Tour of California 2019: etap 4. Fabio Jakobsen śrubuje wynik Deceuninck - Quick-Step

Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck - Quick-Step) jako pierwszy zameldował się na mecie czwartego etapu Tour of California.

22-latek pokonał na finiszu Belga Jaspera Philipsena (UAE Team Emirates) orz Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe). 11. miejsce zajął Szymon Sajnok (CCC Team).

Dla zespołu Deceuninck - Quick-Step to trzecie z rzędu zwycięstwo w Kalifornii, gdyż w poprzednich dniach triumfowali Kasper Asgreen i Remi Cavagna.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Tejay van Garderen (EF Education First). Amerykanin w finale miał sporo problemów – najpierw, 10 kilometrów przed metą, zmieniał rower, trzy kilometry dalej przestrzelił zakręt, a nieco ponad trzy kilometry przed metą został zatrzymany przez kraksę. Sędziowie po naradzie zdecydowali się na zaliczeniu jemu i zawodnikom w jego grupie czasu zwycięzcy.

Dzień w ucieczce spędzili Roy Goldstein (Israel Cycling Academy), Jonny Brown oraz Ian Garrison (Hagens Berman Axeon), Joonas Henttala (Team Novo Nordisk) oraz Michael Hernandez (Reprezentacja USA).

Grupka na 215-kilometrowym etapie uzyskała ponad pięć minut przewagi i między sobą rozgrywała dwa lotne finisze oraz trzy niewielkie górskie premie, z których ostatnia znajdował się na 131. kilometrze.

Płaski odcinek nad wybrzeżami Pacyfiku pod kontrolą miały jednak ekipy sprinterów, w tym zaangażowana najbardziej Deceuninck - Quick-Step. Praca belgijskiej grupy okroiła przewagę do minuty na 30 kilometrów, a ataki Hernandeza i Henttali nie zmieniły losów wyścigu. Peleton złapał uciekinierów na 11 kilometrów przed metą i choć w finale doszło do dwóch kraks, sprinterzy byli w stanie bez przeszkód walczyć na ostatnich metrach.

Jakobsenowi udało się ograć Jaspera Philipsena, natomiast młodzieży pole oddać musiał tym razem Peter Sagan.

Wyniki 4. etapu Amgen Tour of California 2019 (2.WT), Circuit de Laguna Seca - Morro Bay (212,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fabio JakobsenDeceuninck-QuickStep5:53:22
2.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
3.Peter SaganBora-Hansgrohe
4.Nacer BouhanniCofidis, Solutions Credits
5.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data
6.Davide BalleriniAstana Pro Team
7.Phil BauhausBahrain-Merida
8.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
9.Danny van PoppelTeam Jumbo-Visma
10.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep
11.Szymon SajnokCCC Team
12.Rick ZabelKatusha-Alpecin
13.Felix GroßschartnerBora-Hansgrohe
14.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
15.Maximilian WalscheidTeam Sunweb
16.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits
17.George BennettTeam Jumbo-Visma
18.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy
19.Tadej PogacarUAE Team Emirates
20.Travis McCabeReprezentacja USA
21.John DegenkolbTrek-Segafredo
22.Miguel BryonReprezentacja USA
23.Sergio Andres HiguitaEF Education First
24.Michael RiceHagens Berman Axeon
25.Laurens De VreeseAstana Pro Team
26.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
27.Simon SpilakKatusha-Alpecin
28.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
29.Rui OliveiraUAE Team Emirates
30.Ben KingDimension Data
31.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
32.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
33.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep
34.Michael SchärCCC Team
35.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
36.Rohan DennisBahrain-Merida
37.Richie PorteTrek-Segafredo
38.Lars BakDimension Data
39.Mads PedersenTrek-Segafredo
40.Johannes FröhlingerTeam Sunweb
41.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep
42.Mark CavendishDimension Data
43.Owain DoullTeam Ineos
44.Magnus Cort NielsenAstana Pro Team
45.Rob BrittonRally UHC Cycling
46.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
47.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
48.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
49.Nathan HaasKatusha-Alpecin
50.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
51.Tejay Van GarderenEF Education First
52.Ivan GarciaBahrain-Merida
53.Juraj SaganBora-Hansgrohe
54.Riccardo ZoidlCCC Team
55.Kyle MurphyRally UHC Cycling
56.João AlmeidaHagens Berman Axeon
57.Peter StetinaTrek-Segafredo
58.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Credits
59.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
60.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
61.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits
62.Cees BolTeam Sunweb
63.Gianni MosconTeam Ineos
64.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
65.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep
66.Luke RoweTeam Ineos
67.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
68.Roy CurversTeam Sunweb
69.Heinrich HausslerBahrain-Merida
70.Rigoberto UranEF Education First
71.Daniel OssBora-Hansgrohe
72.Lachlan MortonEF Education First
73.Evan HuffmanRally UHC Cycling
74.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk
75.Sam BrandTeam Novo Nordisk
76.Samuel BoardmanReprezentacja USA
77.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
78.Casper PedersenTeam Sunweb
79.Erik BaskaBora-Hansgrohe
80.Roberto FerrariUAE Team Emirates
81.Simon GeschkeCCC Team
82.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
83.Alex HoehnReprezentacja USA
84.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
85.David de la CruzTeam Ineos
86.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
87.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
88.Keegan SwirbelReprezentacja USA
89.Niklas EgTrek-Segafredo
90.Bernhard EiselDimension Data
91.Daniil FominykhAstana Pro Team
92.Lawson CraddockEF Education First
93.Gavin MannionRally UHC Cycling
94.Paweł BernasCCC Team
95.Gijs Van HoeckeCCC Team
96.Leonardo BassoTeam Ineos
97.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
98.Michael HernandezReprezentacja USA
99.Brandon McNultyRally UHC Cycling
100.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
101.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
102.Edward AndersonHagens Berman Axeon
103.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
104.Marcel SiebergBahrain-Merida03:03
105.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy03:25
106.Guy SagivIsrael Cycling Academy00:00
107.Alex HowesEF Education First
107.Taylor PhinneyEF Education First
109.Diego RosaTeam Ineos
110.Oscar GattoBora-Hansgrohe
111.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
112.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
113.Emerson OronteRally UHC Cycling
114.Toms SkujinsTrek-Segafredo03:53
115.Michael StorerTeam Sunweb00:00
116.Tyler StitesReprezentacja USA
117.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
118.José GonçalvesKatusha-Alpecin
119.Jay ThomsonDimension Data
120.Louis MeintjesDimension Data
121.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
122.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
123.Cole DavisHagens Berman Axeon
124.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
125.Timo RoosenTeam Jumbo-Visma
126.Hugo HouleAstana Pro Team09:34
127.Steff CrasKatusha-Alpecin00:00
DNS.Kristijan DurasekUAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tejay Van GarderenEF Education First21:16:50
2.Gianni MosconTeam Ineos00:06
3.Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep00:07
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates00:16
5.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe00:22
6.Rob BrittonRally UHC Cycling00:33
7.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
8.David de la CruzTeam Ineos00:34
9.Felix GroßschartnerBora-Hansgrohe00:35
10.George BennettTeam Jumbo-Visma00:36
11.Sergio Andres HiguitaEF Education First
12.Lachlan MortonEF Education First
13.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits00:37
14.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
15.Richie PorteTrek-Segafredo
16.Rigoberto UranEF Education First
17.Rohan DennisBahrain-Merida00:42
18.Simon SpilakKatusha-Alpecin00:44
19.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
20.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits00:46
21.Steff CrasKatusha-Alpecin
22.Louis MeintjesDimension Data00:48
23.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates00:51
24.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team00:54
25.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Credits00:55
26.Kyle MurphyRally UHC Cycling00:57
27.Gavin MannionRally UHC Cycling
28.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits00:59
29.Travis McCabeReprezentacja USA01:01
30.Riccardo ZoidlCCC Team01:08
31.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy01:26
32.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy01:28
33.Michael SchärCCC Team01:41
34.Ben KingDimension Data02:12
35.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates02:35
36.Peter StetinaTrek-Segafredo02:55
37.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma03:10
38.Davide BalleriniAstana Pro Team03:13
39.Lawson CraddockEF Education First03:22
40.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits04:48
41.Péter KusztorTeam Novo Nordisk08:13
42.João AlmeidaHagens Berman Axeon
43.Brandon McNultyRally UHC Cycling
44.Tyler StitesReprezentacja USA08:21
45.Keegan SwirbelReprezentacja USA08:24
46.Niklas EgTrek-Segafredo
47.Alex HoehnReprezentacja USA08:34
48.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep09:49
49.Hugo HouleAstana Pro Team11:15
50.Daniil FominykhAstana Pro Team12:01
51.Gijs Van HoeckeCCC Team13:08
52.Charles PlanetTeam Novo Nordisk13:38
53.Simon GeschkeCCC Team14:50
54.Diego RosaTeam Ineos15:38
55.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy16:21
56.Edward AndersonHagens Berman Axeon17:11
57.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates17:46
58.Nathan HaasKatusha-Alpecin17:52
59.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk18:03
60.Daniel OssBora-Hansgrohe18:21
61.José GonçalvesKatusha-Alpecin18:25
62.Juraj SaganBora-Hansgrohe18:39
63.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb18:44
64.Luke RoweTeam Ineos18:51
65.Magnus Cort NielsenAstana Pro Team23:28
66.Nacer BouhanniCofidis, Solutions Credits23:56
67.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk24:01
68.Johannes FröhlingerTeam Sunweb24:07
69.Evan HuffmanRally UHC Cycling
70.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
71.Rui OliveiraUAE Team Emirates25:00
72.Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep26:25
73.Matteo FabbroKatusha-Alpecin26:43
74.Emerson OronteRally UHC Cycling29:01
75.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma29:31
76.Floris De TierTeam Jumbo-Visma30:13
77.Toms SkujinsTrek-Segafredo30:18
78.Peter SaganBora-Hansgrohe33:17
79.Fabio JakobsenDeceuninck-QuickStep33:25
80.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos33:31
81.Owain DoullTeam Ineos
82.Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep
83.Phil BauhausBahrain-Merida33:35
84.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data
85.John DegenkolbTrek-Segafredo
86.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
87.Lars BakDimension Data
88.Miguel BryonReprezentacja USA
89.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
90.Cees BolTeam Sunweb
91.Alex HowesEF Education First
92.Leonardo BassoTeam Ineos
93.Samuel BoardmanReprezentacja USA33:46
94.Heinrich HausslerBahrain-Merida33:52
95.Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep33:59
96.Casper PedersenTeam Sunweb34:01
97.Paweł BernasCCC Team34:22
98.Timo RoosenTeam Jumbo-Visma34:30
99.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma34:34
100.Cole DavisHagens Berman Axeon34:36
101.Mikkel BjergHagens Berman Axeon35:54
102.Michael StorerTeam Sunweb37:51
103.Laurens De VreeseAstana Pro Team41:22
104.Maximilian WalscheidTeam Sunweb42:00
105.Danny van PoppelTeam Jumbo-Visma42:08
106.Szymon SajnokCCC Team
107.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
108.Erik BaskaBora-Hansgrohe
109.Ivan GarciaBahrain-Merida
110.Sam BrandTeam Novo Nordisk42:19
111.Jonathan BrownHagens Berman Axeon42:23
112.Michael RiceHagens Berman Axeon42:25
113.Guy SagivIsrael Cycling Academy
114.Jay ThomsonDimension Data42:30
115.Rick ZabelKatusha-Alpecin42:37
116.Roy CurversTeam Sunweb
117.Taylor PhinneyEF Education First
118.Roberto FerrariUAE Team Emirates42:55
119.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits43:00
120.Mads PedersenTrek-Segafredo44:01
121.Michael HernandezReprezentacja USA44:50
122.Oscar GattoBora-Hansgrohe45:33
123.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy45:44
124.Marcel SiebergBahrain-Merida46:01
125.Ian GarrisonHagens Berman Axeon49:20
126.Mark CavendishDimension Data52:24
127.Bernhard EiselDimension Data54:01

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: