Francuz Remi Cavagna po 75-kilometrowym solowym rajdzie zwyciężył w trzecim dniu Tour of California.
Kolarz Deceuninck-Quick Step o ponad 7 minut wyprzedził atakujących pod koniec Bena Kinga (Dimension Data) i Simona Geschke (CCC Team).
W czołówce wyścigu bez zmian, na prowadzeniu jest Tejay van Garderen (Education First).
Na trasie o długości 207 kilometrów znajdowało się sześć górskich premii, skoncentrowanych w środkowej części. Najtrudniejszą był Mt. Hamilton (138 km; 7 km; 8,7%), po zjeździe z której pozostawała Quimby Rd summit (159 km; 1,8 km; 9,2%).
Początkowe kilometry prowadziły po płaskim i właśnie tam bardzo aktywni byli zawodnicy CCC Team. W pewnym momencie oderwała się 19-osobowa grupa i byli w niej zarówno Szymon Sajnok, jak i Michael Schär. Uzyskali oni minutę przewagi zanim peleton uznał, że nie może sobie pozwolić na odpuszczenie tego odjazdu i skasował tę akcję.
Chwilę później doszło do kolejnego ataku, choć tym razem uczestniczyło w nim już tylko dwóch kolarzy – Remi Cavagna i Alex Hoehn (USA National Team). Zdołali wypracować jedenastominutową przewagę w pagórkowatym terenie. 120 kilometrów przed metą, gdy różnica wynosiła osiem minut, na przeskok do tego duetu zdecydował się Paweł Bernas. Polak powoli zmniejszał dystans, ale ostatecznie na najdłuższym i najtrudniejszym podjeździe dnia musiał dać za wygraną i został wchłonięty przez grupę zasadniczą kilometr przed szczytem.
Na tej samej górze prowadząca dwójka się rozdzieliła i Cavagna wyszedł na samotne prowadzenie. Francuz nie zwalniał do samej mety i sięgnął po zwycięstwo etapowe. Natomiast walka o pozostałe miejsca na podium była wciąż otwarta.
23 kilometry przed metą zaatakował Geschke, a z nim zabrał się Ben King. Gdy do końca zmagań było dziesięć kilometrów duet ten doścignął słabnącego Hoehna, a na finiszowych metrach King wyprzedził niemieckiego kolarza CCC Team. Geschke zajął trzecie miejsce, potwierdzając, że po ostatniej kontuzji jego forma wraca na właściwe tory.
Na zjeździe z Mt. Hamilton upadł za to Will Barta (CCC Team), łamiąc obojczyk.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 5:44:22 |
2. | Ben King | Team Dimension Data | 07:11 |
3. | Simon Geschke | CCC Team | |
4. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 07:47 |
5. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
6. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
7. | Nathan Haas | Team Katusha-Alpecin | |
8. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
9. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
11. | Travis Mccabe | United States | |
12. | Sergio Higuita | EF Education First | |
13. | Gianni Moscon | Team INEOS | |
14. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | |
15. | David de La Cruz | Team INEOS | |
16. | Michael Schar | CCC Team | |
17. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
18. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
19. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
20. | George Bennett | Team Jumbo-Visma | |
21. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
22. | Floris de Tier | Team Jumbo-Visma | |
23. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
24. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | |
25. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | |
26. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
27. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
28. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
29. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
30. | Steff Cras | Team Katusha-Alpecin | |
31. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
32. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | |
33. | Brandon Mcnulty | Rally UHC Cycling | |
34. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
35. | Gavin Mannion | Rally UHC Cycling | |
36. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
37. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
38. | Simon Spilak | Team Katusha-Alpecin | |
39. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
40. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
41. | Lachlan Morton | EF Education First | |
42. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
43. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
44. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
45. | Neilson Powless | Team Jumbo-Visma | |
46. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
47. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
48. | João Almeida | Hagens Berman Axeon | |
49. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
50. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
51. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
52. | Louis Meintjes | Team Dimension Data | |
53. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 07:54 |
54. | Matteo Fabbro | Team Katusha-Alpecin | |
55. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
56. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
57. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | |
58. | Matteo Badilatti | Israel Cycling Academy | 07:58 |
59. | Keegan Swirbul | United States | |
60. | Tyler Stites | United States | |
61. | Diego Rosa | Team INEOS | 08:06 |
62. | Kristijan Đurasek | UAE Team Emirates | |
63. | Alex Hoehn | United States | 08:12 |
64. | Luke Rowe | Team INEOS | 08:19 |
65. | Lawson Craddock | EF Education First | 08:34 |
66. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 11:24 |
67. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | |
68. | Rick Zabel | Team Katusha-Alpecin | 23:30 |
69. | Nacer Bouhanni | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Paweł Bernas | CCC Team | |
71. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
72. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | |
73. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
74. | Lars Ytting Bak | Team Dimension Data | |
75. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
76. | Jay Robert Thomson | Team Dimension Data | |
77. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
78. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
79. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
80. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | |
81. | Danny van Poppel | Team Jumbo-Visma | |
82. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
83. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
84. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | |
85. | Kristoffer Halvorsen | Team INEOS | |
86. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | |
87. | Alex Howes | EF Education First | |
88. | Owain Doull | Team INEOS | |
89. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
90. | Bernhard Eisel | Team Dimension Data | |
91. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | |
92. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
93. | Timo Roosen | Team Jumbo-Visma | |
94. | Cees Bol | Team Sunweb | |
95. | José Goncalves | Team Katusha-Alpecin | |
96. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
97. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
98. | Michael Hernandez | United States | |
99. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | |
100. | Jens Debusschere | Team Katusha-Alpecin | |
101. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
102. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Dimension Data | |
103. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
104. | Edward Anderson | Hagens Berman Axeon | |
105. | Samuel Boardman | United States | |
106. | Leonardo Basso | Team INEOS | |
107. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
108. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
109. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | |
110. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
111. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
112. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
113. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
114. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
115. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | |
116. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
117. | Michael Rice | Hagens Berman Axeon | |
118. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
119. | Michael Storer | Team Sunweb | |
120. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | |
121. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
122. | Cole Davis | Hagens Berman Axeon | |
123. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | |
124. | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | |
125. | Emerson Oronte | Rally UHC Cycling | |
126. | Miguel Bryon | United States | |
127. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
128. | Taylor Phinney | EF Education First | |
DNF | Will Barta | CCC Team | |
DNF | Fabio Calabria | Team Novo Nordisk | |
DNS | Nigel Ellsay | Rally UHC Cycling | |
DNS | Sondre Holst Enger | Israel Cycling Academy |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tejay van Garderen | EF Education First | 15:23:28 |
2. | Gianni Moscon | Team INEOS | 00:06 |
3. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:07 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:16 |
5. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 00:22 |
6. | Rob Britton | Rally UHC Cycling | 00:33 |
7. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
8. | David de La Cruz | Team INEOS | 00:34 |
9. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 00:35 |
10. | George Bennett | Team Jumbo-Visma | 00:36 |
11. | Sergio Higuita | EF Education First | |
12. | Lachlan Morton | EF Education First | |
13. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 00:37 |
14. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
15. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
16. | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | |
17. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 00:42 |
18. | Simon Spilak | Team Katusha-Alpecin | 00:44 |
19. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
20. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:46 |
21. | Steff Cras | Team Katusha-Alpecin | |
22. | Louis Meintjes | Team Dimension Data | 00:48 |
23. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 00:51 |
24. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 00:54 |
25. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 |
26. | Gavin Mannion | Rally UHC Cycling | 00:57 |
27. | Kyle Murphy | Rally UHC Cycling | |
28. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 00:59 |
29. | Travis Mccabe | United States | 01:01 |
30. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 01:08 |
31. | Matteo Badilatti | Israel Cycling Academy | 01:26 |
32. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 01:28 |
33. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 01:41 |
34. | Michael Schar | CCC Team | |
35. | Ben King | Team Dimension Data | 02:12 |
36. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 02:35 |
37. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 02:55 |
38. | Neilson Powless | Team Jumbo-Visma | 03:10 |
39. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 03:13 |
40. | Lawson Craddock | EF Education First | 03:22 |
41. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 04:48 |
42. | Brandon Mcnulty | Rally UHC Cycling | 08:13 |
43. | João Almeida | Hagens Berman Axeon | |
44. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
45. | Tyler Stites | United States | 08:21 |
46. | Keegan Swirbul | United States | 08:24 |
47. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
48. | Alex Hoehn | United States | 08:34 |
49. | Kristijan Đurasek | UAE Team Emirates | 08:43 |
50. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 09:49 |
51. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 12:01 |
52. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 13:08 |
53. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 13:38 |
54. | Simon Geschke | CCC Team | 14:50 |
55. | Diego Rosa | Team INEOS | 15:38 |
56. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | 16:21 |
57. | Edward Anderson | Hagens Berman Axeon | 17:11 |
58. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 17:52 |
59. | Nathan Haas | Team Katusha-Alpecin | |
60. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 18:03 |
61. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 18:21 |
62. | José Goncalves | Team Katusha-Alpecin | 18:25 |
63. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 18:39 |
64. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 18:44 |
65. | Luke Rowe | Team INEOS | 18:51 |
66. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 23:28 |
67. | Nacer Bouhanni | Cofidis, Solutions Crédits | 23:56 |
68. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | 24:07 |
69. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | |
70. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | |
72. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 25:00 |
73. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 26:25 |
74. | Floris de Tier | Team Jumbo-Visma | |
75. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
76. | Matteo Fabbro | Team Katusha-Alpecin | 26:43 |
77. | Emerson Oronte | Rally UHC Cycling | 29:01 |
78. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | 29:31 |
79. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 33:21 |
80. | Kristoffer Halvorsen | Team INEOS | 33:31 |
81. | Owain Doull | Team INEOS | |
82. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
83. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 33:35 |
84. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Dimension Data | |
85. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
86. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
87. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
88. | Lars Ytting Bak | Team Dimension Data | |
89. | Alex Howes | EF Education First | |
90. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
91. | Miguel Bryon | United States | |
92. | Cees Bol | Team Sunweb | |
93. | Leonardo Basso | Team INEOS | |
94. | Samuel Boardman | United States | 33:46 |
95. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 33:52 |
96. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 33:59 |
97. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 34:01 |
98. | Paweł Bernas | CCC Team | 34:22 |
99. | Timo Roosen | Team Jumbo-Visma | 34:30 |
100. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | 34:34 |
101. | Cole Davis | Hagens Berman Axeon | 34:36 |
102. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | 35:54 |
103. | Michael Storer | Team Sunweb | 37:51 |
104. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 41:22 |
105. | Max Walscheid | Team Sunweb | 42:00 |
106. | Michael Hernandez | United States | 42:05 |
107. | Danny van Poppel | Team Jumbo-Visma | 42:08 |
108. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
109. | Jens Debusschere | Team Katusha-Alpecin | |
110. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
111. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
112. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 42:19 |
113. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
114. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 42:25 |
115. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | |
116. | Michael Rice | Hagens Berman Axeon | |
117. | Jay Robert Thomson | Team Dimension Data | 42:30 |
118. | Rick Zabel | Team Katusha-Alpecin | 42:37 |
119. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
120. | Taylor Phinney | EF Education First | |
121. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | 42:48 |
122. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | 42:55 |
123. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 42:58 |
124. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Crédits | 43:00 |
125. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 44:01 |
126. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 45:33 |
127. | Mark Cavendish | Team Dimension Data | 52:24 |
128. | Bernhard Eisel | Team Dimension Data | 54:01 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.