Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) zwyciężył w drugim dniu wyścigu Tour of Slovenia.
30-latek wygrał drugi w karierze etap swojego narodowego wyścigu, na ostatnich metrach mijając atakujących wcześniej zawodników i linię mety przecinając przed swoim rodakiem Gregą Bole (Bahrain-Merida). Podium dnia dopełnił Włoch Andrea Vendrame (Androni Giocattoli-Sidermec).
Mezgec został także nowym liderem wyścigu.
Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), David Per (Adria Mobil) oraz Rok Korošec (Ljubljana Gusto Santic) uformowali ucieczkę dnia, zyskując nad peletonem niecałe pięć minut przewagi we wczesniej fazie odcinka.
Akcja tercetu skończyła się na ostatnich 30 kilometrach, gdy na horyzoncie wyrosła wspinaczka Svietina (123 km; 5,5 km; 7,4%). Tu interesy miały zespoły Mitchelton-Scott i UAE Team Emirates, a ich reprezentanci szybko znaleźli się w kolejnej grupce atakującej.
Swoich sił na podjeździe próbowali Aleksandr Vlasov (Gazprom-Rusvelo), Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Ben Hermans (Israel Cycling Academy) oraz Giovanni Visconti (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM). Piątkę gonili Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) oraz Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), ale bez powodzenia.
Po zjeździe prowadząca piątka dysponowała 30 sekundami zapasu nad pościgiem organizowanym przez ekipy Androni Giocattoli-Sidermec oraz Bora-hansgrohe. Przewaga spadała w miarę zbliżania się mety, a szaleńczą gonitwę w końcówce na korzyść goniących przesądził brak współpracy atakujących, w tym Chavesa, który sprytnie czekał na Mezgeca.
Słoweński sprinter nie zmarnował okazji, a gdy uciekinierów doścignięto 600 metrów przed metą, od razu wyszedł na czoło i jako pierwszy rozpoczął finisz, ubiegając próbującego włączyć się do walki Viscontiego i Bole.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 3:35:55 |
2. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
3. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | |
4. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
5. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
6. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | |
7. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
8. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
9. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
10. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
11. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
12. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
13. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
14. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | |
15. | Daniel Savini | Bardiani-CSF | |
16. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
17. | Iuri Filosi | Delko Marseille Provence | |
18. | Davide Rebellin | Meridiana Kamen Team | |
19. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
20. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:04 |
21. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
22. | Matteo Busato | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:09 |
23. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | 01:38 |
24. | Kristjan Hocevar | Slovenia | |
25. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
26. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | |
27. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | |
28. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
29. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 03:07 |
30. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
31. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
32. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
33. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
34. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
35. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
36. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
37. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
38. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
39. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
40. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:26 |
41. | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | 05:11 |
42. | Martin Lavric | Slovenia | |
43. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 08:00 |
44. | Jérémy Leveau | Delko Marseille Provence | |
45. | Matic Veber | Slovenia | |
46. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
47. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | 09:09 |
48. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | |
49. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
50. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 11:45 |
51. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
52. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
53. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
54. | Matteo Rabottini | Meridiana Kamen Team | |
55. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
56. | Antonino Pugliese | Meridiana Kamen Team | 14:43 |
57. | Tomas Schuhler | AC Sparta Praha | |
58. | Frantisek Honsa | AC Sparta Praha | |
59. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
60. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
61. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
62. | Luka Cotar | Slovenia | |
63. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | |
64. | Andrea Guardini | Bardiani-CSF | |
65. | Bernhard Eisel | Dimension Data | |
66. | Emanuel Kiserlovski | Meridiana Kamen Team | |
67. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
68. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
69. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | |
70. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
71. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
72. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
73. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF | |
74. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
75. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
76. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
77. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
78. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
79. | Luka Lakota | Slovenia | |
80. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
81. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
82. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
83. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | |
84. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | |
85. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
86. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
87. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
88. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | |
89. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
90. | Matthias Mangertseder | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
91. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence | |
92. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
93. | Ziga Horvat | Adria Mobil | |
94. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
95. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | |
96. | David Per | Adria Mobil | |
97. | Marko Kump | Adria Mobil | |
98. | Matej Drinovec | Slovenia | |
99. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
100. | Timothy Guy | Ljubljana Gusto Santic | |
101. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
102. | Laurent Evrard | Meridiana Kamen Team | |
103. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | |
104. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
105. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
106. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
107. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
108. | Fabien Schmidt | Delko Marseille Provence | |
109. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence | |
110. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
111. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
112. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
113. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
114. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
115. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 15:34 |
116. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
117. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
118. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 17:45 |
119. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 18:42 |
120. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | |
121. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 18:44 |
122. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
123. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | 20:08 |
DNS | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | - |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 7:40:43 |
2. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 00:04 |
3. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:06 |
4. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 00:07 |
5. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 00:10 |
6. | Aleksandr Vlasov | Gazprom-RusVelo | |
7. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
8. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
9. | Iuri Filosi | Delko Marseille Provence | |
10. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
11. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
12. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
13. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
14. | Daniel Savini | Bardiani-CSF | |
15. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | |
16. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
17. | Sebastian Schonberger | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
18. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
19. | Davide Rebellin | Meridiana Kamen Team | |
20. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:14 |
21. | Edoardo Zardini | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
22. | Matteo Busato | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:17 |
23. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 01:48 |
24. | Tomas Kalojiros | AC Sparta Praha | |
25. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | |
26. | Francesco Manuel Bongiorno | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
27. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 03:17 |
28. | Umberto Marengo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
29. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
30. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
31. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
32. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
33. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:36 |
34. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 03:44 |
35. | Jérémy Leveau | Delko Marseille Provence | 08:10 |
36. | Simone Velasco | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
37. | Kristjan Hocevar | Slovenia | 08:12 |
38. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 09:41 |
39. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | 11:22 |
40. | Martin Lavric | Slovenia | 11:45 |
41. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 11:55 |
42. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
43. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
44. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | 11:56 |
45. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 13:25 |
46. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
47. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 13:45 |
48. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
49. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 13:48 |
50. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF | |
51. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
52. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
53. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 13:51 |
54. | Marko Kump | Adria Mobil | 13:55 |
55. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
56. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 14:08 |
57. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 14:09 |
58. | David Per | Adria Mobil | 14:22 |
59. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 14:34 |
60. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | 14:35 |
61. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 14:50 |
62. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 14:53 |
63. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:56 |
64. | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | 15:29 |
65. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 16:03 |
66. | Matic Veber | Slovenia | 16:15 |
67. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 16:54 |
68. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | 17:24 |
69. | Alessandro Fedeli | Delko Marseille Provence | 17:26 |
70. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 18:02 |
71. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 18:18 |
72. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | 19:27 |
73. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
74. | Mark Renshaw | Dimension Data | 19:33 |
75. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 20:00 |
76. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 20:04 |
77. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 20:12 |
78. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
79. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | 20:19 |
80. | Lorenzo Fortunato | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 21:16 |
81. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | 21:44 |
82. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | 21:53 |
83. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
84. | Luka Cotar | Slovenia | |
85. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
86. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | |
87. | Luka Lakota | Slovenia | |
88. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
89. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
90. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
91. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
92. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | 22:00 |
93. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
94. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
95. | Matej Drinovec | Slovenia | |
96. | Matteo Rabottini | Meridiana Kamen Team | 22:03 |
97. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
98. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 22:44 |
99. | Matthias Mangertseder | Team Felbermayr-Simplon Wels | 23:04 |
100. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence | |
101. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | 23:55 |
102. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 23:56 |
103. | Andrea Guardini | Bardiani-CSF | |
104. | Bernhard Eisel | Dimension Data | |
105. | Emanuel Kiserlovski | Meridiana Kamen Team | |
106. | Tomas Schuhler | AC Sparta Praha | |
107. | Frantisek Honsa | AC Sparta Praha | |
108. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
109. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
110. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | |
111. | Michal Schuran | AC Sparta Praha | |
112. | Timothy Guy | Ljubljana Gusto Santic | 24:03 |
113. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
114. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
115. | Fabien Schmidt | Delko Marseille Provence | |
116. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence | |
117. | Mark Cavendish | Dimension Data | 24:47 |
118. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 24:59 |
119. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 25:02 |
120. | Laurent Evrard | Meridiana Kamen Team | 25:10 |
121. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 26:03 |
122. | Antonino Pugliese | Meridiana Kamen Team | 33:09 |
123. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 33:15 |
. |