Daniel - odzież kolarska

Tour de France 2019. Groupama-FDJ murem za Thibaut Pinotem

Thibaut Pinot

Thibaut Pinot poprowadzi zespół Groupama-FDJ na trasie 106. edycji Tour de France.

29-latek po wygranej w Tour de l'Ain i 5. miejscu w Criterium du Dauphine chce walczyć o zwycięstwo w Paryżu.

Francuz wraca na trasę największego wyścigu świata po dwóch latach przerwy. W sezonach 2017 i 2018 szturmował bowiem podium Giro d'Italia, za pierwszym podejściem zajmując 4. miejsce, a przed rokiem trzecią pozycję tracąc na przedostatnim etapie. W grandtourowych przygodach zapisał w międzyczasie także 6. miejsce w Vuelta a Espana (2018).

Pinot po raz ostatni w "Wielkiej Pętli" uczestniczył w 2017 roku, a po raz ostatni w rozgrywce o wysokie miejsca liczył się w 2014 roku. Wywalczona wtedy trecia lokata jest jego największym dokonaniem w tym wyścigu.

W tym roku celem jest żółta koszulka w Paryżu, a Pinota wesprą w górach Szwajcar Sebastien Reichenbach, 22-letni David Gaudu oraz bardziej doświadczony Rudy Molard.

Marc Madiot przygotował swojego podopiecznego także na okoliczność jazdy drużynowej na czas. 6 lipca w Brukseli numery startowe przypną Stefan Küng i Anthony Roux, których zdolności mają wspomóc Pinota na drugim etapie.

Skład Groupama-FDJ na Tour de France 2019 (6-28 lipca):

Thibaut Pinot, William Bonnet, Anthony Roux, Sebastien Reichenbach, Rudy Molard, David Gaudu, Stefan Küng i Matthieu Ladagnous.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: