Masnada, Cattaneo i Vendrame opuszczą Androni Giocattoli

Gianni Savio na wynajdywaniu młodych i utalentowanych wspinaczy oraz podsuwaniu ich najlepszym zespołom świata buduje model biznesowy swojego zespołu.

W ostatnich dwóch latach szef Androni Giocattoli Sidermec prowadził Egana Bernala i Ivana Sosę, którzy ledwo co zaczęli hasać po przełęczach, a już parol na nich zagiął Team Ineos.

Po tym sezonie zanosi się na głębsze przeoranie składu. Włoska ekipa prokontynentalna odniosła już 14 zwycięstw, a to się automatycznie przenosi na zainteresowanie co lepszymi zawodnikami.

Na celowniku CCC Team znalazł się Fausto Masnada, który ma na koncie dwa etapy Tour of the Alps i szósty odcinek Giro d'Italia.

Według "Tuttbiciweb" po trzech latach przerwy na poziom WorldTour powinien powrócić Mattia Cattaneo. Triumfator Giro dell'Appennino jest w kręgu zainteresowania Astany.

Cofidis natomiast widzi u siebie Andreę Vendrame, który Francuzom zaimponował zwycięstwem na etapie Circuit Cycliste Sarthe, a przede wszystkim w Tro-Bro Leon.

Savio jednak nie rozpacza. Nikt inny jak on nie ma rozpracowanego rynku południowoamerykańskiego, potrafi równie wyłuskiwać perełki z włoskiego peletonu. Wypłynięcie na szerokie wody nieznanych jeszcze talentów jest w Androni Giocattoli tylko kwestią czasu. A potem obrotny właściciel ekipy Androni Giocattoli, który z młodzieżą podpisuje kilkuletnie kontrakty, odsprzeda ich z zyskiem grupom WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Karol

  20 maja 2019, 19:14 o 19:14

  No to mu uciekają za damo i ma ciężkie życie czy transferuje tych zawodnikach i na tym opiera swój biznes? Bo to zasadnicza różnica.

 2. tomacias

  21 maja 2019, 11:21 o 11:21

  No ten akapit wyjasnia wszystko 🙂 :
  "Savio jednak nie rozpacza. Nikt inny jak on nie ma rozpracowanego rynku południowoamerykańskiego, potrafi równie wyłuskiwać perełki z włoskiego peletonu. Wypłynięcie na szerokie wody nieznanych jeszcze talentów jest w Androni Giocattoli tylko kwestią czasu. A potem obrotny właściciel ekipy Androni Giocattoli, który z młodzieżą podpisuje kilkuletnie kontrakty, odsprzeda ich z zyskiem grupom WorldTour."

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: