Daniel - odzież kolarska

UCI majstruje przy kolarstwie torowym i przełajowym

Międzynarodowa Unia Kolarska, na posiedzeniu w Lavey-les-Bains, zatwierdziła zmiany w kolarstwie torowym oraz kolarstwie przełajowym.

Od sezonu 2021 torowy Puchar Świata zostanie ograniczony do trzech imprez i zostanie przeniesiony na okres od lipca do września, zamiast terminu październik-styczeń. UCI nada PŚ status Pucharu Narodów, co wiąże się z ograniczeniem startujących drużyn wyłącznie do reprezentacji narodowych.

Termin mistrzostw świata również zostanie zmieniony, z marca na październik.

Roszady te mają stworzyć miejsce dla nowej serii wyścigów, o innowacyjnym formacie, której pierwsza edycja odbędzie się w okresie od listopada 2021 do lutego 2022. Seria ma na celu zwiększenie atrakcyjności kolarstwa torowego, dzięki prostemu w odbiorze, dynamicznemu formatowi, zarówno dla telewizji, jak i dla widzów obecnych na trybunach. UCI szczegóły tego projektu ma zaprezentować we wrześniu br.

Kolarstwo przełajowe zostało oddane we władnie Flanders Classics, głównie kojarzonej z organizacją wiosennych klasyków we Flandrii.

Firma, który w swojej gestii posiada już cykl Superprestige, wygrała przetarg na organizację Pucharu Świata od sezonu 2020/21 do 2023/24. Planuje się powiększenie kalendarza PŚ do 14-16 imprez, w tym połowy rozgrywanych poza Belgią. Tu również na szczegóły poczekamy do września.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: