Giro d'Italia 2019. Viviani i Jungels na czele Deceuninck - Quick-Step

Bob Jungels

Mistrz Włoch Elia Viviani i mistrz Luksemburga Bob Jungels staną na czele zespołu Deceuninck - Quick-Step na 102. edycję Giro d'Italia (11 maja - 2 czerwca).

Grupa Deceuninck - Quick-Step na trasie włoskiego Grand Touru spróbuje połączyć walkę o etapowe zwycięstwa z prowadzeniem kolarza walczącego o miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

30-letni Viviani w karierze wygrał póki co pięć etapów Giro d'Italia. Przed rokiem Włoch triumfował czterokrotnie i jako jeden z obecnie najszybszych sprinterów w peletonie ten dorobek będzie chciał powiększyć. Viviani w ostatnich dniach zmagał się z objawami grypy, acz ekipa zapewniła, że na starcie w Bolonii stanie w pełni sił.

Belgijski zespół do pomocy mistrzowi Italii wydelegował Fabio Sabatiniego, Floriana Senechala oraz debiutującego w trzytygodniowych rozgrywkach Mikkela Honore.

W zespole na Corsa Rosa znalazł się także Bob Jungels, który po raz kolejny mierzy w wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. 26-latek w latach 2016 i 2017 Giro kończył odpowiednio na szóstym i ósmym miejscu, w obu sezonach triumfując także w klasyfikacji młodzieżowej. Przed rokiem Luksemburczyk wygrał Liege-Bastogne-Liege, a w lipcu celował w Tour de France, do Paryża dojeżdżając na 11. miejscu.

W tym sezonie Jungels ma za sobą wygraną w Kuurne-Bruksela-Kuurne, wysokie miejsca w Dwars door Vlaanderen i E3 BinkBank Classic oraz 8. lokatę w Paryż-Nicea.

Powrót na Giro d'Italia wiąże się z nadziejami ataku na miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej. Jungelsa faworyzować będą trzy odcinki jazdy indywidualnej na czas, a w górach jego pomocnikami powinni być Eros Capecchi, Pieter Serry i coraz lepiej radzący sobie James Knox.

Skład Deceuninck-Quick Step na Giro d'Italia 2019: Elia Viviani, Bob Jungels, Eros Capecchi, Fabio Sabatini, Florian Sénéchal, Pieter Serry, Mikkel Honoré oraz James Knox.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    7 maja 2019, 20:13 o 20:13

    Pociąg Vivianiego i Jungels w góry z pomocą Capecchiego 😀

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: