Giro Rosa 2019: etap 1. Sukces Canyon SRAM, Kasia Niewiadoma liderką

Canyon SRAM Racing, z Katarzyną Niewiadomą w składzie, wygrał pierwszy etap 30. wyścigu Giro Rosa Iccrea - Giro d'Italia Femminile Internazionale.

Niemiecki zespół na trasie jazdy drużynowej na czas ze Spinoli do Castellania (18 km) pokonał o 24 sekundy Bigla Pro Cycling oraz o 45 sekund CCC-Liv z Martą Lach.

Trek-Segafredo z Anną Plichtą był 6., a Movistar z Małgorzatą Jasińską – 8., w stawce 24. ekip.

Różowa koszulka liderki wyścigu trafiła do Niewiadomej.

To był bardzo trudny etap, ale wspierałyśmy się, myślałyśmy jedna o drugiej przez cały czas. To nie była czasówka drużynowa, każda z nas była tego częścią. Każda z nas dawała z siebie wszystko, to było piękne i motywujące. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy sięgnąć po to zwycięstwo

– mówiła na mecie 24-latka z Ochotnicy.

Nie myślałyśmy o kolejności na mecie, chciałyśmy tylko dotrzeć na metę. Trasa była okropna. Wspinaczki były bardzo wymagające, ale problemem były też zjazdy, techniczne i na bardzo złej nawierzchni. Trzeba było skupionym, walczyłyśmy nie tylko ze zmęczeniem, ale i z tym by nie stracić koncentracji

– dodała.

Trasa etapu prowadziła do miejscowości Castellania, miejsca urodzenia Fausto Coppiego. Zawodniczki mierzyły się z dwiema wspinaczkami, najpierw Sant'Agata Fossili (5,1 km; 6,2%), a następnie podjazdem na metę (5,9 km; 3,2%, maks. 8%).

Wyniki 1. etapu Giro Rosa Iccrea - Giro d'Italia Femminile Internazionale 2019 (2.WWT), Spinola – Castellania (18 km; jazda drużynowa na czas):

Poz.GrupaCzas
1.Canyon SRAM Racing31:41
2.Bigla Pro Cycling00:24
3.CCC - Liv00:45
4.Mitchelton-Scott00:53
5.Boels - Dolmans Cycling Team01:04
6.Trek-Segafredo Women01:07
7.Team Sunweb01:20
8.Movistar Team01:41
9.Team Virtu Cycling01:45
10.WNT-Rotor Pro Cycling01:50
11.Lotto Soudal Ladies02:07
12.BTC City Ljubljana02:10
13.Bepink02:13
14.Valcar Cylance Cycling02:35
15.Alé Cipollini02:36
16.Parkhotel Valkenburg02:53
17.Eurotarget - Bianchi - Vittoria03:02
18.FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
19.Aromitalia Vaiano03:20
20.Servetto - Piumate - Beltrami TSA03:44
21.Bizkaia Durango04:14
22.Cogeas - Mettler Pro Cycling Team04:59
23.Top Girls Fassa Bortolo05:08
24.Conceria Zabri-Fanini05:47

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing31:41
2.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
3.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing
4.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing
5.Leah ThomasBigla Pro Cycling00:24
6.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling
7.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling
8.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling
9.Ashleigh MoolmanCCC-Liv00:45
10.Marianne VosCCC-Liv
11.Riejanne MarkusCCC-Liv
12.Pauliena RooijakkersCCC-Liv
13.Amanda SprattMitchelton-Scott00:53
14.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
15.Lucy KennedyMitchelton-Scott
16.Grace BrownMitchelton-Scott
17.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team01:04
18.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team
19.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team
20.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
21.Ruth WinderTrek-Segafredo Women01:07
22.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women
23.Tayler WilesTrek-Segafredo Women
24.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
25.Lucinda BrandTeam Sunweb01:20
26.Leah KirchmannTeam Sunweb
27.Juliette LabousTeam Sunweb
28.Floortje MackaijTeam Sunweb
29.Eider MerinoMovistar Team01:41
30.Paula PatinoMovistar Team
31.Małgorzata JasińskaMovistar Team
32.Aude BiannicMovistar Team
33.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling01:45
34.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
35.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
36.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
37.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling01:50
38.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
39.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
40.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
41.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling02:04
42.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies02:07
43.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies
44.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies
45.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies
46.Eugenia BujakBTC City Ljubljana02:10
47.Urša PintarBTC City Ljubljana
48.Hanna NilssonBTC City Ljubljana
49.Urška ZigartBTC City Ljubljana
50.Tatiana GuderzoBepink02:13
51.Katia RagusaBepink
52.Silvia ValsecchiBepink
53.Simona FrapportiBepink
54.Elena PirroneValcar Cylance Cycling02:35
55.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
56.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling
57.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
58.Soraya PaladinAlé Cipollini02:36
59.Nadia QuagliottoAlé Cipollini
60.Eri YonamineAlé Cipollini
61.Romy KasperAlé Cipollini
62.Demi VolleringParkhotel Valkenburg02:53
63.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg
64.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg
65.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg
66.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria03:02
67.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria
68.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria
69.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria
70.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
71.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
72.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
73.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
74.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria03:03
75.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano03:20
76.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano
77.Sofia BegginAromitalia Vaiano
78.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano
79.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling03:30
80.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA03:44
81.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA
82.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA
83.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA
84.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women03:56
85.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women03:57
86.Nicole D'agostinBizkaia Durango04:14
87.Enara LopezBizkaia Durango
88.Cristina MartinezBizkaia Durango
89.Natalie GrinczerBizkaia Durango
90.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing04:21
91.Marta LachCCC-Liv04:22
92.Jeanne KorevaarCCC-Liv04:23
93.Nicole NestiAromitalia Vaiano04:28
94.Sarah RoyMitchelton-Scott04:47
95.Moniek TennigloMitchelton-Scott04:50
96.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling04:52
97.Gloria RodriguezMovistar Team04:58
98.Anastasiia PliaskinaCogeas-Mettler Pro Cycling Team04:59
99.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team
100.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team
101.Marina UvarovaCogeas-Mettler Pro Cycling Team
102.Chiara PeriniBepink05:00
103.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling
104.Annelies DomLotto Soudal Ladies05:05
105.Rossella RattoBTC City Ljubljana05:07
106.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo05:08
107.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo
108.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo
109.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo
110.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team05:12
111.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana05:18
112.Danique BraamLotto Soudal Ladies05:21
113.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team05:27
114.Ahreum NaAlé Cipollini05:30
115.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling05:36
116.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
117.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling05:43
118.Jelena EricAlé Cipollini
119.Claudia MeucciConceria Zabri-Fanini05:47
120.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini
121.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini
122.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini
123.Lucía GonzalezBizkaia Durango05:52
124.Michela BalducciAromitalia Vaiano06:10
125.Esther van VeenParkhotel Valkenburg06:17
126.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg
127.Julia SoekTeam Sunweb06:23
128.Pernille MathiesenTeam Sunweb06:24
129.Nicole SteigengaBepink06:33
130.Sandra AlonsoBizkaia Durango06:50
131.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope06:58
132.Silvia FolloniConceria Zabri-Fanini07:06
133.Alexandra GoncharovaServetto-Piumate-Beltrami TSA07:32
134.Clemilda FernandesEurotarget-Bianchi-Vittoria07:39
135.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini07:41
136.Francesca CauzServetto-Piumate-Beltrami TSA08:17
137.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope08:19
138.Sari SaarelainenCogeas-Mettler Pro Cycling Team08:25
139.Elena LeonardiTop Girls Fassa Bortolo08:48
140.Martina StefaniTop Girls Fassa Bortolo09:18
141.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team09:21
142.Sheyla GutierrezMovistar Team09:40
143.Alexis RyanCanyon SRAM Racing
Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04