La Route d'Occitanie 2019: etap 1. Alejandro Valverde otwiera wyścig

Alejandro Valverde (Movistar Team), po podjeździe na Côte d'Aubignac, wygrał pierwszy etap 43. La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi.

Etap otwierający rywalizację w La Route d'Occitanie liczył sobie 175 kilometrów i od startu lekko nie było. Na trasie znajdywały się podjazdy pod Montée du Buffarel (115 km; 8.8 km; 5,5%) i następnie Côte d'Aubignac (160 km; 4 km; 8,3%), które powtórnie pokonywano w drodze na metę.

Finałowa wspinaczka do mety rozbiła całkowicie stawkę. Na prowadzenie wysunął się tęczowy mistrz Alejandro Valverde (Movistar Team) z Edwardem Dunbarem (Team Ineos), którzy między sobą rozstrzygnęli o losach etapu. Kolejna grupka zawodników, przyprowadzona przez Elia Gesberta (Arkéa Samsic), straciła 2 sekundy do prowadzących.

Valverde, który sięgnął po etapowe zwycięstwo, objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej francuskiej etapówki.

Wyniki 1. etapu La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi 2019 (2.1), Gignac - Vallée de l’Hérault - Saint-Geniez-d’Olt-et-d’Aubrac (175,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alejandro ValverdeMovistar Team4:44:00
2.Eddie DunbarTeam Ineos
3.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic00:02
4.Rigoberto UranEF Education First
5.Tony GallopinAG2R La Mondiale
6.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
7.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA00:08
8.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie00:10
9.Giovanni CarboniBardiani-CSF00:35
10.Pavel SivakovTeam Ineos
11.Nans PetersAG2R La Mondiale00:49
12.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels00:54
13.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:05
14.Antonio PedreroMovistar Team
15.Javier MorenoDelko Marseille Provence01:09
16.Joe DombrowskiEF Education First
17.Rafael VallsMovistar Team01:58
18.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
19.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA02:07
20.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
21.Adrien GuillonnetInterpro Cycling Academy02:45
22.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
23.Hubert DupontAG2R La Mondiale
24.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
25.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
26.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
27.Francesco RomanoBardiani-CSF03:00
28.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
29.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
30.Delio FernandezDelko Marseille Provence
31.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:03
32.Hernán AguirreInterpro Cycling Academy03:05
33.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic03:07
34.Florian HudryInterpro Cycling Academy03:10
35.Angelo TulikTeam Total Direct Energie03:17
36.Rémy RochasDelko Marseille Provence03:40
37.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
38.Manuel SenniBardiani-CSF04:05
39.Eduard PradesMovistar Team04:15
40.Joaquín Rojas JoséMovistar Team04:33
41.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
42.Pablo TorresInterpro Cycling Academy
43.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
44.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic05:10
45.Luca CoviliBardiani-CSF
46.Julien El FaresDelko Marseille Provence
47.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias05:36
48.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits
49.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits06:58
50.Kévin Le CunffSt Michel-Auber93
51.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
52.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
53.Sebastián HenaoTeam Ineos
54.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
55.Camille ThominetSt Michel-Auber93
56.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
57.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
58.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
59.Romain CombaudDelko Marseille Provence
60.Perrig QuemeneurTeam Total Direct Energie
61.Olivier Le GacGroupama-FDJ
62.Clément CariseyIsrael Cycling Academy07:12
63.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits07:17
64.James WhelanEF Education First08:20
65.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole08:49
66.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels09:33
67.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
68.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie09:41
69.Alessandro TonelliBardiani-CSF
70.Mekseb DebesayBike Aid
71.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy
72.Christian KneesTeam Ineos
73.Michał GołaśTeam Ineos
74.Guy NivIsrael Cycling Academy
75.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
76.Luca WackermannBardiani-CSF
77.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels10:38
78.Romain CardisTeam Total Direct Energie11:22
79.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:05
80.Adne van EngelenBike Aid12:13
81.Aaron GrosserBike Aid
82.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ12:31
83.Romain SeigleGroupama-FDJ12:37
84.Arnaud DemareGroupama-FDJ
85.Julien DuvalAG2R La Mondiale12:41
86.Gauthier NavarroInterpro Cycling Academy12:48
87.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias13:06
88.Yohann GeneTeam Total Direct Energie13:30
89.David CasanovasInterpro Cycling Academy14:46
90.Ben PerryIsrael Cycling Academy
91.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels
92.Jorge ArcasMovistar Team
93.Sean BennettEF Education First
94.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
95.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels
96.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
97.Morne van NiekerkSt Michel-Auber93
98.Sebastian LangeveldEF Education First
99.Jaime CastrilloMovistar Team
100.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
101.Moreno HoflandEF Education First
102.Sacha ModoloEF Education First
103.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits15:26
104.Maxime DanielTeam Arkéa Samsic
105.Mickaël DelageGroupama-FDJ
106.Chris LawlessTeam Ineos
107.Thomas VaubourzeixNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
108.Evan ClouseInterpro Cycling Academy
109.Nicolas BaldoSt Michel-Auber93
110.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
111.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
112.Daniel TurekIsrael Cycling Academy15:29
113.Lucas CarstensenBike Aid
114.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence18:25
115.Justin WolfBike Aid19:14
116.Nikodemus HollerBike Aid20:55
117.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic24:18
118.Michael BrescianiBardiani-CSF25:45

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

[table “576” not found /]

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: