Tour de Luxembourg 2019: etap 2. Doświadczenie Pietera Weeninga

Pieter Weening

Pieter Weening (Roompot – Charles) pierwszy przeciął kreskę drugiego etapu Tour de Luxembourg.

Za 38-latkiem przyjechali Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) i Andrea Pasqualon (Wanty – Gobert).

Liderem wyścigu pozostał Christophe Laporte (Cofidis).

Wyniki 2. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2019 (2.HC), Steinfort - Rosport (168,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pieter WeeningRoompot-Charles4:00:23
2.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence00:02
3.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
4.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
5.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
6.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
7.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
8.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
9.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
10.Pit LeyderLeopard Pro Cycling
11.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
12.Gianni VermeerschCorendon-Circus
13.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
14.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
15.Mathias de WitteRoompot-Charles
16.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
17.Huub DuijnRoompot-Charles
18.Michael BrescianiBardiani-CSF
19.Dries de BondtCorendon-Circus
20.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
21.Maurits LammertinkRoompot-Charles
22.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
23.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
24.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
25.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
26.Julien El FaresDelko Marseille Provence
27.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
28.Mario GonzalezEuskadi Basque Country-Murias
29.Luca WackermannBardiani-CSF
30.Otto VergaerdeCorendon-Circus
31.Marcel MeisenCorendon-Circus
32.Robin CarpenterRally UHC Cycling
33.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
34.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
35.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
36.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
37.César FonteW52 / FC Porto
38.João RodriguesW52 / FC Porto
39.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
40.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
41.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
42.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
43.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
44.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
45.Romain CombaudDelko Marseille Provence
46.Adam de VosRally UHC Cycling
47.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling
48.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
49.Kevin GenietsLuxembourg
50.Delio FernandezDelko Marseille Provence
51.Arjen LivynsRoompot-Charles
52.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
53.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
54.Rémy RochasDelko Marseille Provence
55.Javier MorenoDelko Marseille Provence
56.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
57.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
58.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
59.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
60.Angel SanchezW52 / FC Porto
61.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
62.Tom ThillTeam Differdange-GeBa
63.Stijn DevolderCorendon-Circus
64.Jimmy JanssensCorendon-Circus
65.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
66.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
67.Alessandro TonelliBardiani-CSF
68.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
69.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
70.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
71.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team00:36
72.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus00:02
73.Ken ConterLuxembourg00:57
74.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits01:39
75.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits01:59
76.Ty MagnerRally UHC Cycling02:31
77.Jan PetelinTeam Differdange-GeBa03:22
78.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
79.Thomas DeruetteTeam Differdange-GeBa04:34
80.Tim DiederichLuxembourg
81.José FerreiraW52 / FC Porto
82.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling
83.Julien MortierWallonie-Bruxelles04:56
84.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles06:15
85.Stijn SteelsRoompot-Charles06:17
86.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
87.Raúl AlarconW52 / FC Porto
88.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
89.Sergio RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
90.Marco MaroneseBardiani-CSF06:23
91.Colin JoyceRally UHC Cycling06:40
92.Svein TuftRally UHC Cycling
93.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias07:24
94.Maxime WeyrichLuxembourg10:55
95.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
96.John MurphyRally UHC Cycling
97.Ryan AndersonRally UHC Cycling
98.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
99.Dorian LubbersTeam Lotto-Kern Haus12:41
100.Konrad GessnerLeopard Pro Cycling
101.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus
102.Raphael KockelmannTeam Differdange-GeBa
103.Laurin WinterTeam Differdange-GeBa
104.Gilles KirschLuxembourg
105.Andrea GuardiniBardiani-CSF
106.Luca HennTeam Lotto-Kern Haus
107.Marc DorrieTeam Lotto-Kern Haus
108.Philipp WalslebenCorendon-Circus
109.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits16:32
110.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
111.Tiago Da SilvaTeam Differdange-GeBa
112.Wesley MolTeam Differdange-GeBa
113.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
DNSJustin JulesWallonie-Bruxelles

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits8:51:59
2.Marcel MeisenCorendon-Circus00:10
3.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
4.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise00:11
5.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling00:13
6.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team00:14
7.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits00:15
8.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
9.Kevin GenietsLuxembourg00:16
10.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
11.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits00:17
12.Pieter WeeningRoompot-Charles
13.Adrien PetitTeam Total Direct Energie00:18
14.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
15.Maurits LammertinkRoompot-Charles00:19
16.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
17.Otto VergaerdeCorendon-Circus
18.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
19.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
20.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
21.Angelo TulikTeam Total Direct Energie00:20
22.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
23.Pit LeyderLeopard Pro Cycling
24.Gianni VermeerschCorendon-Circus
25.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie00:21
26.Mario GonzalezEuskadi Basque Country-Murias
27.Huub DuijnRoompot-Charles
28.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
29.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie00:22
30.Jimmy JanssensCorendon-Circus
31.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
32.Robin CarpenterRally UHC Cycling00:23
33.Dries de BondtCorendon-Circus
34.Delio FernandezDelko Marseille Provence
35.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
36.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
37.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
38.Mauro FinettoDelko Marseille Provence00:24
39.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
40.Mathias de WitteRoompot-Charles
41.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise00:25
42.Luca WackermannBardiani-CSF
43.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
44.Adam de VosRally UHC Cycling00:26
45.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
46.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
47.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
48.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles00:27
49.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
50.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
51.Michael BrescianiBardiani-CSF
52.Stijn DevolderCorendon-Circus00:29
53.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus
54.Arjen LivynsRoompot-Charles
55.Rémy RochasDelko Marseille Provence
56.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
57.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team00:30
58.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
59.João RodriguesW52 / FC Porto00:31
60.Tom ThillTeam Differdange-GeBa
61.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
62.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias00:32
63.Julien El FaresDelko Marseille Provence00:33
64.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling00:34
65.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
66.César FonteW52 / FC Porto00:35
67.Alessandro TonelliBardiani-CSF
68.Javier MorenoDelko Marseille Provence
69.Romain CombaudDelko Marseille Provence00:36
70.Jack BurkeLeopard Pro Cycling00:41
71.Angel SanchezW52 / FC Porto00:48
72.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team01:04
73.Ken ConterLuxembourg01:21
74.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits02:01
75.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits02:19
76.Ty MagnerRally UHC Cycling02:51
77.Jan PetelinTeam Differdange-GeBa03:43
78.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie03:49
79.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling04:54
80.Thomas DeruetteTeam Differdange-GeBa04:57
81.Tim DiederichLuxembourg05:07
82.José FerreiraW52 / FC Porto05:11
83.Julien MortierWallonie-Bruxelles05:19
84.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise06:35
85.Stijn SteelsRoompot-Charles06:40
86.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team06:45
87.Colin JoyceRally UHC Cycling07:01
88.Marco MaroneseBardiani-CSF07:09
89.Svein TuftRally UHC Cycling07:21
90.Sergio RodriguezEuskadi Basque Country-Murias08:23
91.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles08:38
92.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias08:53
93.Raúl AlarconW52 / FC Porto10:54
94.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team11:20
95.Ryan AndersonRally UHC Cycling11:21
96.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team11:23
97.John MurphyRally UHC Cycling11:25
98.Maxime WeyrichLuxembourg11:40
99.Konrad GessnerLeopard Pro Cycling12:51
100.Raphael KockelmannTeam Differdange-GeBa13:08
101.Dorian LubbersTeam Lotto-Kern Haus13:09
102.Luca HennTeam Lotto-Kern Haus13:19
103.Andrea GuardiniBardiani-CSF13:22
104.Marc DorrieTeam Lotto-Kern Haus13:29
105.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus13:58
106.Gilles KirschLuxembourg14:09
107.Laurin WinterTeam Differdange-GeBa14:39
108.Philipp WalslebenCorendon-Circus15:09
109.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits16:58
110.Wesley MolTeam Differdange-GeBa17:04
111.Tiago Da SilvaTeam Differdange-GeBa17:10
112.Damien GaudinTeam Total Direct Energie18:52
113.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits28:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: