Wiadomości

Tour de France 2019. Fernando Gaviria nie wystartuje

Kolumbijczyk Fernando Gaviria nie weźmie udziału w Tour de France (6-28 lipca).

Zawodnik UAE Team Emirates wciąż zmaga się z kontuzją kolana, która w maju zmusiła go do opuszczenia Giro d’Italia. Choć zespół UAE Team Emirates nie wydał w sprawie składu na “Wielką Pętlę” żadnego komunikatu, kolumbijska gazeta “El Tiempo” potwierdziła już, że Gavirii zabraknie na starcie w Brukseli.

Gaviria w tym sezonie wygrał etap Giro d’Italia, dwa etapy Vuelta a San Juan oraz odcinek UAE Tour.

Według “La Gazzetta dello Sport” miejsce 24-latka w składzie grupy UAE Team Emirates zajmie Włoch Fabio Aru. 28-latek do ścigania wraca po zabiegu, a ostatnio nieźle radził sobie na podjazdach podczas Tour de Suisse.

Liderem grupy na trasie francuskiego wyścigu będzie Irlandczyk Dan Martin. 32-latek trzy ostatnie starty w największej etapowej imprezie globu kończył w pierwszej dziesiątce, a w tym roku postara się poprawić 6. miejsce z 2017 roku.

Paweł Gadzała

Tour de Romandie 2024: etap 3. Brandon McNulty wygrywa czasówkę

Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas.

26 kwietnia 2024, 17:42

Najciekawsze górskie trasy rowerowe – dla początkujących i zaawansowanych

Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.

26 kwietnia 2024, 11:26

Gianetti potwierdza, Pogacar jedzie po dublet | Życiowy sukces Thibaua Nysa

Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.

25 kwietnia 2024, 20:50

Tour de Romandie 2024: etap 2. Thibau Nys triumfuje w Les Marécottes

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.

25 kwietnia 2024, 17:20

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Jak Grace Brown ograła faworytki?

Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.

25 kwietnia 2024, 08:09