccrea – Giro d'Italia Femminile Internazionale 2019 (2.WWT), Gemona – Chiusaforte/Malga Montasio (125,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team3:26:27
2.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott00:17
3.Ashleigh MoolmanCCC-Liv01:38
4.Amanda SprattMitchelton-Scott
5.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team01:57
6.Demi VolleringParkhotel Valkenburg02:51
7.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
8.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling02:53
9.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women02:55
10.Juliette LabousTeam Sunweb03:10
11.Lucinda BrandTeam Sunweb
12.Eider MerinoMovistar Team
13.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies03:29
14.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling03:31
15.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg
16.Lucy KennedyMitchelton-Scott
17.Soraya PaladinAlé Cipollini
18.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria03:55
19.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
20.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:16
21.Paula PatinoMovistar Team
22.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling04:17
23.Katia RagusaBepink04:53
24.Leah ThomasBigla Pro Cycling04:55
25.Urška ZigartBTC City Ljubljana05:29
26.Tatiana GuderzoBepink05:41
27.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling05:43
28.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling
29.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg05:57
30.Asja PaladinValcar Cylance Cycling05:59
31.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing06:14
32.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing06:29
33.Floortje MackaijTeam Sunweb06:37
34.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling07:15
35.Marianne VosCCC-Liv07:16
36.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling07:40
37.Hanna NilssonBTC City Ljubljana07:53
38.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling07:54
39.Anouska KosterTeam Virtu Cycling08:35
40.Urša PintarBTC City Ljubljana08:51
41.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA09:17
42.Elena PirroneValcar Cylance Cycling09:21
43.Nadia QuagliottoAlé Cipollini09:28
44.Ahreum NaAlé Cipollini09:35
45.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:37
46.Marta LachCCC-Liv
47.Pauliena RooijakkersCCC-Liv
48.Ruth WinderTrek-Segafredo Women
49.Riejanne MarkusCCC-Liv
50.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team
51.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling
52.Eugenia BujakBTC City Ljubljana
53.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team
54.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team09:42
55.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
56.Enara LopezBizkaia Durango
57.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling10:17
58.Jeanne KorevaarCCC-Liv
59.Eri YonamineAlé Cipollini
60.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano10:35
61.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling11:19
62.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope11:23
63.Leah KirchmannTeam Sunweb11:38
64.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA11:47
65.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope12:22
66.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
67.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies12:28
68.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano12:56
69.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling13:30
70.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria13:42
71.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team13:46
72.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling15:02
73.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies15:54
74.Natalie GrinczerBizkaia Durango15:55
75.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team
76.Nicole D'agostinBizkaia Durango
77.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing16:55
78.Alexis RyanCanyon SRAM Racing17:03
79.Grace BrownMitchelton-Scott
80.Romy KasperAlé Cipollini
81.Julia SoekTeam Sunweb
82.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria
83.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA17:42
84.Tayler WilesTrek-Segafredo Women
85.Małgorzata JasińskaMovistar Team18:52
86.Aude BiannicMovistar Team
87.Sheyla GutierrezMovistar Team
88.Rossella RattoBTC City Ljubljana19:15
89.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana
90.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA19:25
91.Nicole SteigengaBepink19:32
92.Annelies DomLotto Soudal Ladies21:43
93.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women
94.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg
95.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
96.Silvia ValsecchiBepink21:47
97.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini22:10
98.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria22:24
99.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo
100.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies
101.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women23:03
102.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
103.Sarah RoyMitchelton-Scott
104.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo
105.Cristina MartinezBizkaia Durango
106.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
107.Danique BraamLotto Soudal Ladies
108.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
109.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
110.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini
111.Lucía GonzalezBizkaia Durango
112.Chiara PeriniBepink
113.Jelena EricAlé Cipollini
114.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano24:26
115.Michela BalducciAromitalia Vaiano
116.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria24:27
117.Sandra AlonsoBizkaia Durango24:53
118.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling25:06
119.Moniek TennigloMitchelton-Scott25:21
120.Sofia BegginAromitalia Vaiano27:04
121.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team29:32
122.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini35:31

Klasyfikacja generalna po 9. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott22:09:39
2.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team03:50
3.Amanda SprattMitchelton-Scott07:00
4.Ashleigh MoolmanCCC-Liv08:05
5.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team08:09
6.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing08:10
7.Lucinda BrandTeam Sunweb08:25
8.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women08:30
9.Soraya PaladinAlé Cipollini09:26
10.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling09:31
11.Juliette LabousTeam Sunweb09:51
12.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling10:48
13.Demi VolleringParkhotel Valkenburg11:20
14.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling11:43
15.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg11:48
16.Eider MerinoMovistar Team12:48
17.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies12:59
18.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria15:55
19.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling16:06
20.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing17:04
21.Marianne VosCCC-Liv17:31
22.Paula PatinoMovistar Team17:34
23.Leah ThomasBigla Pro Cycling17:36
24.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing18:01
25.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling19:20
26.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope20:16
27.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling22:07
28.Katia RagusaBepink22:33
29.Ruth WinderTrek-Segafredo Women22:34
30.Tatiana GuderzoBepink23:05
31.Lucy KennedyMitchelton-Scott24:25
32.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling26:03
33.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope26:29
34.Hanna NilssonBTC City Ljubljana26:57
35.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling30:11
36.Elena PirroneValcar Cylance Cycling32:39
37.Tayler WilesTrek-Segafredo Women34:28
38.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg36:45
39.Floortje MackaijTeam Sunweb39:23
40.Asja PaladinValcar Cylance Cycling39:37
41.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team40:12
42.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling41:20
43.Urša PintarBTC City Ljubljana42:22
44.Leah KirchmannTeam Sunweb42:29
45.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing43:36
46.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling44:28
47.Marta LachCCC-Liv44:59
48.Riejanne MarkusCCC-Liv49:17
49.Małgorzata JasińskaMovistar Team50:03
50.Urška ZigartBTC City Ljubljana50:12
51.Nadia QuagliottoAlé Cipollini51:18
52.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies51:51
53.Pauliena RooijakkersCCC-Liv53:19
54.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA56:00
55.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling57:03
56.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team57:23
57.Cristina MartinezBizkaia Durango58:07
58.Jeanne KorevaarCCC-Liv58:09
59.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing58:22
60.Eugenia BujakBTC City Ljubljana59:11
61.Anouska KosterTeam Virtu Cycling1:00:39
62.Enara LopezBizkaia Durango1:01:43
63.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano1:01:55
64.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling1:03:31
65.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria1:04:50
66.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano1:05:01
67.Ahreum NaAlé Cipollini1:05:16
68.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling1:05:34
69.Natalie GrinczerBizkaia Durango1:06:27
70.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling1:07:20
71.Aude BiannicMovistar Team1:08:36
72.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope1:09:15
73.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano1:09:38
74.Eri YonamineAlé Cipollini1:09:46
75.Romy KasperAlé Cipollini1:10:07
76.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team1:10:46
77.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA1:14:31
78.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team1:15:02
79.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria1:15:27
80.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope1:15:46
81.Jelena EricAlé Cipollini1:15:54
82.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling1:16:05
83.Rossella RattoBTC City Ljubljana1:18:53
84.Nicole D'agostinBizkaia Durango1:19:59
85.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana1:21:29
86.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling1:21:57
87.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria1:22:01
88.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies1:23:29
89.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team1:27:50
90.Alexis RyanCanyon SRAM Racing1:29:00
91.Grace BrownMitchelton-Scott1:34:04
92.Julia SoekTeam Sunweb1:34:42
93.Michela BalducciAromitalia Vaiano1:35:25
94.Lucía GonzalezBizkaia Durango1:37:42
95.Silvia ValsecchiBepink1:38:14
96.Moniek TennigloMitchelton-Scott1:38:19
97.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies1:38:38
98.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA1:41:10
99.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women1:41:11
100.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling1:42:33
101.Annelies DomLotto Soudal Ladies1:43:24
102.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg1:43:25
103.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo1:43:58
104.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women1:44:16
105.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women1:44:52
106.Nicole SteigengaBepink1:44:57
107.Sarah RoyMitchelton-Scott1:46:02
108.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling1:46:51
109.Sofia BegginAromitalia Vaiano1:51:32
110.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria1:54:42
111.Chiara PeriniBepink1:54:44
112.Esther van VeenParkhotel Valkenburg2:00:37
113.Sheyla GutierrezMovistar Team2:02:00
114.Sandra AlonsoBizkaia Durango2:03:05
115.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo2:08:52
116.Danique BraamLotto Soudal Ladies2:11:40
117.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA2:12:21
118.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling2:14:31
119.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini2:23:02
120.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini2:27:04
121.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team2:50:07
122.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini3:03:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. ander_her

    13 lipca 2019, 22:41 o 22:41

    Trzymaj się Kasia

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: